online 16.5.2010

Strážovice - Lužice 1:2 (0:1)

6. Anovčín, 63. Balus

V neděli 16. května lužičtí fotbalisté zavítali do Strážovic, kde se utkali s tamním mužstvem, které v letošní sezóně na domácí půdě ještě neprohrálo. Oba týmy, jak čtvrté Strážovice, tak druhé Lužice, v poslední době spíše hledaly formu. Strážovice z osmi jarních zápasů vyhrály jen dva, Lužice na vítězství čekaly už tři týdny. Podzimní měření sil těchto dvou týmů nabídlo zajímavou podívanou, která skončila 1:0 pro domácí Baník. Trenérovi Lamačovi chyběli nejlepší střelec Janošek, nejproduktivnější hráč Mráka, stopeři Mitrík a Šimčík a zraněný Král. Do Strážovic tak odjelo jen jedenáct hráčů, náhradní brankář, trenér a vedoucí mužstva. Podpořit lužický Baník za deštivého počasí přijeli také další tři zranění hráči a jeden věrný fanoušek.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Již v prvních minutách si vytvořili herní převahu, ale k zakončení se nedostali. To nenastalo ani na druhé straně, když u míče byli domácí. Na obraně Lužic bylo z počátku patrné její nezvyklé složení. Dirigoval ji z pozice stopera zkušený Měchura. Tlak Strážovic měl krátké trvání. V šesté minutě míč z šestnáctky vykopl Balus, Anovčín si jej na půlce převzal a po dlouhém sprintu se dostal do šestnáctky, odkud prostřelil domácího brankáře a poslal Baník do vedení. Strážovice po obdržené brance tlačily, ale na víc než hlavou zakončený rohový kop se nezmohly. Ke střele se dostal Anovčín a později také Ševčík, ale zvýšit vedení se jim nepodařilo. Ve 14. minutě se Anovčín objevil ve skvělé pozici, přízemní střelou zkusil překonat brankáře, ale ten jeho pokus s obtížemi vyrazil. Lužičtí i na mokrém povrchu kombinovali a pohlednými akcemi se snažili dobývat strážovickou obranu. Klimkova střela letěla mimo bránu, blíže k úspěchu byl Čechovský, jeho dalekonosný projektil zhruba z 35 metrů skončil na horní části břevna. Rychlý protiútok domácích skončil skvělým zákrokem Buchty. Lužičtí měli i nadále více ze hry, po centru Ševčíka hlavičkoval Balus. Buchtu protáhla střela domácích, která skončila těsně vedle vzdálenější tyčky. Hasoň se prokličkoval do šestnáctky, přihrál Čechovskému, jehož střela nadělala golmanovi velké problémy. Ševčíkovu prudkou střelu tečoval obránce na roh, ze kterého se nic nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

První šance druhého poločasu se zrodila už ve druhé minutě, Čechovského přízemní střelu vyrazil brankář. Lužické hráče vystrašila tečovaná střela domácích, která skončila těsně za břevnem. Strážovice se v přečíslení řítily do slibného protiútoku, ale akci ukončily špatnou přihrávkou. Přímý kop Šebestíka z necelých dvaceti metrů pokryl brankář. O dvě minuty později Ševčík vyslal Čechovského, ten prudkou střelou brankáře nepřekonal. V 63. minutě po rohu Ševčíka skóroval hlavou Balus. Na tento gól mohli domácí rychle odpovědět, ale Buchta v souboji jeden na jednoho vytáhl jeden ze svých skvostných zákroků. Deset minut před koncem zápasu standardku domácích Kotík hlavou prodloužil za Buchtova záda. Po Balusově centru střílel Čechovský, ale brankáře nepřekonal. Pět minut před koncem zápasu se do hry dostal trenér Lamač, když nahradil stopera Měchuru. V 90. minutě se avizovalo další střídání, ale Staněk se na hřiště nedostal, neboť sudí Chromek utkání ukončil.

Lužice vyhrály na půdě čtvrtých Strážovic 2:1. Hráči předvedli výborný výkon.

Josef Anovčín ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Zdeněk Šebestík ~ Vít Čechovský ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Miroslav Klimek ~ Zbyněk RychnovskýJaroslav Měchura (86' Lamač st.)Jakub Buchta

3.5.2015Lužice - Strážovice 2:2 (0:1)více >>
29.3.2015Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
28.10.2014Lužice - Strážovice 0:2 (0:0)více >>
2.8.2014Strážovice - Lužice 0:8 (0:2)více >>
3.5.2014Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>
30.3.2014Lužice - Strážovice 3:1 (2:0)více >>
15.9.2013Strážovice - Lužice 1:1 (0:1)více >>