soubory ke stažení » los pozdzim 2017 | kde nás najdete | historie | tréninky | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty | ceník

reportáže

žáci 16.10.2017

Prušánky - Lužice 7:0

více >><< méně

V posledním zápase podzimní části jsme zajížděli do Prušánek. Při neúčasti nemocného Patrika bylo nutné najít alternativní řešení jeho náhrady, což nebylo úplně jednoduché. Bohužel, přes současný počet hráčů a v zápase s vedoucím družstvem tabulky se klukům, i přes dobře odvedený výkon, nepodařilo odvrátit prohru.

žáci 9.10.2017

Lužice - Násedlovice 1:2

Jungwirth 1

Za námi je další zápas. A vcelku nepovedený. I když se hrálo se soupeřem tabulkově o několik míst níže, byl výkon, až na světlé výjimky, tristní. Z vcelku zabezpečené obrany jsem se nedokázali posunout na stranu soupeře. Nepřesvědčivý výkon středu hřiště, špatné nahrávky a zbytečné kličky předních řad si vybraly své. Nutno podotknout, že svoje sehrála i smůla při zakončování. Nastřelení 4 tyček a 2 břeven ale nic nemění na odvedeném výkonu. Zcela upřímně se dá říct, že vítězství jsme si tentokrát nezasloužili.

žáci 30.9.2017

Vnorovy - Lužice 2:1

Růžička David 1

Dva dny po zápase s Hroznovou Lhotou jsme zavítali do Vnorov na aktuálně první tým naší tabulky. S menšími zdravotními problémy některých hráčů a s pomocí hráčů starší přípravky jsme začali velmi slibně, bohužel opět tyčkami a břevnem. Soupeř se nedal a otevřel skóre po dostatečném nepokrytí. Pak začalo klasické přetahování o každý metr hřiště. Více ze hry měli sice domácí, naráželi ale na klasicky pevnou obranu ve složení Patrik Slatinský-Jarek Vričan-Krištof Nosál, podporovanou středem zálohy v podání Toma Jungwirtha. Ti se snažili odvracet nájezdy domácích, směřovat naši hru přes krajní zálohu (David Růžička-Šimon Krša) na útočníky Mirka Maděru nebo střídající Tom Podloucký a Michal Běhunčík. Ti se pak snažili projít přes vysoké a rychlé obránce domácích, což se dařilo velmi těžce. Pokud se jim již podařilo projít, narazili na obrovského brankáře, který nám nic nedaroval zadarmo. Toto se s úspěchem dařilo až do 31. minuty, kdy k naší nespokojenosti zvýšili domácí na 2:0. Po přestávce jsme malinko pozměnili sestavu a nutno podotknout, že vcelku úspěšně. Na hrot se nám posunul David Růžička, který se snažil svou rychlostí více zaměstnávat domácí obranu. I proto se nám podařilo po jednom z jeho úniků snížit na 2:1. Časomíra byl ale neúprosná, a tak na případné srovnání již nebyl čas. I zde, po příjemném výkonu a sice prohře 2:1, je nutné kluky pochválit za odvedenou hru, ve které viditelně nechali hodně svých sil. Díky.

žáci 28.9.2017

Lužice - Hroznová Lhota 0:3

V dnešním zápase jsme narazili na soupeře o jednu příčku pod námi. Čekal se kvalitní fotbal a ten se i dostavil. Kluci odvedli skvělou práci, nicméně jsme neměli to pověstné fotbalové štěstí při trefování branky. Od samého začátku byla hra velmi vyrovnaná s šancemi na obou stranách. První vážnější střelu na naši bránu zachraňoval v brance Jarek Černý v 15. minutě, načež jsme opláceli nastřelenou tyčkou. Pak začalo přelévání hry z jedné strany na druhou, což vydrželo až do poločasu, který skončil bez branek. Po přestávce nás soupeř zaskočil rychlým gólem v 39. minutě po krásné střele jejich záložníka. Na to jsme se opět snažili odpovědět, ale naše střely končily buď na soupeřově brankáři, nebo na konstrukci branky. Podle přísloví “Nedáš, dostaneš” jsme po jedné z našich střel nedokázali rychle přeskupit obranu a soupeř zvýšil na 0:2. Ani pak jsme ale nepřestávali bojovat, malinko otevřeli hru, bohužel opět bez výsledku. I proto si soupeř pojistil svoji výhru v 67. minutě gólem na konečných 0:3. Přestože jsme v tomto zápase nedokázali vyhrát, předvedli jsme prozatím nejlepší hru v podzimní části soutěže.

