soubory ke stažení » los pozdzim 2017 | kde nás najdete | historie | tréninky | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty | ceník

žáci 17.9.2017

NESYT Hodonín - Lužice 2:6

Slatinský Ondřej 3, Jungwirth Tomáš 3

více >><< méně

V deštivé neděli jsme si udělali výlet na nedaleký Nesyt. I v oslabeném stavu, kdy nám marodí někteří hráči, doplněni ale o nováčka ze starší přípravky, Mirka Maděru, jsme začali nebojácně. Bohužel, v 6. minutě jsme, po nedorozumění před naší brankou, obdrželi gól a prohrávali 1:0. Pak ale začali kluci odvádět to, co jsme je naučili a tak rychlými góly v 14., 15. a 16. minutě obrátil skóre Ondra Slatinský. Další gól ještě přidal ve 28. minutě Tomáš Jungwirth a tak se odcházelo v poločase se skórem 1:4. Po poločase jsem stále tlačili na soupeře, dlouho ale bez úspěchu. Další góly přidal až v 51. a 55. minutě opět Tomáš Jungwirth a tak spolu s Ondrou Slatinským zaznamenali oba dva v tomto zápase hattrick. V podání Ondry to byl již třetí hattrick po sobě. Ke konci se již trochu povolilo, čehož ihned využil soupeř a zkorigoval ještě výsledek svým druhým gólem na konečných 2:6.

žáci 11.9.2017

Lužice - Dambořice 6:3

Slatinský Ondra 3, Růžička 2, Jungwirth 1

V tomto domácím utkání jsme přivítali Dambořice. I když se jednalo o poslední celek letošní tabulky, v určitých částech jsme se pěkně trápili. Částečně to bylo způsobené množstvím hráčů, kdy nebyl nikdo na střídání a tak všichni hrály celý zápas, částečně ale neplněním zadaných úkolů. V zápase jsme sice rychle vedli, kdy již v 1. a 5. minutě dal gól Ondra Slatinský, pak si ale někteří začali každý dělat co chce a tak soupeř góly v 16. a 20. minutě srovnal. Do poločasu pak ještě stačil dát svůj třetí gól opět Ondra Slatinský a tím zopakoval svůj hatrick z minulého týdne. V druhé polovině začalo přetlačování. I když jsme v 41. minutě zvýšili zásluhou Davida Růžičky na 4:2, v následující minutě soupeř opět snížil na 4:3. Pak vzal otěže zápasu do rukou nejdříve David Růžička, 5:3 a následně Tomáš Jungwirth, 6:3. S tímto skórem jsme již zápas udrželi do konce. Od všech bude ale potřeba respektovat a dodržovat pokyny trenérů, pokud chceme dále držet krok s okolními družstvy.

žáci 4.9.2017

Lužice - Ježov/Žeravice 5:1

Slatinský Ondřej 3, Slatinský Patrik 1, Číhal Vojta 1

Ve druhém utkání omlazené sestavy starších žáků, tentokrát na domácí půdě, jsme přivítali hráče Ježova/Žeravic. I když nás počasí ze začátku oblažovalo deštěm, bylo nutné nastoupit a hrát co umíme. Stále sice v počtu hodného mariáše a ne fotbalu, jsme odhodlaně nastoupili proti papírově slabšímu soupeři. V brance tentokrát nastoupil Jarek Černý a tak se mohl Ondra posunout do hry. Skóre otevřel již v 5. minutě Patrik Slatinský, když krásnou střelou umístil míč za záda hostujícího brankáře. 1:0. O tři minuty později následoval gól Ondry Slatinského a zvýšení na 2:0. Na 3:0 stihl ještě do poločasu zvýšit Vojta Číhal. Po přestávce jsme se opět snažili soupeře tlačit, ten ale doplněn hráči, kteří přijeli v průběhu přestávky, nám již nedovolil tolik ze hry. I přesto dokázal zvýšil náskok góly ve 43. a 64. minutě opět Ondra Slatinský. Ze soupeřovy strany došlo již jen ke zkorigování výsledku v 65. minutě na konečných 5:1.

