online 5.10.2008

Sudoměřice - Lužice 4:1 (1:0)

89. Hasík

V neděli 5. října bylo na programu deváté kolo okresních soutěží. Lužice měly na programu bezpochyby nejtěžšího soupeře. Přivítaly je Sudoměřice, které držely domácí neporazitelnost se skvostným skóre 17:0. Baník o suverénnosti svého dnešního soupeře samozřejmě věděl, tak nastoupil se speciální defenzivní taktikou. Hosté do zápasu vstoupili s jediným útočníkem, ostatní měli za úkol úporně bránit.

Utkání začalo podle očekávání velkým tlakem domácích hráčů, kteří se hned od úvodního hvizdu rozhočího Pyclíka usadili na své útočné polovině. Lužická hradba více než čtvrt hodiny odolávala, poté však neubránila pohlednou kombinaci na středu hřiště, zakončenou přesnou střelou k tyči. Domácí vedli 1:0 a pokračovali ve vysokém tempu. Lužičtí hráči zaostávali téměř po všech stránkách, ale bojovnost při bránění se jim upřít rozhodně nedala. Dvakrát jim pomohla kontstrukce branky, několikrát musel zasahovat brankář Lamač. Ve skvělé pozici se objevil Šebestík, ale rozhodčí Šimčíkovu přihrávku skluzem odpískal jako nedovolenou hru na zemi.

Do druhého poločasu nastoupili lužičtí svěřenci již se dvěma útočníky. Šebestíka na hrotu doplňoval Zeman. Již po deseti minutách druhé půle se po rohu prosadil nejvyšší hráč Sudoměřic a o výhře domácích už nikdo nepochyboval. Hosté oživili hru trojnásobným střídáním. Ševčík po dvou minutách na hřišti mohl snížit, ale jeho tečovaná střela skončila na boční síti. Lužice několik minut hrály na polovině soupeře. Ovšem z protiútoku okamžitě inkasovaly. Útočník Sudoměřic využil ofsajdového postavení a potřetí rozvlnil síť za Lamačovými zády. Domácí pomezní několikametrový ofsajd střelce přehlédl. Hosté se stále snažili hrát také dopředu, obrana už nebyla tak pevná, jako v prvním poločase. To vedlo k další obdržené brance. Prudkou střelu Lamač vyrazil a k míči nejrychleji doběhl domácí útočník, který se před prázdnou bránou nemýlil. V posledních deseti minutách mohli dát Sudoměřice další tři góly, ale skvělými zákroky se vyznamenal golman Lamač. Lužice v 89. minutě kosmeticky upravily výsledek, po přihrávce Klimka Hasík přesnou střelou snížil na 4:1. Sudoměřice zahrály fotbal, který se třetí třídou neměl nic společného, a zaslouženě získaly další tři body.

Zdeněk Šebestík (70' Hasík)Kamil Balus ~ Tomáš Šimčík ~ Tomáš Zeman (57' Ševčík) ~ Martin Ingr (57' Hasoň)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Miroslav Klimek ~ Dominik KřižkaMiroslav SkočíkMilan Lamač

18.5.2014Sudoměřice - Lužice 5:2 (3:2)více >>
3.11.2013Lužice - Sudoměřice 0:0více >>
29.9.2013Sudoměřice - Lužice 1:2 (1:0)více >>
11.8.2013Lužice - Sudoměřice 3:0 (1:0)více >>
26.1.2013Lužice - Sudoměřice 1:1 (1:1)více >>
12.6.2011Lužice - Sudoměřice 3:3 (0:1)více >>
24.10.2010Sudoměřice - Lužice 1:0 (0:0)více >>
13.3.2010Sudoměřice - Lužice 0:1 (0:0)více >>