dorost 27.12.2019

Vánoční turnaj

3. místo

více >><< méně

Tak jako každoročně jsme se zúčastnili vánočního turnaje, který z nedostatku času mé osoby pořádal Baník Dubňany na naší hale. Tentokráte se potkalo 8 mužstev, která byla rozdělena do skupin A a B. My jsme byli zařazeni do skupiny A, spolu s týmy Dubňany/Mutěnice A, Hroznová Lhota a Lipov. První zápas s Dubňany/Mutěnice A bylo přetlačování o každý metr palubovky. Měli jsme sice více ze hry, ale nedařilo se nám zakončit. Až po strkanici před domácím brankářem se podařilo Jakubovi Slatinskému za pomoci domácích, dotlačit míč za brankovou čáru a tím jsme vyhráli 0:1. Druhý zápas, s Hroznovou Lhotou, se vedl ve stejném duchu. Boj, přetahování, rozdíly byly minimální. Záleželo opravdu na maličké chybě a troše štěstí. To se tentokrát obrátilo na stranu soupeře, který nás porazil 3:2. V posledním zápase skupiny, proti Lipovu, to pro nás nezačalo vůbec dobře. Po několika nepřesnostech vedli hosté již 2:0. Pak ale kluci zabrali a dokázali výsledek otočit na konečných 4:2. Ze skupiny jsme tedy postupovali z druhého místa, kde lepší byla Hroznová Lhota o vzájemný zápas. V semifinálovém zápase jsme narazili na Dubňany/Mutěnice B. Zápas to byl vyrovnaný, šance na obou stranách. Pro nás bylo trochu nešťastné, když Ríšu Svobodu soupeř nešťastně udeřil do břicha a než jsme stačili vystřídat, tak zakončoval na konečných 1:2 pro Dubňany/Mutěnice A. Čekal nás tedy boj o 3. místo proti Hovoranům. To již byl zápas vcelku jednoznačný, dokázali jsme soupeře porazit 6:0 a celkově jsme tedy obsadili 3. místo. Za účast děkuji Štěpánovi v brance, Filipovi, Danovi, Ondrovi a Patrikovi v obraně a Ríšovi, Maťovi Tomášovi a Jakubovi v útoku.

dorost 3.11.2019

Velké Pavlovice - Lužice 6:2

Štork 1; Irša 1

Poslední zápas podzimu máme za sebou. Dle mého názoru docela nepovedený. Na začátku jsme soupeře tlačili a k ničemu ho nepustili. Po ojedinělém útoku a vlastně první šanci ale dokázal dát gól a vedl 1:0. Pak přišla hodně černá tříminutovka, kdy jsme dostali 3 góly a to ve 12., 13. a 14. minutě a rázem bylo po utkání. Stav 4:0 se soupeřem z druhého místa se jen velmi těžko dohání. Po přetahování na hrací ploše bylo nutné kvůli zdravotním problémům přeskupit sestavu, což také nepomůže. Toho opět využili domácí a ve 35. minutě zvýšili na 5:0. Do poločasu se podařilo alespoň Filipovi snížit na 5:1. Po přestávce se sice náš tlak zvýšil, předváděli jsme pěknou kombinační hru, bohužel ale nedokážeme využívat gólové příležitosti. Jen v 52. minutě, po otravování domácího brankáře, se podařilo Ivanu Iršovi vypíchnout míč a snížit na 5:2. Domácí ale rychle odpověděli a opět odskočili na rozdíl čtyč branek. Utkání skončilo 6:2. Nebýt té zakleté tří minutové pauzy, mohl to být velmi krásný zápas s přijatelným výsledkem.

dorost 27.10.2019

Lužice - Ratíškovice 3:3

Svoboda 2; Dvořák 1

Krásný zápas s nepříznivých výsledkem. Bohužel, nedokázali jsme navázat na vítězství z minulého týdne. Od začátku jsme diktovali hru. Již ve 3. minutě otevřel skóre Ríša Svoboda, kdy po přesně zahraném nepřímém kopu zakončoval hlavou. O čtyři minuty později, kdy Maťa Dvořák zahrával roh, opět Ríša hlavičkou úspěšně zakončoval. A do třetice, po svém průniku byl Ríša v pokutovém území faulován a nařízenou penaltu proměnil Maťa Dvořák. Těsně před poločasem se podařilo hostům snížit. Poločas velmi dobrý. Po přestávce ale bylo vše jinak. Jako by jsme se spokojili s náskokem a stačilo nám to. Místy se nechtělo běhat, hrálo se samo na sebe a vytratil se kolektivní duch. Toho využil soupeř a dvěma brankami srovnal. Měli jsme nějaké gólové šance, ty jsme již ale nedokázali využít. My jsme zbytečně ztratili tři body, hosté byli za remízu vděčni.

dorost 20.10.2019

Dambořice - Lužice 1:4

Svoboda 4

Zápas se soupeřem hned za námi začal divoce. Již ve 4. minutě se po nevydařeném odkopu domácího brankáře dostal k nečekané střele Maťa Dvořák, ale z cca 25 metrů nastřelil břevno. Pak bylo jen přetahování o hrací plochu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, chyby na obou stranách, u nás hra pod psa. To vyústilo v branku domácích ve 28. minutě. To bylo do přestávky vše. O přestávce se hráčům promluvilo do duše a v druhém poločase došlo k obratu o 180 stupňů. Najednou začal pohyb po hřišti, uvolňování, narážečky. Naše góly otevřel v 60. minutě Ríša Svoboda, který následně pokračoval v 72. a 78. minutě a vše završil v 81. minutě proměněným pokutovým kopem po faulu na něho samého. To už měli domácí opět nervy na pochodu, a tak se ještě zápas neobešel bez několika žlutých karet.

