online 10.5.2009

Lužice - Sudoměřice 0:4 (0:2)

V neděli 10. května se v Lužicích utkaly dvě dosud nejúspěšnější mužstva jarní části. Na atraktivní zápas mezi domácím Baníkem a Sudoměřicemi zavítalo více než sto diváků. Lužickému trenérovi Lamačovi chyběli stále zranění obránci Mitrík s Rychnovským. Podobný problém měli i Sudoměřičtí, kterým se ke dvěma zraněným přidali ještě dva potrestaní za červené karty z minulého kola. Sudoměřice v posledních dvou zápasech nepředvedly jim obvyklý suverénní výkon, i přesto po výhrách 3:2 posbíraly všechny možné body. Lužický Baník v minulém týdnu odehrál dva zápasy, v pátek se štěstím porazil na domácí půdě Strážnici 1:0, naopak štěstí chybělo v Zarazicích, kde je domácí KEN přehrál 2:1. Dnešní utkání mělo jednoznačného favorita, asi největšího aspiranta na postup do okresního přeboru.

Zápas začal hvizdem rozhodčího Chromka a následnou rozehrávkou hostů. Za slunečného počasí se hráči rozběhli po hřišti, domácí poctivě bránili každou akci soupeře, zatímco Sudoměřičtí v poklidu sledovali styl Baníku. Přesto se do první akce dostal kapitán domácích Anovčin, ale na brankáře nevyzrál. O chvilku později se k šestnáctce dostaly také Sudoměřice, ale jejich pokus skončil nad bránou. Už po deseti minutách se lídr soutěže radoval z prvního gólu, když pohlednou kombinaci zakončil přesnou střelou. Srovnat skóre se dvakrát pokusil Zeman, ale obě jeho střely letěly těsně vedle branky. Lužičtí dostali Sudoměřice pod velký tlak, měli několik dalších dobrých šancí, ve dvou se ocitl Hasoň, do zakončení se dostali také Mráka a Anovčin, ale bohužel pro domácí bez úspěchu. Asi ve 25. minutě brankář hostů s obtížemi nadvakrát vyrazil roh Mráky, následně Zeman těsně minul odkrytou bránu. Sudoměřice předvedly další přímočarou akci, když se po autu a jedné přihrávce dostal jejich útočník před samotného Buchtu a přízemní střelou k bližší tyči změnil stav utkání na 0:2. Další obrovskou šanci měli opět hosté, na Buchtu šel opět osamocený hráč, lužický brankář však skvěle vystihl jeho úmysl a následná dorážka skončila na jen břevně. Břevno trefil po centru Skočíka také Anovčin, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

V úvodu druhého poločasu si hosté vytvořili mírnou převahu, několikrát se vyznamenal brankář Buchta. Poté se do hry dostali také domácí. Asi v 60. minutě se po rohu Mráky v obrovské šanci ocitl Balus, ale jeho střelu vyhlavičkoval obránce na brankové čáře. Hned o minutu později hosté využili rychlého protiútoku a zajistili si tříbrankový náskok. Již za rozhodnutého stavu se domácí snažili vstřelit čestný gól. Blízko tomu byl Hasoň, ale jeho střelu brankář vyrazil. Krásnou střelu svou slabší nohou vyslal Zeman, ale ani on nerozvlinil síť za brankářem Sudoměřic. Asi vůbec největší šanci Lužic měl červstvý hráč na hřišti Hasík, který po Balusově centru přestřelil odkrytou bránu. Do hry se na posledních dvacet minut dostal také Klimek. Sudoměřice mohly náskok několikrát navýšit, ale ze hry se jim to už nepodařilo. Na konečných 0:4 proměnily přísně posouzenou penaltu.

Petr Hasoň ~ Josef AnovčinKamil Balus ~ Tomáš Zeman ~ Jindřich Mráka ~ Martin IngrJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš KrálMiroslav SkočíkJakub Buchta

18.5.2014Sudoměřice - Lužice 5:2 (3:2)více >>
3.11.2013Lužice - Sudoměřice 0:0více >>
29.9.2013Sudoměřice - Lužice 1:2 (1:0)více >>
11.8.2013Lužice - Sudoměřice 3:0 (1:0)více >>
26.1.2013Lužice - Sudoměřice 1:1 (1:1)více >>
12.6.2011Lužice - Sudoměřice 3:3 (0:1)více >>
24.10.2010Sudoměřice - Lužice 1:0 (0:0)více >>
13.3.2010Sudoměřice - Lužice 0:1 (0:0)více >>