soubory ke stažení » los jaro 2018 | kde nás najdete | historie | tréninky | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty | ceník

žáci 3.6.2018

Lužice - Prušánky 1:1

Růžička 1

více >><< méně

I starší žáci hráli poslední utkání sezóny 2017/2018 a přivítali nedaleké Prušánky. V podzimní části jsme na jejich půdě obdrželi debakl, tak jsme byli zvědavi, jak se klukům povede tentokrát. Začali jsme velmi odvážně. Za neúčasti klíčového hráče to bylo na výkonu soupeře znát. Snažili jsme se pěknou kombinační hrou donutit soupeře k chybám a pak rychle udeřit. To se nám i dařilo, naráželi jsme ale na výborného brankáře hostů. Ten nám zneškodnil většinu střel na branku. Překonat se ho podařilo až ve 47. minutě Davidu Růžičkovi, který svým gólem zajistil týmu vedení 1:0. Pak jsme opět tlačili, ale bez gólového úspěchu. Soupeř také několikrát zahrozil, vše ale likvidoval Jarek Černý v brance. S blížícím se koncem soupeř pravděpodobně začal propadat panice a na posledních 9. minut nasadil svého nejlepšího, byť zraněného hráče, aby pomohl s otočením výsledku. To se bohužel částečně podařilo, a tak soupeř v 64. minutě vyrovnal na konečných 1:1. I tak ale můžeme být s výkonem spokojeni, jednalo se pravděpodobně o nejlepší předvedenou hru jarní části soutěže. Všem klukům musíme poděkovat za předvedenou hru v celém ročníku a popřát jim příjemné prázdniny.

žáci 28.5.2018

Násedlovice - Lužice 1:3

Slatinský Patrik 1; Růžička David 1; Vričan Jarek 1

V předposledním utkání jsme zajížděli do nedalekých Násedlovic. V prvním poločase, kde jsme malinko změnili sestavu, jsme se sice dostávali před bránu soupeře, nedokázali jsme ale úspěšně zakončit. Po důrazném rozboru o poločase a změně v sestavě jsme konečně začali hrát náš fotbal. Nejdříve se podařilo v 50. minutě otevřít skóre Patrikovi Slatinskému, kterého v 63. minutě následoval David Růžička a v 66. minutě Jarek Vričan. Ke konci jsme zkoušeli stáhnout některé hráče základní sestavy, čehož ještě domácí využili a snížili na konečných 1:3.

žáci 21.5.2018

Lužice - Vnorovy 0:4

A písnička se opakuje. Ani v dnešním zápase se nepodařilo vyhrát. O to větší škoda, že tentokrát jsme na to měli. Po technické stránce je hra v pohodě, výdrž v zápase také, ale běhat a střílet se některým nechce. Co z toho, když se dostaneme k brance a nedokážeme vystřelit. Někteří se toho míče asi bojí. Ani změny a točení se sestavou není nic platné. Opět jen musím říct: pokud se toto nezmění, není možné pomýšlet na výhry.

žáci 13.5.2018

Milotice - Lužice 1:2

Růžička 1, Vričan 1

I v tomto zápase jsme se nevyvarovali chyb. Po rozumném začátku, kde již v 11. minutě dal gól David Růžička, jsme sice soupeře tlačili, ale bez většího úspěchu. Do šatny se tedy odcházelo za stavu 0:1. V druhé půli byl obraz stejný. Náš náskok sice zvýšil ve 42. minutě Jarek Vričan, pak ale někteří hráči skoro přestali hrát. Špatný pohyb a zpracování míče využil soupeř ke snížení na 1:2. Nakonec jsme mohli být rádi, že toto byl i výsledek konečný. V každém případě je potřeba se zaměřit na pohyb a také rychlost na ploše.

žáci 6.5.2018

Lužice - Nesyt Hodonín 2:5

Vričan 1, Jungwirth 1

Po dnešním nemastném výkonu jsme nezopakovali výhru z minulého týdne a prohráli se soupeřem z Nesytu 2:5. Opět se projevil problém, kdy jednak není možné poskládat mužstvo tak, aby hráli stabilně, pokud scházejí omluvenky od některých klíčových hráčů, a jednak se opakuje nešvar, kdy si někteří hráči dělají na hřišti co chtějí a pokud jsou napomenuti nebo nasměrováni, tváří se jako by jim všichni chtěli ublížit. Je potřeba si uvědomit, že následnými hloupými kecy se zápas nevyhrává. Dokud si to někteří neuvědomí, budou naše výsledky jako na houpačce a nebude možné stabilně držet nějakou úroveň zápasů.

