online 10.8.2013

Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)

14. Melichar, 40. Vávra, 70. Bortlík, 83. Němec

Na sobotu 10. srpna měli hráči lužického béčka naplánovaný druhý zápas letošního podzimního programu, soupeřem jim byli fotbalisté Nové Lhoty. I když v minulém týdnu Lužice B doma prohrály s Vnorovy B vysoko 0:4, diváci na rezervu nezanevřeli a znovu ji došli podpořit v hojném počtu. Naopak hráči Nové Lhoty doma porazili Hrubou Vrbku 2:1. Trenér Číhal měl k dispozici téměř kompletní kádr. Chyběl jen brankář Buchta, do brány se postavil Kos.

Úvod utkání přinesl vyrovnanou hru. Hosté zahrozili přetaženým centrem, který musel Kos vytáhnout nad břevno. O chvíli později se útočník hostů řítil sám na Kose, ale na poslední chvíli mu v zakončení zabránil Tutovič. Mezitím se do šance dostali Melichar i Němec, ale nezakončili úspěšně. Parádní střelu na bránu poslal z přímáku Zeman, ale golman míč vyrazil. Ve 14. minutě nový kapitán týmu Ingr obešel dva hráče a středem se dostal až před šestnáctku soupeře, kde vyslal do šance Melichara. Ten s elegancí sobě vlastní si pohrál se stoperem a prudkou střelou pod břevno poslal Baník do vedení. Domácí na hřišti dominovali. Další Zemanova standardka skončila těsně vedle tyčky. Hosté se mohli dostat do šance, ale výtečně je zastavil obránce Skoumal. Až ve 40. minutě výrazná převaha Baníku vyvrcholila druhým gólem, o který se po přihrávce Tutoviče postaral přesnou střelou Vávra. Fotbalistům Nové Lhoty se podařilo okamžitě snížit, když se Marek Tomčala uvolnil přes dva hráče domácích a přízemní střelou překonal Kose. Do kabin se šlo za stavu 2:1.

Brzy po změně stran se domácí přesvědčili, jak velký rozdíl je ve hře po větru a proti němu. Ze znatelné převahy z prvního poločasu nezbylo nic, v 50. minutě nezbylo nic ani z dvoubrankového náskoku. Marek Tomčala se znovu opřel do míče, tentokrát překonal Kose z přímého kopu. O pět minut později hosté využili zaváhání lužické obrany a golman Kos neměl proti nájezdu dvou protihráčů sebemenší šanci. A mohlo být pro domácí ještě hůř, útočník Lhoty si obešel brankáře, ale s vyloženou šancí naložil prachbídně, netrefil prázdnou bránu. Trenér Číhal oživil hru postupným střidáním. Skvěle se uvedl čerstvý Bortlík, po pěkné akci domácích vyrovnal na 3:3. Sedm minut před koncem neúnavný Horníček zavezl míč do šestnáctky, ten se dostal až k Němcovi, který se neukvapil a poslal míč k bližší tyčce. Lužičtí tedy vedli 4:3 a hosté vsadili vše na útok. V 87. minutě hráči Lhoty po rohu vyrovnali. Hráči Baníku se znovu zvedli. Skvělou příležitost měl Vávra, ale golman jeho pokus chytil. V obrovské šanci se ocitl Kříž, ale jeho pokus skončil vysoko. Hrdinou zápasu se mohl stát střídající Bimka, ale přihrávku před prázdnou bránu před ním tečoval obránce. V posledních vteřinách se ke střele napřáhl Zeman, ale jeho technická střela minula vzdálenější tyčku. Utkání skončilo 4:4.

Tomáš Němec (85’ Bimka) ~ Jaroslav Melichar (60’ Bortlík)Tomáš Zeman ~ Michal Vávra ~ Filip Kříž ~ Luboš HorníčekJan Skoumal (55’ Gegaj) ~ Tomáš Tutovič (75’ Hasík) ~ Martin IngrJiří MokrošLukáš Kos

18.5.2014Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)více >>
3.11.2013Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)více >>
29.9.2013Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)více >>
10.8.2013Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)
22.5.2011Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)více >>
3.10.2010Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)více >>
12.4.2009Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)více >>
7.9.2008Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)více >>