soubory ke stažení » los podzim 2018 | kde nás najdete | historie | tréninky | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty | ceník

dorost 3.11.2018

Dambořice - Lužice 1:5

Svoboda 1; Dvořák 2; Pařízek 1; Gecaj 1

více >><< méně

V posledním zápase podzimní části se zajíždělo do Dambořic. S mužstvem v tabulce těsně před námi se čekal litý boj. Začátek ale moc pro nás nevyzněl. Již v 5. minutě se domácí po naší chybě ujali vedení 1:0. Přetahování o každý metr pokračovalo celý první poločas. Stav tedy zůstal 1:0. V druhé půli ale nastalo něco nepopsatelného. V 49. minutě se podařilo Maťovi Dvořákovi shttp://tjbanikluzice.cz/textpattern/index.php?event=articlerovnat na 1:1. Po druhém gólu z kopaček Tadeáše Pařízka, kde po předcházejícím vzájemném střetu našeho hráče a domácícho brankáře, domácí reklamovali faul, začalo peklo. Domácí se přestali ovládat a slovními výlevy častovali rozhodčího ze všech stran. Na hřišti pak místo míče trefovali naše hráče. My jsme dokázali emoce udržet na uzdě a již v 61. minutě zvyšoval Ríša Svoboda na 1:3. Pak po nevybíravém střetu se soupeřem musel hřiště opustit Radek Zahnaš s pochroumaným kolenem. Domácí ještě více ztratili nervy, tím se vytratil i zbytek fotbalu a začalo prosté přežití našich do konce zápasu. Nekoncentrovanosti domácích využil Denis Gecaj, který v 77. minutě zvyšoval na 1:4. Do konce zápasu chybělo cca 13 minut, během kterých stačil hřiště opustit jeden z domácích hráčů s pochroumaným kolenem po podvrtnutí na mokrém a měkkém terénu, ale i dva domácí hráči s červenou kartou v 88. a 89. minutě. Toho ještě stačil využít Matěj Dvořák a v 90. minutě dát zápasu konečnou podobu 1:5.

dorost 28.10.2018

Lužice - Velké Bílovice 3:2

Svoboda 2; Csápai 1

Jeden z nejhorších zápasů podzimní části. S papírově lehkým soupeřem byly od začátku velké problémy. Obrana nestíhala nákopům na jejich útočníka, záloze se nechtělo vracet a útok byl absolutně bezzubý. Proto také hosté již ve 2. minutě vedli 0:1. Pak naše lapálie pokračovala. Zbytečné vodění míče vyvolávalo jen fauly a ztráty míče. Někteří ještě nedošli na to, že hrají fotbal. Připadá mi, že po vzoru hokeje chtějí s míčem prokličkovat až za branku a dávat gól zezadu. Naše trápení tak pokračovalo celý první poločas. Po důkladné poradě v kabině se hra malinko zlepšila, nicméně byla ještě daleko od standardu. Ale aspoň se nám podařilo v 64. minutě vyrovnat zásluhou Ríše Svobody. Soupeř ale rychle odpověděl a v 69. minutě opět vedl. Pak se podařilo střídajícímu Dominikovi Csápaiovi po skrumáži před brankou hostů v 77. vyrovnat na 2:2 a následně Ríšovi Svobodovi v 84. minutě strhnout vítězství na naši stranu. Nakonec tedy těžce vydřené vítězství 3:2. Pokud se ale nezmění fotbalové myšlení některých zúčastněných, jen těžko můžeme pomýšlet na rozumné výsledky s mužstvy před námi a někdy i za námi.

dorost 21.10.2018

Rohatec - Lužice 2:3

Svoboda 2; Pařízek 1

Ani dnes nešlo o jednoduchý zápas. Nastoupilo se proti nedalekému Rohatci, mužstvu ze spodní části tabulky. Ač by se mohlo zdát, že výsledek bude jednoznačný, pěkně se kluci nadřeli. Prvním gólem otvíral již v 5. minutě Tadeáš Pařízek. Soupeř srovnal ve 24. minutě, záhy ale Ríša Svoboda ve 25. minutě opět strhnul vedení na naši stranu. Ve 30. minutě domácí opět srovnali, ale o čtyři minuty později Ríša Svoboda odpověděl na 2:3. Toto skóre vydrželo nejenom v prvním poločase, ale i do konce zápasu.