žáci 28.8.2017

Hovorany - Lužice 4:0

První zápas mají za sebou i starší žáci. Po loňském vítězství v okresním přeboru, ale po odchodu většiny hráčů do družstva dorostu se v podstatě začíná od začátku. Z loňského družstva zbylo pouze 7 hráčů, 2 noví přešli ze starší přípravky, což při hře 7+1 je tak akorát na udržení. Nicméně hru nevzdáváme. Jak se dá předeslat, bohužel i hra v tomto prvním zápase tomuto stavu odpovídala. Nejednalo se o velký propadák, nicméně úbytek a nesehranost bude chvíli určitě dělat problémy. Co se týče samotné hry, v brance nastoupil Ondra Slatinský, před ním jsme vycházeli ze zabezpečené obrany, kde hlavní roli po Filipovi Štorkovi přebral Patrik Slatinský, podporovaný Jarkem Vričanem a Kryštofem Nosálem na krajích obrany. V prostředku se zkouší jako náhrada Ríše Svobody Tomáš Jungwirth, na jedné straně s Davidem Růžičkou a na druhé straně se Šimonem Kršou. V útoku se pak střídali nově příchozí z přípravky, a to Vojta Číhal a Tomáš Podloucký. I v průběhu zápasu docházelo ale k různým prohazováním a změnám, kde jsme zkoušeli různé varianty sestav. Soupeř začal od začátku svižně a zatlačil nás na vlastní polovinu. V průběhu prvního poločasu nám dal celkem 3 góly. V druhé polovině se již osmělili i naši hráči, nepodařilo se nám ale trefit branku. Sice jsme označkovali tyčky a břevna, síť se ale nevlnila. Tuto naši snahu potrestal a zvýšil na konečných 4:0 v 39. minutě domácí hráč.

žáci 18.6.2017

MARACANA CUP 2017

A máme za sebou i závěrečný turnaj sezóny. V nedalekém Veselí nad Moravou, na mezinárodním turnaji MARACANA CUP 2017, jsme si zkusili síly se soupeři, kteří vesměs hrají krajské přebory či s fotbalovými školami ze Slovenska. A rozdíl byl vidět. Ještě před odjezdem odřeklo účast několik hráčů, i když termín byl znám již 3 měsíce předem. To zamrzí. Mám za to, že to dělají děti ve školce, ale neměli by to dělat v podstatě dospělí lidé. Nakonec jsme to nějak slátali a vyjeli. Již v prvním zápase proti družstvu Ratíškovice/Dubňany jsme narazili. Jednak byl viditelný rozdíl v pohybu hráčů po hřišti, kde u nás byla jasně vidět letošní hra 7+1 a ne 10+1. Někteří nevěděli, kam se postavit, co dělat, jak se hýbat. Následovaly zápasy s domácím Veselím, Strání, Staré Město, Nové Mesto nad Váhom a Myjava. Bohužel, neúčast některých opor a současný stav mužstva byl znát a tak někteří po čtvrtém zápase odešli i fyzicky. Ale na rovinu, hrát 6 zápasů s minimálními přestávkami, v oslabeném stavu a proti špičkově nachystaným soupeřům není nic lehkého. Proto před některými hráči hluboce smekám. A celkový výsledek. Prohráli jsme všechny zápasy, umístili se poslední. Sice jsme si již na začátku všichni řekli, že určitě nejedeme porážet koho potkáme, vcelku ale zamrzí přístup některých jedinců. Tady nejde přece o trenéry, vedení, ale o samotné hráče, kluky, kteří se mohli důstojně rozloučit ze sezónou, což se ale tak nějak nepovedlo.

žáci 11.6.2017

Lužice - Starý Poddvorov 28:1

Slatinský Ondřej 1, Dorica Dan 3, Štork Filip 6, Slatinský Patrik 1, Svoboda Ríša 9, Krša Šimon 2, Polák Pavel 1, Holinka Vašek 1, Hudec Jakub 3, Nosál Kryštof 1

A MÁME ZA SEBOU POSLEDNÍ ZÁPAS. Zlaté časy částečně končí. V poslední zápase jsme nastoupili proti soupeři z nedalekého Poddvorova. Již jako jasní vítězové skupiny jsme si chtěli zahrát krásný fotbal, ale současně nic nepodcenit. To nám vyšlo na jedničku. Skóre rychle otevřel již ve 2. minutě Filip Štork a tím dal popud k velkému brankostroji. Následován ještě Patrikem Slatinským, Danem Doricou, Ríšou Svobodou, Vaškem Holinkou a několika svými dalšími góly jsme odešli do kabin za stavu 9:1. V druhé půli se kluci opět rozjeli a tak skórovali opět Ríša Svoboda a Filip Štork, ale také opět Dan Dorica, Šimon Krša, Pavel Polák, Vašek Holinka, Kryštof Nosál a také Ondra Slatinský z penalty. Celkový součet byl 28:1. Po ukončení jsme se s některými hráči “rozloučili” před přestupem do dorostu, rozdali si trička vítězů okresního přeboru starších žáků 2016/2017 a také předali ocenění nejlepšímu střelci okresního přeboru – Ríšovi Svobodovi. Jeho laťka se zastavila na 89 gólech. Všechna čest. S nepatrným odstupem skončil na 3. místě střelců také Filip Štork s 64 góly. Tímto jsme skončili náš hvězdný rok a již teď vyhlížíme následující sezónu.

