online 18.5.2014

Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)

38. Hasík, 55. Mičulka

V neděli 18. května zajížděli hráči lužického béčka až do Nové Lhoty. Na programu byl souboj dvou nejslabších týmů okresu. Oba týmy do zápasu vstupovaly s jarní bilancí 1-0-6. Vzájemné zápasy hovořily lépe pro béčko Lužic, které ve třech předešlých měření sil získalo sedm bodů. Původně to vypadalo, že trenér Číhal bude mít až na omluveného Vričana k dispozici téměř kompletní kádr, nakonec se však nemohl spolehnout ani na Batrlu, Horníčka a Melichara. Do Lhoty tak přijelo jen dvanáct hráčů.

Lužičtí vstoupili do zápasu převahou a vytvořili si také první šanci. Zeman přesným pasem vyslal do šestnáctky Ingra, který přízemním centrem za obranu hledal Mičulku, ale ten v nadějné pozici nezakončil. I další šance se zrodila na útočné polovině Baníku. Mičulka prodloužil hlavou na Ingra, který trefil jen dobře vyběhnutého brankáře, míč se odrazil k Hasíkovi a ten sice mířil přesně, ale na brankové čáře zamezil gólu hráč Nové Lhoty, vzápětí měl Ingr trefit prázdnou bránu, ale ve skvělé pozici selhal. K velké šanci se prokličkoval kapitán domácích a tečovanou přihrávkou z nulového úhlu trefil tělo svého spoluhráče, od nějž se míč odrazil do brány. Ani v další šanci se hosté neprosadili, Mičulka v úniku přestřelil bránu. Příležitost zvýšit vedení měli také domácí, Buchta s obtížemi vyrazil střelu na roh. Lužičtí útočníci vybojovali míč před vyběhnutým brankářem, odražený míč se dostal k Ingrovi, který z voleje netrefil odkrytou bránu. Pozdrav golmanovi chtěl poslat obránce Mir. Skočík, jeho projektil prosvištěl nad břevnem. Perfektní fotbalový moment předvedl zkušený Mokroš, který po levé straně prošel přes několik hráčů soupeře a dokonalým centrem levačkou přetáhl míč přes všechny hráče domácích až za zadní tyč k Ingrovi, který hlavičkou našel volného Hasíka a ten hlavou trefil odkrytou část brány. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Ve druhém poločase se lužičtí tlačili dopředu, ale momenty na zakončení většinou promrhali. V 55. minutě získal na pravé straně ztracený míč Mir. Skočík, po jehož přesné přihrávce trefil prázdnou bránu Mičulka. O necelých deset minut později se po velké chybě řítil útočník domácím sám na Buchtu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 2:2. Lužičtí chtěli vyhrát, ale šance Hasíka ani Mičulky gólem neskončily. Naopak tři obrovské šance měli hosté, který hrozili z rychlých protiútoků. Famózní závěr zápasu předvedl zraněný brankář Buchta, který všechny tři vyložené šance soupeře zázračně vyrazil na roh a jen díky němu si lužické béčko odvezlo z Nové Lhoty alespoň bod za remízu 2:2.

Marek Mičulka ~ Tomáš HasíkTomáš Němec ~ Michal Vávra ~ Tomáš Zeman ~ Martin IngrMichal Skočík ~ Jiří Mokroš ~ Miroslav Skočík (80’ Bimka)Robert VacenovskýJakub Buchta

18.5.2014Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)
3.11.2013Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)více >>
29.9.2013Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)více >>
10.8.2013Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)více >>
22.5.2011Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)více >>
3.10.2010Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)více >>
12.4.2009Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)více >>
7.9.2008Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)více >>