online 2.8.2014

Strážovice - Lužice 0:8 (0:2)

25., 81. a 90. Pospíšil, 43. a 88. Hruška, 49. a 57. Brhel, 54. Bimka

Příznivci okresního fotbalu se dočkali a už 2. srpna mohli navštívit první zápasy nové sezóny. Kdo zavítal do Strážovic na souboj IV.A třídy mezi domácím výběrem a Lužicemi, mohl vidět osm gólů. Trenéři Baníku se tentokrát mohli spolehnout jen na jedenáct hráčů, chyběli dovolenkující Finč a Ingr, zranění Mitrík, Polášek, Vávra, pracující Pazdera či Štylárek.

První šance zápasu se zrodila asi v desáté minutě na útočné polovině Baníku, ale nejlepší lužický střelec z minulé sezóny Brhel pálil těsně nad bránu. O čtvrt hodiny později mohl skórovat Hruška, ale brankář domácích se proti jeho střele vyznamenal. Ve 25. minutě se prosadil Pospíšil po přihrávce Brhela. Důležitý gól do šatny vstřelil Hruška za asistence Němce. Strany se točily za stavu 0:2.

Brzy po změně stran skóroval Brhel, přihrával mu Pospíšil. Prvního gólu za Lužice se dočkal Bimka, o přihrávku se postaral Hruška. Z druhého poločasu neuběhlo ještě ani patnáct minut a už to bylo 0:5, když se podruhé trefil Brhel za přihrávky Němce. Druhý gól mohl vsítit také při chuti hrající Bimka, ale střílel těsně nad bránu. V 70. minutě Rakvicův projektil jen prosvištěl okolo tyčky. O deset minut později se prosadil Pospíšil po vlastní individuální akci. V 88. minutě se podobně prosadil Hruška. V 90. minutě posila z Radějova, Pospíšil, zaznamenal hattrick a pečetil výsledek na konečných 0:8. Navzdory výsledku soupeř předvedl určité kvality, ale skvělého Fojtů se mu překonat nepodařilo.

Fotografie ze zápasu najdete na našem Facebooku.