dorost 15.10.2018

Lužice - Velká nad Veličkou 12:0

Ingr 1; Svoboda 5; Dvořák 1; Gecaj 1; Chmelař 2; Popovský 1; Csápai 1

V dnešním zapase jsme nastoupili proti soupeři hned za námi. Počáteční malinké obavy rozptýlil již ve 2. minutě Ríša Svoboda, který otvíral skóre a sám přidal další gól v 8. minutě. Z rychlého nástupu jsme byli malinko zaskočeni. Pak kluci s vidinou jednoduchého vítězství přestali hrát kombinačně. Soupeře jsme sice až na dvě vyjímky nepustili z vlastní poloviny, naše hra šla ale dole. Různé nákopy, kličky, fintičky apod. jsou sice hezké, pokud se podaří, ale my potřebujeme hrát svou hru. To trvalo až do 34. minuty, kdy David Chmelař přidal další gól, následovaný Denisem Gecajem v 37. minutě a Ríšou Svobodou v 42. minutě. Poločas tedy skončil 5:0. V druhé polovině byl obraz hry stejný. Soupeř, až na ojedinělé výpady, hru vzdal, přestal se hýbat a cokoliv vymýšlet. Toho využil už v 46. minutě Ríša Svoboda a zvyšoval na 6:0. Pak opět nastala doba klidu, kombinační hra, soupeře k ničemu nepustit. Jako by to značilo klid před bouří. Klid byl až do 70. minuty, kdy se trefil Štěpán Popovský. Pak následovaly rychlé góly v podání: 78. minuta Ingr Tomáš, 84. minuta Svoboda Ríša, 86. minuta Chmelař David, 88. minuta Csápai Dominik a na konečných 12:0 dával svůj pátý gól v zápase v 89. minutě Ríša Svoboda.

dorost 7.10.2018

Bzenec - Lužice 2:5

Svoboda 2; Zahnaš 1; Dvořák 1; Chmelař 1

Dnes se dařilo. Po počátečních zmatcích ohledně místa konání zápasu jsme nastoupili v klasické sestavě. Po našem úvodním náporu, kdy jsme si sice vypracovali několik příležitostí, bohužel bez úspěchu, jsme hru zpřesnili, zatlačili domácí na vlastní polovinu a po přízemní skákavé střele otevřel skóre ve 23. minutě Maťa Dvořák. Poločas 0:1. V druhé půli nás sice domácí malinko překvapili prudkým úvodem, nicméně hra se opět pomalu obracela k nám. Toho využil v 53. minutě Radek Zahnaš a v 58. minutě Ríša Svoboda. V 62. minutě stačil za domácí snížit Lukáš Marčík, aby v 69. minutě opět zvýšil náskok Ríša Svoboda. Po chvíli následovala parádní individuální akce Davida Chmelaře, kdy obehrál vše, co mu stálo v cestě a sám zakončoval na 1:5. V 87. minutě již stačili domácí jen snížit na konečných 2:5 opět Lukášem Marčíkem.

dorost 30.9.2018

Lužice - Krumvíř 1:3

Dvořák 1

Ani v dnešním utkání se nám nepodařilo prolomit střeleckou nemohoucnost. Je až udivující, co hráči dokáží zahodit. Jak ale všichni víme, hraje se na góly a ne na předvedenou hru. Proto jen stručně. Předvedená hra je parádní. Dokonce dle slov hostujících trenérů jsme skoro vždy lepší mužstvo ze hry, nedaří se ale střílet góly. Pokud toto nebude lepší, nelze počítat s výhrami a rozumnými výsledky.

