soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 29.3.2015

Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)

Hruška

V neděli 29. března odcestovali lužičtí fotbalisté do Strážovic, kde odehráli první mistrovský zápas jarní části sezóny. Trenér Číhal měl k dispozici téměř kompletní kádr.

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru. První obrovskou šanci si připravili domácí, ale Fojtů výtečným zákrokem zamezil gólu. Lužičtí si první střelu na bránu připsali až ve 39. minutě. Po kombinaci s Křížem se dostal do zakončení Hruška, který nadvakrát překonal golmana domácích. V poslední minutě prvního poločasu byl v šestnáctce faulován Pospíšil, k penaltě se postavil obránce Hasík a ačkoli jeho střela mířila mezi tři tyče, brankář se po ní natáhl a vyrazil ji do bezpečí. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Úvod druhého poločasu opět přinesl vyrovnanou hru, ale postupem času byli čím dál více aktivní domácí. Zatímco lužičtí ve druhém poločase branku soupeře neohrozili, domácí si pár slibných akcí vytvořili. Několik jejich protiútoků na poslední chvíli hasili lužičtí obránci. Vyrovnání hrozilo také z rohů, ale domácí se přes početnou obranu Baníku neprosadili. Největší šance domácích přišla přibližně v 70. minutě, když strážovický útočník stál v tváří tvář golmanovi Fojtů, ale ten svůj tým opět podržel. Ačkoli tlak domácích sílil, zdálo se, že lužičtí si ze Strážovic odvezou tři body. Za svou pasivní hru, kdy se nezmohli na víc než odkopávat míče dopředu, byli potrestáni gólem v 89. minutě. Míč se po standardní situaci dostal k nikým nebráněnému Pelikánovi, který z bezprostřední blízkosti propálil brankáře Fojtů. Utkání skončilo 1:1.