online 12.6.2011

Lužice - Sudoměřice 3:3 (0:1)

77. Čechovský, 87. Ingr, 90. Mir. Skočík

V neděli 12. června nastoupili lužičtí fotbalisté k poslednímu domácímu zápasu sezóny 2010/2011. Soupeřem jim byly Sudoměřice, na jejichž hřišti na podzim prohráli 1:0.

Utkání začalo pohlednou hrou domácích, kteří se krátkými přihrávkami seznamovali s míčem, terénem i soupeřem. První šance i přes zjevnou herní převahu domácích vznikla na kopačkách hostů. Pochylého přímý kop se nevlezl do branky golmana Staňka, který vůbec poprvé nastoupil v mistrovském zápase mužů, když nahradil zraněného Buchtu. Šanci si vytvořili také hráči Baníku, když se v 18. minutě do slibné pozice dostal Daniel, jeho střele chyběly k úspěchu centimetry. Po 25 minutách hry prošel Antošův centr malým vápnem hostů, ale adresáta bohužel nenašel. O pár chvil později přízemní přihrávku Pochylého tečoval do vlastní brány Mitrík a hosté se tak snadno ujali vedení. Po dalších deseti minutách si hráči Sudoměřic po pěkné kombinaci v šestnáctce vytvořili vyloženou šanci, kterou zakončili střelou do obětavého Šugy. Přibližně ve 40. minutě si důležitý zákrok připsal Staněk, když bez problémů chytil prudkou hlavičku. Těsně před odchodem do kabin rychlý protiútok hostů zastavil stoper Mitrík za cenu žluté karty.

V úvodu druhé půle se do slibné šance dostal Finč, jehož pokus brankář vyrazil do spojnice brány. Po standardce domácích zakončoval Šuga, ale golmana rovněž nepřekonal. Hosté využili hrubé chyby domácích a zvýšili své vedení na 2:0. Snížit mohl dorostenec Daniel, ale nejprve nastřelil dobře postaveného brankáře a z dorážky netrefil bránu. Naopak Sudoměřice využily dalšího zaváhání Lužic a dvacet minut před koncem zápasu vedly už rozdílem tří branek. Kdo zanevřel nad hráči Baníku, musel být v závěru utkání mile překvapen. V 76. minutě čerstvý Lamač troufale prošel až do pokutového území, kde byl faulován. K penaltě se postavil Mokroš, jeho střelu brankář vyrazil jen k Čechovskému, který pohotově skóroval a snížil na 1:3. V 87. minutě si na Skočíkův centr skvěle naběhl Ingr a rybičkou překonal bezmocného brankáře. Jmenovaní mladíci si v nastaveném čase vyměnili role, když centroval Ingr a hlavičkou vyrovnal Skočík. Tomu předcházela prudká střela Finče, kterou brankář výborným zákrokem odvrátil na roh. Ten lužičtí hráči proměnili a dali zápasu konečnou podobu 3:3.

Vlastimil Antoš (46’ Anovčín) ~ Milan Daniel (72’ Lamač)Miroslav Finč ~ Vít Čechovský ~ Jaroslav Měchura ~ Ivan Šuga (60’ Ingr)Kamil Balus ~ Miroslav Skočík ~ Jiří MokrošDušan MitríkJosef Staněk ml.