soubory ke stažení » los jaro 2019 | kde nás najdete | historie | tréninky | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty | ceník

Lužičtí dorostenci prohráli v Krumvíři 4:0.

dorost 5.5.2019

Lužice - Podivín 2:5

Štork 1; Růžička 1

Další nepovedený zápas. Pořád dokola stejný problém. Tím je způsob hry. Oni si hrají pouze 3-4 hráči mezi sebou a ostatní jsou jim jen na obtíž. Osa Filip-Matěj-Richard již dávno nefunguje. Musí ale na to dojít oni sami. Dokud jim to nedocvakne, nic se nezmění. Mám jen obavy, že už je pozdě. S tím málem, co náhodou přenechají ostatním se nedá hrát fotbal, který potřebujeme. Bravo pánové.

dorost 28.4.2019

Lužice - Podluží 3:2

Dvořák 1; Pařízek 1; Ingr 1

Konečně povedený zápas. Po rozmluvě před zápasem kluci hráli to, co je potřeba. Drželi míč, rozehrávali na celou šíři hřiště, bez zbytečných nákopů a fintiček. To vydrželo až do 28. minuty, kdy po ojedinělé chybě soupeř nemilosrdně trestal. 0:1. Pak se nám do poločasu podařilo góly M. Dvořáka a T. Pařízka otočit na poločasových 2:1. Po přestávce hra opět dobrá. Bez zbytečných výletů obrany do útoku, držení míče, přenášení hry přes celou plochu. Bohužel po nešťastném rohovém kopu a neodpískání hry rukou ze strany soupeře bylo srovnáno. Nepropadli jsme panice a drželi se své hry. Tím se nám podařilo v 89. minutě opět za pomoci T. Ingra skórovat a ukončit zápas konečnými 3:2.

dorost 21.4.2019

Hroznová Lhota - Lužice 5:3

Gecaj 1; Svoboda 1; Štork 1

Zápas hrůzy. Začátek polojasný. První minuta, první útok, první branka. 0:1. Bohužel zranění a střídání D. Gecaje. 13. minuta, útok R. Svobody. 0:2. Pak to začalo. Ztratili jsme koncentraci, zbytečné chyby, hra o ničem. 17. a 31. minuta, góly domácích. 2:2. V 32. minutě po náznaku kopnutí domácího vyloučen D. Chmelař. Od té chvíle si i rozhodčí hrál svou hru. Do poločasu ještě domácí otočili skóre na 3:2. Po poločase ještě F. Štork stihl dorovnat na 3:3, to bylo ale vše. Hra v početním oslabení a ještě za nepřízně rozhodčího již nešla dlouhodobě udržet. Míč jsme sice v mezích možností kontrolovali, ale chyby při zakončení a rychlý úbytek sil byl znatelný. Proto domácí ještě stačili dvěma brankami ukončit zápas za stavu 5:2.

dorost 14.4.2019

Lužice - Ratíškovice 5:2

Dvořák 2; Svoboda 2; Chmelař 1

Tak konečně trochu podařený zápas. Proti nedalekým Ratíškovicím jsme nastoupili v kompletní sestavě. Skóre otevřeli v 11. minutě hosté a malinko nastaly obavy. Na to odpověděl po přímém kopu v 18. minutě Maťa Dvořák a srovnal na 1:1. Pak se podařilo ve 44. minutě krásnou střelou šajtlí otočit skóre Davidovi Chmelařovi. Poločas 2:1. Po přestávce dlouho nic. Až v 60. minutě se podařilo hostům srovnat na 2:2. Na to rychle odpověděl Maťa Dvořák a zvýšil stav na 3:2. Dlouho se pak přetahovalo o míč, až v 84. a 86. minutě dvěma góly Ríša Svoboda zajistil první jarní výhru domácím.

dorost 7.4.2019

Mutěnice - Lužice 8:1

Svoboda 1

A další nepovedené utkání. Už se mi ani nechce opakovat stejné věty a fráze, takže jen stručně. Během prvních 15 minut bylo skóre 3:0. Pak sice Ríša Svoboda v 19. minutě snížil na 3:1, to ale bylo vše. Do poločasu domácí opět zvýšili na 4:1. Po poločase jsme byli jen trhací kalendář. Hra bez zájmu, většina si hraje jen na sebe – ostatní nepotřebuje, netrefujeme prázdnou branku. Co k tomu říct víc. Celkový stav bohužel odpovídá předvedené hře.