dorost 18.10.2019

Lužice - Lipov 5:4

Dorica 1; Svoboda 2; Štork 2

Konečně povedený zápas. Po odložení z neděle na pátek, kvůli nemocnosti, jsme první chvíle hráli to, co trénujeme a co potřebujeme. I když hosté jsou v tabulce postaveni lépe, nepustili jsme je k ničemu velkému a odehráli jsme krásný zápas. Skóre otevřel v 16. minutě navrátilec Dan Dorica, který zakončoval po skrumáži před brankou. V 27. minutě navyšoval Ríša Svoboda. Pak jsme sice vypadli z koncentrace a dovolili hostům v 28. a 30. minutě lacinými brankami srovnat. Otěže opět vzal do rukou Ríša Svoboda, který krásnou střelou z přímého kopu v 36. minutě skóroval na 3:2. Následovala ale chyba při rozehrávce a hosté opět dotáhli na poločasových 3:3. V druhém poločase se dlouho nic nedělo. Šance byly na obou stranách, všechny ale bez přesné rány. Podařilo se to až v 69. minutě střídajícímu Filipovi Štorkovi, který opět navýšil náskok na 4:3. Stejný hráč přidal svůj druhý gól v zápase v 79. minutě. Nakonec se po sérii střídání u domácích podařilo hostům už jen snížit na konečných 5:4.

dorost 6.10.2019

Podluží/Lanžhot - Lužice 4:3

Svoboda 3

Bohužel se nám nepodařilo navázat na kvalitní herní výkon z minulého týdne. Chvilkové úseky, kdy jsme hráli naši hru, se ztratily v nákopech, kličkách a sólování. Soupeř nebyl lepší, jen vytěžil z naší stereotypní a již okoukané hry. Je to ale pořád ta stejná písnička. Dokud se nenaučíme hrát jako kolektiv, nemůžeme pomýšlet na výhry. Nesplnění pokynů trenéra, ale i spoluhráčů, se dá jen těžko vyvážit osobními dovednostmi. V takovém případě nás nezachrání ani hattrick Ríše Svobody. Na druhé straně jsou totiž také šikovní hráči, kteří nám umí dát i čtyři branky.

dorost 29.9.2019

Lužice - Bzenec 3:7

Svoboda 2; Jungwirth 1

Po nějaké době krásný zápas. Výsledek sice vyšel lépe pro soupeře, nicméně je nutné pochválit kluky za odvedenou hru. Soupeř dojel pro jisté body, ale částečně narazil. Již v 6. minutě dával náš gól Ríša Svoboda. Pro soupeře malinký šok. Pak se hra srovnávala, až hosté udeřili a třemi rychlými góly po nevynucených chybách obrany otočily skóre na 1:3. My jsme ale nepřestali hrát a stihli jsme 2 góly v 33. minutě opět od Ríše Svobody a ve 40. minutě od Tomáše Jungwirtha srovnat na poločasových 3:3. Po poločase přetahovaná pokračovala. Síly ale ubývaly a hosté nás začali přehrávat. Po chvíli došlo k natažení třísel Davida Valdmana a stehenního svalu Filipa Štorka, kde se muselo střídat a přeskládat sestavu, což bylo bohužel znát. Iniciativu převzal soupeř a výhru otočil na svoji stranu. I tak ale velká spokojenost s herním projevem.

dorost 22.9.2019

Velká nad Veličkou - Lužice 0:4

Svoboda 2; Dvořák 2

Za větrného počasí jsme jeli hrát do Javorníku proti Velké nad Veličkou. V průběhu prvního poločasu, kdy se hrálo proti větru, jsme od začátku diktovali hru a tempo. V úvodních minutách se hrálo podle našich představ, což hned v 9. minutě využil Ríša Svoboda k otevření skóre. Pak se ale opět sklouzlo do hraní přes střed, někdy zbytečného vodění míče. Soupeř během této doby také několikrát zahrozil, naštěstí bez úspěchu. Několikrát ale musel Štěpán v brance vážně zasahovat. Pak jsme se opět vrátili k natrénované hře, která byla ihned zúročena třemi rychlými góly v 37., 40. a 43. minutě v podání Ríši Svobody a Matě Dvořáka. Po přestávce se již nějaká kvalitnější hra vytratila. Soupeř více méně bránil v deseti lidech s občasnými výlety na naši polovinu. My jsme si v některých úsecích zkoušeli hru pro další utkání, takže se již žádný další gól nepodařilo střelit. I tak jsme ale krásný výsledek z první poloviny dokázali udržet.

dorost 15.9.2019

Lužice - Podivín 2:6

Štork 2

Další z méně povedených zápasů. Když jdeme do zápasu s tím, že soupeř ví, co ho čeká, je to pokaždé špatně. Naše hra je bohužel stále jednotvárná. Soupeř již naši hru prokoukl a jde najisto. I přes upozornění ale stále neplníme požadavky. Chvilkové záchvěvy, kdy hrajeme co potřebujeme, ale nedokáží vyrovnat okamžiky špatné. Máme sice přeházenou sestavu kvůli zranění, snažíme se to vždy odehrát co nejlépe. Pokud ale vidím, že soupeř není o mnoho lepší, ale těží pouze z naší blbosti a neschopnosti, je mi smutno. Na co pak veškerá práce na trénincích.