online 24.10.2010

Sudoměřice - Lužice 1:0 (0:0)

V neděli 24. října sehráli lužičtí fotbalisté mistrovské utkání v Sudoměřicích. Poslední vzájemná utkání spadají do sezóny 2008/2009, kdy Sudoměřice suverénním způsobem vyhrály III.B třídu a postoupily do okresního přeboru. Tenkrát soupeři z Lužic ve dvou zápasech nastřílely osm gólů. Po sestupu do okresní soutěže však Sudoměřice patří spíše mezi outsidery. V posledních dvou zápasech jen remízovaly doma s posledním Suchovem a prohrály v předposlední Nové Lhotě. V tabulce se po dvanácti zápasech krčily na desátém místě dva body před lužickým Baníkem. Do týmu se znovu vrátily problémy s nevídanou absencí. Trenérovi Vyškovskému chyběly především opory Anovčín, bratři Buriani, Fiala, Mitrík, Mokroš, Polášek a Vašíček, a tak základní sestavu tvořil jen z dvanácti hráčů.

Již úvodní minuty napovídaly tomu, že se bude jedna o velmi vyrovnané utkání. Hrstka přítomných diváků viděla slibnou akci domácích zakončenou mizernou střelou. Oba týmy kopaly přímý kop zhruba z 25 metrů, ale ani jeden neskončil za dobře postavenou zdí. Sudoměřičtí další protiútok zakončili hlavičkou, ale na brankáře Buchtu to stačit nemohlo. Po krásné akci Baníku našel Hasoň volného Rychnovského, ten z voleje pálil vysoko nad. Skórovat mohli i domácí, ale Buchta včas zasáhl. Ve 37. minutě se ve skvělé pozici objevil Hasoň, ale trefil jen vzdálenější tyč. Po přesné střele domácích Buchta vyrazil míč před sebe a lužická obrana jej odkopla do bezpečí. O chvíli později sudoměřický útočník již překonal Buchtu, toho však na brankové čáře zastoupil Král. První poločas skončil bez branek.

V úvodu druhé půle se řítil sám na brankáře Šuga, ale domácí pomezní zamával ofsajd nehrajícího Rychnovského. Na druhé straně Sudoměřičtí ve vyložené šanci o centimetry přestřelily Buchtovu bránu. O chvíli později míč prošel za Buchtu, ale tentokrát zachraňoval Šimčík. Z branky se neradoval ani Čechovský, jehož dalekonosný projektil jen prosvištěl nad břevnem. V 78. minutě domácí využili volného kopu a hlavičkou se dostali do vedení. Namísto toho, aby se Lužičtí pokusili o zvrat, skoro znovu inkasovali. Po zákroku Buchty útočník z dorážky nastřelil tyč. Domácí si pohlídali hubené víťězství. Utkání skončilo 1:0.

Zbyněk Rychnovský (60' Ševčík) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Ivan Šuga ~ Vít Čechovský ~ Miroslav KlimekMiroslav Skočík ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš KrálTomáš ŠimčíkJakub Buchta

18.5.2014Sudoměřice - Lužice 5:2 (3:2)více >>
3.11.2013Lužice - Sudoměřice 0:0více >>
29.9.2013Sudoměřice - Lužice 1:2 (1:0)více >>
11.8.2013Lužice - Sudoměřice 3:0 (1:0)více >>
26.1.2013Lužice - Sudoměřice 1:1 (1:1)více >>
12.6.2011Lužice - Sudoměřice 3:3 (0:1)více >>
24.10.2010Sudoměřice - Lužice 1:0 (0:0)
13.3.2010Sudoměřice - Lužice 0:1 (0:0)více >>