online 7.9.2008

Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)

V neděli 7. září odcestovali fotbalisté Lužic a jejich věrní fanoušci k pátému mistrovskému utkání do daleké Nové Lhoty. Nálada v mužstvu byla po vítězství 5:0 s Žeravicemi výborná. Všichni příznivci Baníku očekávali další výhru. Ovšem zápas v Nové Lhotě nebyl tak snadný, jak by se možná zdálo. Technické dovednosti Lužických byly od prvních minut mazány malým a nerovným povrchem. Na hřišti se nadalo kombinovat a nepředvídatelné odskoky míče zpomalovaly hru a ubývaly na kráse fotbalu.

Hosté z Lužic nastoupili do zápasu v podobném rozestavění, ve kterém minulou neděli rozstříleli Žeravice. V základní sestavě nastala jediná změna, namísto Hasoně hrál v útoku Zeman.

Začátek utkání byl v režii Baníku, který se snažil o uklidnění hry rychlou branku. Ta se mu však nepodařila vstřelit ani po obrovské šanci, když Anovčin utekl obraně a před brankářem přihrál Zemanovi. Tomu však míč v rozhodující chvíli uskočil a hráč tak přestřelil odkrytou bránu. Několik slibných šancí měli i domácí, kteří se snažili zakončovat z větších vzdáleností. Lužičtí se snažili vytvořit další šance přihrávkami za obranu, ale většina z nich na krátkém hřišti končila u brankáře. Pohledný signál zahráli z volného kopu Skočík s Hřebíčkem, ale druhý jmenovaný pálil z voleje těsně nad bránu. Několikrát se musel mít na pozoru také brankář Lamač, který chytil několik šancí domácího týmu.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté měli větší držení míče, ale nebezpečnější byli rozhodně domácí. Naštěstí pro Baník nedokázali proměnit několik vyložených šancí, naopak Lužice hrající na tři útočníky byly ve hře dopředu neškodné. V 69. minutě se domácím podařilo vstřelit vedoucí branku. Záložník Lhoty přešel po lajně přes nového hráče na hřišti Ingra, přesně přihrál na malé vápno, kde se útočník mezi třemi stojícími obránci prosadil a přízemní střelou rozvlnil síť za Lamačovými zády. Lužice si vytvořily mírný tlak, ale ke gólové šanci se nedostaly. Naopak pohrozit mohli hráči Lhoty, ale jejich koncovka byla mizerná. Přesto se ale radovali z cenného vítězství.

Josef Anovčin ~ Kamil Balus ~ Tomáš Zeman (75' Hasoň)Zdeněk Šebestík (67' Ingr) ~ Tomáš Šimčík ~ Lukáš Hřebíček (75' Klimek)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Dominik KřižkaMiroslav SkočíkMilan Lamač

18.5.2014Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)více >>
3.11.2013Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)více >>
29.9.2013Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)více >>
10.8.2013Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)více >>
22.5.2011Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)více >>
3.10.2010Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)více >>
12.4.2009Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)více >>
7.9.2008Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)