dorost 31.3.2019

Lužice - Dubňany/Svatobořice 2:7

Pařízek 1; Štork 1

Další z nepovedených zápasů. V jarní části prozatím výkony hodné mladších žáků. Nastoupili jsme sice proti soupeři z 1. místa tabulky, ale běžně s ním hráváme vyrovnané zápasy. Tento byl bohužel příšerný. Hráči většinou bez zájmu o hru, neběhají, stojí a hledí po balónu, žádný důraz. Katastrofa. V 7. minutě sice otevřel skóre Tadeáš Pařízek na 1:0. To bylo ale na dlouho vše. Pak už to byla jen hra kočky s myší. Do přestávky stačil ještě soupeř v pohodě srovnat na 1:1. Po poločase začaly soupeřovy žně. Co útok, to skoro gól. My si hrajeme jen na “kličkovanou á la Barcelona” a na spoluhráče kašlem. Žádný problém, že mi spoluhráč stojí sám a volá si o míč. Já raději půjdu do 3 protihráčů. Však jsem frajer a projedu to. Tak se ale hrát nedá. Většinou se hraje v jedenácti hráčích. Abych dokončil zápas. Soupeř nás jednoznačně přehrál. Nedá se ale říct, že by byl o tolik lepší, jak ukazuje skóre. Prostě jen těžil z našich školáckých chyb a nezájmu o hru. Pár našich světlých okamžiků to nezvrátí. Za nás už stačil jen Filip Štork přímým kopem po faulu snížit na konečných 2:7.

dorost 24.3.2019

Dolní Bojanovice - Lužice 6:3

Svoboda 1; Gecaj 1; Ingr 1

A máme po prvním utkání jarní části. Dle mého názoru vcelku nepovedené utkání. Již v 8. minutě jsme obdrželi gól a rychle prohrávali. Pak se dlouho přetahovalo, my ale většinou za kratší konec. V 34. minutě se nám sice gólem Ríše Svobody podařilo srovnat, ale to bylo vše. Soupeř těžil ze šikovnosti jednoho hráče, kterého jsme nedokázali pohlídat. V druhé půli se pokračovalo stejně. V 50. a 51. minutě jsme obdrželi dva rychlé góly a to vzalo vítr z plachet. Pak sice Denis Gecaj snížil v 59. minutě na rozdíl jednoho gólu na 3:2, ale pak zase udeřil soupeř na 4:2. V 73. minutě se po pěkném rohu Matě Dvořáka a hlavičce Tomáše Ingra podařilo opět snížit, dál jsme ale již propadli. Někteří klíčoví hráči přestali hrát a to byl náš konec. Následovali dva rychlé góly v 89. a 90. minutě a za stavu 6:3 bylo utkání ukončeno.

dorost 3.3.2019

Lužice - Mutěnice 6:3

Zahnaš 3; Svoboda 3

A konečně se nám podařil zápas. Po delší době jsme byli téměř kompletní, tedy až na absenci Davida Valdmana a Dominika Csápaie. A na hře to bylo znát. Nastoupili jsme proti odvěkému rivalovi z Mutěnic. Již ve 3. minutě nám zajistil vedení R. Zahnaš. Bohužel o minutu později soupeř srovnal. Pak jsme začali malinko dominovat a skóre tomu odpovídalo. V 12. a 27. minutě se trefil R. Svoboda a na poločasových 4:1 zvyšoval R. Zahnaš. Hned po poločase se podařilo soupeři z Mutěnic snížit na 4:2, pak ale v 67. a 79. minutě zaúřadovali opět R. Svoboda a R. Zahnaš, kteří zvyšovali náskok na 5:2, resp. 6:2. V 87. minutě se jen hostům podařilo snížit na konečných 6:3.

dorost 24.2.2019

Lužice - Lipov 3:4

Chmelař 1; Zahnaš 1; Gecaj 1

A náprava nedochází. Stále je citelná neúčast některých hráčů. Během prvních pěti minut jsme zásluhou D. Chmelaře a R. Zahnaše vedli 2:0. Pak ale jako bychom ztratili zájem hrát, soupeř pomalu převzal iniciativu a začalo přetahování o hrací plochu. Do přestávky se mu tak podařilo snížit na 2:1. Po přestávce vše pokračovalo. Nejprve srovnal na 2:2, pak po několika zbytečných chybách vedl 2:3, my jsme srovnali na 3:3 gólem D. Gecaje a nakonec obdrželi gól pár minut před koncem na 3:4.