dorost 22.9.2018

Podivín - Lužice 5:3

Popovský 1; Svoboda 1; Zahnaš 1

V dalším zápase jsme za neúčasti několika klíčových hráčů odjeli do Podivína za soupeřem z 2. místa. Po rychlém začátku, kdy jsme gólem Štěpána Popovského v 10. minutě vedli 0:1 se hra začala srovnávat a domácí v 16. minutě srovnali na 1:1. Po jednom z nešťastných osobních soubojů jsme přišli v 16. minutě o Davida Chmelaře a museli jsme přeskupit sestavu. Bohužel to na výkonu bylo znát. Toho po chvíli domácí využili a ve 24., 33. a 37. minutě skórovali. Nám se podařilo v 39. minutě zásluhou Ríše Svobody snížit na poločasových 4:2. Po přestávce to již bylo přetahování o hřiště. Dlouho se nic nedělo, po několika útocích domácích zachraňoval situaci David Bureš v brance. Tak to bylo až do 77. minuty, kdy domácí opět zvýšili náskok na 5:2. Nám se podařilo ještě v 80. minutě zásluhou Radka Zahnaše snížit na konečných 5:3.

dorost 16.9.2018

Podluží/Lanžhot - Lužice 2:3

Svoboda 2; Dvořák 1

Dnešní zápas se nám vydařil. Je ale nutno říci, že jsme pokaždé dotahovali náskok domácích. Nejprve po nechtěné chybě brankáře Davida Bureše domácí již v 8. minutě otevřeli skóre – 1:0. Následovala rychlá odpověď od Ríše Svobody – 1:1. Pak nastala přetahovaná o každý metr hřiště, kde domácí využili akci a v 22. minutě zvýšili na 2:1. Opět následovala rychlá odpověď, kde v 25. minutě byl faulován Maťa Dvořák a sám proměnil nařízený pokutový kop – 2:2. Po přestávce přetahovaná pokračovala. Jak se říká, každý chvilku tahá pilku. Rozuzlení přišlo v 84. minutě, kdy opět Ríša Svoboda svým důrazem před brankářem domácích dokázal poslat míč do sítě – 2:3. Tak to již zůstalo do konce a odjížděli jsme s dalším vítězstvím.

dorost 9.9.2018

Lužice - Hroznová Lhota 8:1

Svoboda 5; Dvořák 2; Zahnaš 1

V dnešním zápase se nám konečně dařilo předvést hezkou hru. I když i dnes by se našlo několik chyb, byl to asi nejlepší podzimní výkon. Přes neúčast několika zraněných hráčů se klukům dařilo hrát dle pokynu trenérů. Držet míč na zemi, zbytečně se necpat dopředu, měnit si pozice spoluhráče dle potřeby. Odrazilo se to i na množství vstřelených gólů. Skóre otevřel již ve 3. minutě Ríša Svoboda. Pak sice pod vidinou možnosti vstřelení dalšího rychlého gólu jsme malinko polevili a dovolili soupeři v 15. minutě vyrovnat, nicméně o chvíli později se nadechl Radek Zahnaš, který krásnou ranou z hranice velkého vápna zařídil náskok na 2:1. Následován byl o 10 minut později opět Ríšou Svobodou, který upravil na poločasových 3:1. Po přestávce jsme již měli více či méně režii hry pevně v rukou. Gólově se prosadili ve 46. a po penaltě v 73. minutě Matěj Dvořák, kterého následoval v 75., 83. a 86. minutě Ríša Svoboda. Do konce zápasu se ještě pokoušelo dát gól několik spoluhráčů v čele s Davidem Chmelařem a naším novým hráčem Dominikem Csápaiem, konečných ale zůstalo 8:1.

dorost 2.9.2018

Ratíškovice - Lužice 3:1

Valdman 1

A mizérie pokračuje. Se soupeřem, který byl bez problému k poražení jsme opět prohráli. Mám zase opakovat, že se neplnily naše rady a příkazy? Už je to ohraná písnička. Pokud se nebudeme soustředit na hru a nerespektovat pokyny z lavičky, nemůžeme hrát rozumný fotbal.