žáci 24.9.2017

Lužice - Milotice 7:0

Růžička David 1, Slatinský Patrik 1, Vričan Jarek 1, Podloucký Tomáš 2, Jungwitrh Tomáš 2

V dalším zápase se opět šlapalo vcelku podle představ trenérů. V brance opět s Ondrou, na pomoc z přípravky Michal Běhunčík. Začali jsme rychlým gólem v 8. minutě z kopačky Jarka Vričana, a tím se kluci malinko uklidnili. V 16. minutě zahrával Tomáš Jungwirth rohový kop a přesné posazení míče na hlavu nabíhajícího Patrika znamenalo zvýšení na 2:0. Následoval rychlý gól Toma Jungwirtha v 23. minutě. Pak došlo k výměně kopaček u Toma Podlouckého, kde si nasadil loňský, střelecky velmi úspěšný model, darovaný od Ríše Svobody, a začali se dít divy. Hned po střídání se do toho Tomáš obul a v 25. minutě zvyšoval svým prvním gólem u starších žáků na 4:0. Svůj druhý gól do poločasu ještě stihl i Tom Jungwirth a tak byl poločas 5:0. Po přestávce se malinko zvolnilo, ale i tak se bylo na co dívat. Náskok zvýšil v supr kopačkách od Ríše ve 47. minutě Tomáš Podloucký a skóre uzavřel v 65. minutě David Růžička na konečných 7:0.

žáci 17.9.2017

Nesyt Hodonín - Lužice 2:6

Slatinský Ondřej 3, Jungwirth Tomáš 3

V deštivé neděli jsme si udělali výlet na nedaleký Nesyt. I v oslabeném stavu, kdy nám marodí někteří hráči, doplněni ale o nováčka ze starší přípravky, Mirka Maděru, jsme začali nebojácně. Bohužel, v 6. minutě jsme po nedorozumění před naší brankou obdrželi gól a prohrávali 1:0. Pak ale začali kluci odvádět to, co jsme je naučili, a tak rychlými góly v 14., 15. a 16. minutě obrátil skóre Ondra Slatinský. Další gól ještě přidal ve 28. minutě Tomáš Jungwirth, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:4. Po poločase jsem stále tlačili na soupeře, dlouho ale bez úspěchu. Další góly přidal až v 51. a 55. minutě opět Tomáš Jungwirth a tak spolu s Ondrou Slatinským zaznamenali oba dva v tomto zápase hattrick. V podání Ondry to byl již třetí hattrick po sobě. Ke konci se již trochu povolilo, čehož ihned využil soupeř a zkorigoval výsledek svým druhým gólem na konečných 2:6.

žáci 11.9.2017

Lužice - Dambořice 6:3

Slatinský Ondřej 3, Růžička 2, Jungwirth 1

V tomto domácím utkání jsme přivítali Dambořice. I když se jednalo o poslední celek aktuální tabulky, v určitých částech jsme se pěkně trápili. Částečně to bylo způsobené množstvím hráčů, kdy nebyl nikdo na střídání, a tak všichni hráli celý zápas, částečně i neplněním zadaných úkolů. V zápase jsme sice rychle vedli, když již v 1. a 5. minutě dal góly Ondra Slatinský, pak si ale někteří začali dělat co chtějí, a tak soupeř góly v 16. a 20. minutě srovnal. Do poločasu pak ještě stačil dát svůj třetí gól Ondra Slatinský a tím zopakoval svůj hattrick z minulého týdne. Ve druhé polovině začalo přetlačování. I když jsme v 41. minutě zvýšili zásluhou Davida Růžičky na 4:2, v následující minutě soupeř opět snížil na rozdíl jediného gólu. Pak vzal otěže zápasu do rukou David Růžička, 5:3, a následně Tomáš Jungwirth, 6:3. S tímto skóre jsme již zápas udrželi do konce. Od všech bude ale potřeba respektovat a dodržovat pokyny trenérů, pokud chceme dále držet krok s okolními družstvy.

žáci 4.9.2017

Lužice - Ježov/Žeravice 5:1

Slatinský Ondřej 3, Slatinský Patrik 1, Číhal Vojta 1

Ve druhém utkání omlazené sestavy starších žáků, tentokrát na domácí půdě, jsme přivítali hráče Ježova/Žeravic. I když nás počasí ze začátku oblažovalo deštěm, bylo nutné nastoupit a hrát co umíme. Stále sice v počtu hodného mariáše a ne fotbalu, jsme odhodlaně nastoupili proti papírově slabšímu soupeři. V brance tentokrát nastoupil Jarek Černý a tak se mohl Ondra posunout do hry. Skóre otevřel již v 5. minutě Patrik Slatinský, když krásnou střelou umístil míč za záda hostujícího brankáře. 1:0. O tři minuty později následoval gól Ondry Slatinského a zvýšení na 2:0. Na 3:0 stihl ještě do poločasu zvýšit Vojta Číhal. Po přestávce jsme se opět snažili soupeře tlačit, ten ale doplněn hráči, kteří přijeli v průběhu přestávky, nám již nedovolil tolik ze hry. I přesto dokázal zvýšil náskok góly ve 43. a 64. minutě opět Ondra Slatinský. Ze soupeřovy strany došlo již jen ke zkorigování výsledku v 65. minutě na konečných 5:1.

