online 3.10.2010

Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)

14., 45. a 65. Vašíček, 38. Měchura, 85. Hasoň

Fotbalisté Baníku odjeli v neděli 3. října do téměř 50 km vzdálené Nové Lhoty, aby sehráli mistrovské utkání v rámci 9. kola III.B třídy. I přesto, že Lužičtí do Lhoty přijížděli vždy v roli favorita, již více než pět let tam nedokázali vstřelit branku. V tomto zápase se proti sobě postavili celek Nové Lhoty, který na domácí půdě v letošní sezóně nezískal ještě ani bod, a lužický Baník se stejně mizernou bilancí z venkovních zápasů. Trenér Vyškovský mohl poprvé využít letní posily bratry Buriany a Vašíčka. I tak měl k dispozici jen patnáct hráčů. Chyběli Anovčín, Fiala, Mitrík, Mokroš, Mich. Skočík, Ševčík, Šimčík a Šuga.

Utkání začalo za silného větru a hrstka diváků brzy viděla první gól, který však domácí vstřelili z ofsajdu, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Na druhé straně trefil Vašíček z rohu tyčku a Čechovského dorážku vyhlavičkoval z brankové čáry obránce. Ve třinácté minutě se k přímému kopu postavil Vašíček a prudkou střelou k tyči poslal Baník do vedení. Po standardce hlavičkoval Balus do břevna, ale rovněž byl praporek pomezního zdvižený. Domácí útočník se řítil sám na Buchtu, ale zkušený obránce Balus jej dostihl a následně o míč obral. Ve 38. minutě Skočík centrem našel Měchuru, jehož hlavička se po teči obránce stala pro brankáře nechytatelnou. Pohlednou kombinaci Vašíčka, Měchury a Čechovského první jmenovaný zakončil parádní střelou pod břevno a poslal hráče do kabin za rozhodnutého stavu 0:3.

V úvodu druhé půle levačkou zakončoval po J. Burianově přihrávce těsně vedle vzdálenější tyčky Měchura. Tentýž hráč začal skvostnou akci Baníku, když vyslal Čechovského, jehož přihrávka na Vašíčka před prázdnou bránu neprošla. Čechovský přihrál do běhu Vašíčkovi, ten se prosadil přes obránce a přesnou střelou z úhlu překvapil domácího brankáře. V prvním zápase za Lužice mu stačilo pouhých 65 minut na vstřelení tří gólů. Skórovat mohl také Čechovský, ale dvakrát netrefil bránu. Domácí zahrozili z protiútoku, Buchta předvedl výborný zákrok, ale po následném centru na další střelu nedosáhl. Jozef Burian po dlouhém sólu našel volného Hasoně a ten míč bez problémů usměrnil za golmanova záda. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 1:5.

Aleš Vašíček (87' Lamač) ~ Jozef BurianRadek Burian ~ Vít Čechovský ~ Jaroslav Měchura ~ Miroslav Klimek (57' Hasoň)Kamil Balus ~ Miroslav Skočík ~ Zbyněk Rychnovský (18' Král)Jaromír PolášekJakub Buchta

18.5.2014Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)více >>
3.11.2013Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)více >>
29.9.2013Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)více >>
10.8.2013Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)více >>
22.5.2011Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)více >>
3.10.2010Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)
12.4.2009Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)více >>
7.9.2008Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)více >>