online 4.8.2013

Lužice - Strážovice 6:0 (4:0)

29., 64. a 86. Hruška, 10. Brhel, 21. Hausner, 40. Finč

V neděli 4. srpna nastoupili fotbalisté lužického áčka k prvnímu mistrovskému zápasu sezóny 2013/14. Jejich soupeřem byly Strážovice, které se v loňském ročníku umístily na 12. místě z 15 týmů. Trenér Urbánek měl k dispozici jen třináct hráčů, chyběli Pazdera, Vacenovský a Varmuža.

Domácí vstoupili do utkání výraznou převahou a už v desáté minutě po centru Anovčína dal svůj první gól za muže osmnáctiletý Brhel. Hosté mohli odpovědět, ale Fojtů svůj tým podržel jistým zákrokem. V minutě dvacáté se ve velké šanci ocitl Anovčín, ale mířil jen do golmana. O minutu později našel stoper Mitrík křižným pasem přes půlku hřiště Hausnera, který bez rozmyšlení pálil z voleje. Na tuto ránu k zadní tyči brankář nemohl reagovat. Ještě neuběhla ani půlhodina hry a domácí vedli 3:0. Po přihrávce Hausnera se prosadil Hruška. Skórovat mohl i Šuga, ale v 34. minutě mířil nad bránu a o pět minut později, poté co obešel čtyři hráče soupeře, nastřelil břevno. Ve 40. minutě Hruška nachystal míč Finčovi, který prudkou střelou z dálky prostřelil brankáře Strážovic. Do kabin se šlo ke spokojenosti domácích za stavu 4:0.

Druhý poločas svým vývojem navázal na půli první. Domácí s jasnou převahou pokračovali v kolotoči rychlých akcí a velkých šancí. V 50. minutě Finčovu další střelu vyrazil brankář. O chvilku později trefil Anovčín tyč. V 58. minutě poslal trenér Urbánek na hřiště náhradního útočníka Vargu, který svou houževnatostí a bojovností dělal obráncům velké problémy při rozehrávce. V 62. minutě kapitán Balus zbytečně fauloval v šestnáctce protihráče a Strážovice mohly pokutovým kopem alespoň snížit. Prudkou penaltu teprve sedmnáctiletý Fojtů zlikvidoval a zasloužil si velké ovace z prořídlých řad fanoušků. V 64. minutě Brhel zatáhl míč a poslal do šance Hrušku, který s ledovým klidem prostřelil golmana. O tři minuty později se záložník Šuga rozhodl ke svému tradičnímu sólu. S míčem proběhl z půlící čáry až do šestnáctky, obešel i posledního obránce, ale znovu ztroskotal na brankáři. Dvacet minut před koncem šel do hry i poslední hráč na střídačce Batrla, když nahradil Lamače. V 75. minutě našel Hruška Finče, ten pálil vedle. Čtyři minuty před koncem byl Hruška odměněn za svůj heroický výkon, kdy po celý zápas i přes tropické počasí získával míče a tvořil jednu akci Baníku za druhou, perfektní přihrávkou od Brhela. Poradil si s ní náramně, dovršil svůj hattrick a zápasu dal konečnou podobu 6:0. Lužičtí muži tak pod novým trenérským duem Urbánek-Pazdera vstoupili do sezóny úspěšně. Proti podpruměrnému soupeři podali velice kvalitní a disciplinovaný výkon. Utkání se obešlo bez karet.

Martin Hausner ~ Josef Anovčín (58’ Varga)Tomáš Brhel ~ Jan Hruška ~ Vít Čechovský ~ Ivan ŠugaKamil Balus ~ Miroslav Finč ~ Milan Lamač (71’ Batrla)Dušan MitríkLuděk Fojtů ml.

3.5.2015Lužice - Strážovice 2:2 (0:1)více >>
29.3.2015Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
28.10.2014Lužice - Strážovice 0:2 (0:0)více >>
2.8.2014Strážovice - Lužice 0:8 (0:2)více >>
3.5.2014Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
30.3.2014Lužice - Strážovice 3:1 (2:0)více >>
15.9.2013Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
4.8.2013Lužice - Strážovice 6:0 (4:0)