žáci 29.4.2018

Dambořice - Lužice 0:9

Vričan 6, Slatinský Patrik 2, Podloucký Tomáš 1

Po nevydařeném utkání z minulého kola jsme měli odjet do nedalekých Dambořic. Bohužel, zápas vyšel do období svátků, ale i přesto člověka zamrzí přístup některých hráčů a rodičů. Nakonec jsme sice odjeli, ale pouze v 7 lidech proti 15 domácím. Hrálo se tedy bez pozice klasického útočníka, pouze brankář Jarek Černý, obrana Patrik Slatinský, Jarek Vričan, Kryštof Nosál a záloha Tomáš Podloucký, Ondra Slatinský a Ondra Kalužík, pro kterého to po sedmiměsíční přestávce a jednom tréninku byl vlastně debut ve starších žácích. Na pozici středního záložníka se tedy točili Ondra Slatinský, Jarek Vričan a Patrik Slatinský. Toto, snad nouzové řešení, asi zbylé zúčastněné pořádně semklo a tak předvedli parádní výkon. Skóre otevřel již v 10. minutě Patrik krásnou střelou k tyčce. Následoval ho dvěma rychlými góly v 15. a 19. minutě Jarek Vričan, kterému se zápas mimořádně vydařil. Další branku přidal po krásné sólové akci před šestnáctkou a důrazem v brankovišti ve 22. minutě Tomáš Podloucký a na poločasových 0:5 uzavíral opět Jarek Vričan. Za tohoto příznivého skóre jsme nastoupili do druhého poločasu, kdy se do nás soupeř rychle zakousnul. Několika dobrými zásahy se tedy musel blýsknout i Jarek Černý v brance. Situaci jsme ale uklidnili dalšími brankami, a to v 50. a 55. minutě Jarek Vričan a v 58. minutě, po sólu přes celé hřiště a umístěnou střelou, Patrik. Skóre i v druhé polovině uzavíral v 65. minutě Jarek Vričan na konečných 0:9. Nutno tady poděkovat za velmi kvalitní výkon těmto sedmi “mušketýrům”. Díky.

žáci 22.4.2018

Ježov/Žeravice - Lužice 6:0

Černý víkend pokračuje. Tentokrát jsme narazili na soupeře s Ježova. Družstvo, nad kterým jsme většinou lehce vyhrávali, se ukázalo jako velmi bojovný a houževnatý soupeř. Pokud se někomu nechce běhat, dělá si na ploše co chce a nerespektuje pokyny a rady trenérů, ke všemu má hloupé poznámky, ten prostě nezaslouží vyhrát. A to je náš případ. Soupeř nehrál žádnou oslnivou hru, respektoval ale pokyny z lavičky a to se ukázalo být rozhodující. Každý by se měl především zamyslet nad svým výkonem a přebrat si v hlavě, kde udělal chybu a kde se může zlepšit. Pak se teprve dá hrát rozumný fotbal. Opakuji ještě jednou. Herní výkon jednotlivců na 2-3, kolektivně 4. Bohužel, až na několik světlých akcí si někteří opravdu dělali co chtěli.

žáci 15.4.2018

Lužice - Hovorany 3:3

Černý 2, Slatinský Patrik 1

V tomto zápase jsme měli vracet soupeři výhru 4:0 z podzimní části. Začalo se velmi pěkně a rychle jsme si získali náskok 2:0. Pak soupeř začal dotahovat a snížil na poločasových 2:1. V druhé půli se podařila krásná trefa Patrikovi a zvýšení na 3:1. Pak již ale úřadoval soupeř a dotáhl zápas na smírných 3:3.

žáci 7.4.2018

Hroznová Lhota - Lužice 0:7

Krša 2, Podloucký 2, Vričan 1, Slatinský Ondra 1, Jungwirth 1

V prvním jarním zápase jsme jeli celý natěšení na soupeře do Hroznové Lhoty. I když se jednalo o tým, se kterým jsme v podzimní části prohráli, kluci si chtěli zahrát a uhrát dobrý výsledek. Zápas otevřel již v 7. minutě Šimon Krša, kterému se podařilo propasírovat míč za záda brankáře. O minutu později, v 8. minutě, zvýšil náskok Tomáš Podloucký. Po rychlém začátku a stavu 0:2, přišla částečná úleva, nikoliv však snížení ve výkonu. Proto opět Šimon a Tomáš zvýšili v 19. a 28. minutě na 0:4. Těsně před přestávkou následovala krásná rána od Jarka Vričana a zvýšení na poločasových 0:5. Po změně stran soupeř přeskupil sestavu, obměnil brankáře a to přineslo kýžené ovoce. Naši hráči se sice dostávali často do střelecké pozice, většinu střel jim ale brankář pokryl, nebo ho trefovali jako popelnici ve středu branky. I proto se již prosadil jen v 42. minutě Ondra Slatinský a v 53. minutě Tomáš Jungwirth. Celkově tedy, po vydařeném výkonu, bylo skóre uzavřeno na 0:7.

žáci 16.10.2017

Prušánky - Lužice 7:0

V posledním zápase podzimní části jsme zajížděli do Prušánek. Při neúčasti nemocného Patrika bylo nutné najít alternativní řešení jeho náhrady, což nebylo úplně jednoduché. Bohužel, přes současný počet hráčů a v zápase s vedoucím družstvem tabulky se klukům, i přes dobře odvedený výkon, nepodařilo odvrátit prohru.