žáci 28.8.2017

Hovorany - Lužice 4:0

První zápas mají za sebou i starší žáci. Po loňském vítězství v okresním přeboru, ale po odchodu většiny hráčů do družstva dorostu se v podstatě začíná od začátku. Z loňského družstva zbylo pouze 7 hráčů, 2 noví přešli ze starší přípravky, což při hře 7+1 je tak akorát na udržení. Nicméně hru nevzdáváme. Jak se dá předeslat, bohužel i hra v tomto prvním zápase tomuto stavu odpovídala. Nejednalo se o velký propadák, nicméně úbytek a nesehranost bude chvíli určitě dělat problémy. Co se týče samotné hry, v brance nastoupil Ondra Slatinský, před ním jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, kde hlavní roli po Filipovi Štorkovi přebral Patrik Slatinský, podporovaný Jarkem Vričanem a Kryštofem Nosálem na krajích obrany. V prostředku se zkouší jako náhrada Ríše Svobody Tomáš Jungwirth, na jedné straně s Davidem Růžičkou a na druhé straně se Šimonem Kršou. V útoku se pak střídali nově příchozí z přípravky, a to Vojta Číhal a Tomáš Podloucký. I v průběhu zápasu docházelo ale k různým prohazováním a změnám, kde jsme zkoušeli různé varianty sestav. Soupeř začal od začátku svižně a zatlačil nás na vlastní polovinu. V průběhu prvního poločasu nám dal celkem 3 góly. V druhé polovině se již osmělili i naši hráči, nepodařilo se nám ale trefit branku. Sice jsme označkovali tyčky a břevna, síť se ale nevlnila. Tuto naši snahu potrestal a zvýšil na konečných 4:0 v 39. minutě domácí hráč.

žáci 18.6.2017

MARACANA CUP 2017

A máme za sebou i závěrečný turnaj sezóny. V nedalekém Veselí nad Moravou, na mezinárodním turnaji MARACANA CUP 2017, jsme si zkusili síly se soupeři, kteří vesměs hrají krajské přebory či s fotbalovými školami ze Slovenska. A rozdíl byl vidět. Ještě před odjezdem odřeklo účast několik hráčů, i když termín byl znám již 3 měsíce předem. To zamrzí. Mám za to, že to dělají děti ve školce, ale neměli by to dělat v podstatě dospělí lidé. Nakonec jsme to nějak slátali a vyjeli. Již v prvním zápase proti družstvu Ratíškovice/Dubňany jsme narazili. Jednak byl viditelný rozdíl v pohybu hráčů po hřišti, kde u nás byla jasně vidět letošní hra 7+1 a ne 10+1. Někteří nevěděli, kam se postavit, co dělat, jak se hýbat. Následovaly zápasy s domácím Veselím, Strání, Staré Město, Nové Mesto nad Váhom a Myjava. Bohužel, neúčast některých opor a současný stav mužstva byl znát a tak někteří po čtvrtém zápase odešli i fyzicky. Ale na rovinu, hrát 6 zápasů s minimálními přestávkami, v oslabeném stavu a proti špičkově nachystaným soupeřům není nic lehkého. Proto před některými hráči hluboce smekám. A celkový výsledek. Prohráli jsme všechny zápasy, umístili se poslední. Sice jsme si již na začátku všichni řekli, že určitě nejedeme porážet koho potkáme, vcelku ale zamrzí přístup některých jedinců. Tady nejde přece o trenéry, vedení, ale o samotné hráče, kluky, kteří se mohli důstojně rozloučit ze sezónou, což se ale tak nějak nepovedlo.

krátké zprávy

online Fotbalová asociace FAČR zveřejnila nový portál pro okresní soutěže 5.8.2015

Prostor pro hodonínský okresní přebor je k nalezení zde. V pravém menu najdete aktuální informace, rozpis zápasů a výsledky, obsazení rozhodčími a delegáty, oddíly soutěže, statistiky a tabulky. Najdete zde všechny soutěže napříč celou republikou. Do jaké míry bude tento portál aktualizován, zjistíme v sezóně.