žáci 4.6.2017

Hovorany - Lužice 1:5

Štork 3, Svoboda 2

V předposledním zápase jsme si zajeli na hřiště do Hovoran. Zápas se odehrával ve velkém horku, což ale byla pouze předzvěst bouřky. Začali jsme zhurta, kdy již ve 3. minutě otevřel skóre Filip Štork, následovaný Ríšou Svobodou v 6. minutě. Ve zbytku prvního poločasu jsme pak sice dobývali branku soupeře, ten se ale obrnil a odolával veškerým našim snahám. Jediný další gól v prvním poločase se podařil opět Filipu Štorkovi a to ve 35. minutě nádhernou dalokonosnou ranou pod břevno. Poločas tedy skončil 0:3. Ve druhé polovině byl obraz stejný. Dva rychlé góly Filipa Štorka a Ríše Svobody v 39. a 41. minutě sice zvedly skóre na 5:0, to bylo ale z naší strany vše. Soupeř se opět zatáhl do bránění, přes které jsme se nedokázali, až na malé vyjímky, dostat. Spoléhal pouze na rychlé brejky. Jeden se mu ve 43. minutě podařilo proměnit, čímž snížil na konečných 1:5.

žáci 28.5.2017

Lužice - Mikulčice 21:0

Svoboda Richard 7, Slatinský Patrik 2, Szabó Richard 1, Polák Pavel 2, Jungwirth Tomáš 3, Dorica Dan 3, Růžička David 1, Holinka Vašek 2

V tomto zápase jsme nastoupili k odvěkému rivalovi z Mikulčic. Jelikož je rozdíl mezi oběma družstvy propastný (první proti poslednímu), mělo se jednat o “tréninkový” zápas. Tomu nasvědčuje i skóre. V celku pozvolném tempu otevřel již v 1. minutě skóre Richard Svoboda, který přidal i další góly ve 12. a 13. minutě. Pak následoval rychlý brankostroj v podání 2x Patrika Slatinského, Ríše Szabó, Pavla Poláka, 2x Tomáše Jungwirtha, Dana Dorice a několika tref Ríši Svobody. Poločas 12:0. V druhé polovině byl obrázek podobný. I přes snahu hostů, kteří nepředváděli špatný fotbal, byla ale znát jejich nesehranost, jsme pokračovali v brankovém přídělu. Trefili se David Růžička, 2x Dan Dorica, Tomáš Jungwirth, 2x Vašek Holinka, Pavel Polák a opět Ríša Svoboda. Celkový součet 21:0.

žáci 21.5.2017

Nenkovice - Lužice 1:3

Svoboda 2, Štork 1

V dnešním zápase se nastoupilo proti nelehkému soupeři z Nenkovic. I když byli domácí oslabeni o svého nejlepšího hráče, očekávali jsme vyrovnaný boj. Již ve třetí minutě otevřel skóre Ríša Svoboda, následován Filipem Štorkem na 0:2 a později opět Ríša zvýšil už na 0:3. Nešlo však vůbec o tak jednoznačný začátek. Soupeř se do nás pustil s velkým odhodláním, na některé hráče byly nasazeny osobní obrany a na výkonu to bylo částečně cítit. Přestože se všichni snažili, skóre se do poločasu již nezměnilo. V druhé půli se do nás zakousli ještě více. I když jsme po většinu hry tlačili, nedokázali jsme již dát další gól. Naopak soupeř z jedné ze svých akcí dokázal zaskočit naši obranu a snížit na konečných 1:3.

žáci 14.5.2017

Lužice - Prušánky 12:0

Štork 5, Svoboda 3, Slatinský Patrik 3, Nosál 1

V tomto zápase jsme nastoupili proti soupeři ze 3. místa tabulky. Předpoklad, že zápas bude vyrovnaný se díky dobře odvedenému výkonu všech zúčastněných borců Lužice zcela nenaplnil. Skóre otevřel již v 7. minutě Patrik Slatinský, kdy se mu podařilo propasírovat míč mezerou mezi tyčkou a brankářem. Následoval rychlý gól Ríše Svobody v 9. minutě. Ve zbytku prvního poločasu se ještě trefili Filip Štork (15. a 27. minuta) a druhý gól Ríše Svobody z 24. minuty. I po přestávce, za stavu 5:0, se začalo zhurta. Dva rychlé góly Filipa Štorka (47. a 49. minuta) následoval Ríša Svoboda (52. minuta), Kryštof Nosál (54. minuta), Patrik Slatinský (57. a 59. minuta) a kanonádu zakončil opět Filip Štork (64. minuta). Gólově se tedy dnes vytáhli 5x Filip, 3x Ríša a Patrik a 1x Kryštof. Poděkování samozřejmě patří i zbylým hráčům, kteří tentokrát sice neskórovali, ale přesně dodrželi pokyny, neponechávali zbytečně nic náhodě a až na jednu přímou střelu na Ondru v brance stačili pokrýt soupeře.

krátké zprávy

online Fotbalová asociace FAČR zveřejnila nový portál pro okresní soutěže 5.8.2015

Prostor pro hodonínský okresní přebor je k nalezení zde. V pravém menu najdete aktuální informace, rozpis zápasů a výsledky, obsazení rozhodčími a delegáty, oddíly soutěže, statistiky a tabulky. Najdete zde všechny soutěže napříč celou republikou. Do jaké míry bude tento portál aktualizován, zjistíme v sezóně.