online 22.5.2011

Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)

12. a 18. Čechovský, 9. Balus, 59. Daniel, 85. Hasík

Doslova tropické počasí čekalo na hráče týmů Lužic a Nové Lhoty, kteří proti sobě stanuli dne 22. května v dalším kole III.B třídy. Za zmínku stojí i luxusně přichystaný pažit, na kterém se vše důležité odehrálo. Trenér domácích se musel obejít bez dlouhodobě zraněných Anovčína, Krále a Ševčíka a také bez Finče, který doléčoval natažený stehenní sval, aby byl k dispozici příští týden.

Začátek utkání se odehrál ve vysokém tempu a hned v úvodních pěti minutách si na obou stranách vypracovaly oba týmy po jedné šanci. Ani domácí Daniel, ani útočník hostů svoji příležitost nevyužili. První gól na sebe ale nenechal dlouho čekat a už v 9. minutě tým domácích poprvé jásal. Valdes dostal míč za obranu a přesným centrem našel Baluse, který hlavou nekompromisně zavěsil. Hned o tři minuty později se opět křičelo gól, když po stříleném centru domácích Balus gólmana sice nepřekonal, ale Čechovský z dorážky dopravil míč za brankovou čáru. O dalších šest minut později se stav měnil potřetí a lužičtí se mohli uklidnit. Do běhu dostal míč opět Valdes, zbavil se obránce a zpětnou přihrávkou na úrověn penalty vybídl Čechovského k jeho druhému gólu v zápase. Ve 25. minutě o sobě dal vědět domácí brankář Buchta, který svůj tým jistým zákrokem podržel. A o pár chvil později na druhé straně otestoval tvrdou střelou hostujícího brankaře obránce Mokroš. Po půlhodině hry se radovali poprvé a naposled hosté. Po tečované střele se objevil před brankářem Buchtou útočník hostů a napálil míč do odkryté branky. Do kabin se šlo za stavu 3:1.

Do druhého poločasu nastoupil na místě pravého obránce místo Mokroše nejmladší člen jedničky Lamač a nepočínal si vůbec špatně. Tým Lužic se snažil soupeře od začátku tlačit a výsledkem toho byl v 59. minutě trestný kop zpoza vápna, ke kterému si míč postavil dorostenec Daniel a rozjásal počtvrté všechny fanoušky domácích, když přesnou střelou k tyči překonal brankáře hostí. V 85. minutě se trenéru za jeho důvěru odvděčil po čtvrthodině pobytu na hřišti Hasík. Milimetrový pas Skočíka si perfektně nachystal, v závěru akce dopravil míč do prázdné brány, popáté rozvlnil síť hostů a uzavřel tak stav na konečných 5:1. Všechny tři body taky zůstaly doma a příští týden lužičtí opět na domácím hřišti změří síly, tentokrát s týmem z Domanína, který po osmi odehraných zápasech vede jarní tabulku soutěže.

Tým lužických mužů děkuje fanouškům, že přišli podpořit náš tým v tak hojném počtu.

Michal Valdes ~ Petr HasoňVít Čechovský ~ Jaroslav Měchura ~ Milan Daniel (65’ Ingr) ~ Tomáš Zeman (70’ Hasík)Kamil Balus ~ Miroslav Skočík ~ Jiří Mokroš (46’ Lamač ml)Dušan MitríkJakub Buchta

18.5.2014Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)více >>
3.11.2013Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)více >>
29.9.2013Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)více >>
10.8.2013Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)více >>
22.5.2011Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)
3.10.2010Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)více >>
12.4.2009Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)více >>
7.9.2008Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)více >>