online 28.8.2011

Strážovice - Lužice 1:0 (1:0)

V neděli 28. srpna se lužičtí fotbalisté představili na půdě Strážovic, které se po třech odehraných zápasech krčily bez bodu se skóre 1:13 na posledním místě tabulky. Svěřenci trenéra Horníčka přijeli velice oslabení. Chybělo hned pět obránců Finč, Mitrík, Mokroš, Sedlák a Mir. Skočík, záložníci Čechovský s Kučerou a do brány se nemohl postavit kvůli disciplinárnímu trestu golman Buchta. Toho nahradil lužický veterán Fojtů.

Úvod utkání patřil podle očekávání hostům z Lužic, ale jejich výrazná převaha zůstala jen u držení míče, nikoli u vytvoření gólových šancí. Jako první se mohl do střelecké listiny zapsat útočník Anovčín, který hrál nezvykle v obraně, ale jeho pokus o přehození golmana po rohovém kopu Daniela skončil kousek za břevnem. Strážovice dlouho držely bezbrankový výsledek a přibližně pět minut před přestávkou se dokonce ujaly vedení, když překvapily hosty rychlým rozehráním standardky a následnou svižnou střelou, která skončila za zády brankáře Fojtů. Hráči Baníku na tento gól nedokázali zareagovat a do kabin šli se sklopenou hlavou.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním otočit průběh zápasu a odvést domů tři body. Velmi špatná kvalita trávníku jim neumožnila hrát kombinační fotbal, a tak se zkoušeli prosadit nakopávanými míči. Blízko k vyrovnání měl J. Skočík, ale jeho hlavička po rohu těsně minula bránu, stejně jako tři střelecké pokusy útočníka Daniela. Hosté neustále tlačili, a to i při oslabení. Zraněného Anovčína neměl kdo vystřídat, a tak se asi po deseti minutách vrátil do hry. I přes svou indispozici se dostal do slibné šance, ale jeho tečovaná střela skončila centimetry vedle tyčky. Skórovat se nepodařilo ani Valdesovi, který prudkou střelou z úhlu trefil dobře postaveného brankáře. Domácí, motivovaní hrstkou věrných fanoušků a především vidinou prvního vítězství v sezóně, bojovali, skákali do střel a nakonec úspěšně odvrátili všechny akce soupeře. Naopak mohli zvýšit vedení, ale dalekonosný projektil letící do šibenice zlikvidoval brankář Fojtů. Lužice prohrály ve Strážovicích 1:0.

Milan Daniel ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Michal Valdes ~ Ivan Šuga (65’ Pazdera) ~ František ŠevčíkMartin Ingr ~ Jakub Skočík ~ Josef AnovčínPetr SzabóLuděk Fojtů st.

žk: Šuga, Hasoň

3.5.2015Lužice - Strážovice 2:2 (0:1)více >>
29.3.2015Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
28.10.2014Lužice - Strážovice 0:2 (0:0)více >>
2.8.2014Strážovice - Lužice 0:8 (0:2)více >>
3.5.2014Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
30.3.2014Lužice - Strážovice 3:1 (2:0)více >>
15.9.2013Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>