soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 29.9.2013

Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)

66. Zeman, 82. Horníček

V neděli 29. září cestovali členové lužického béčka až do Nové Lhoty, kde se v souboji dvou posledních celků soutěže utkali s domácím výběrem. Poslední vzájemné střetnutí z tohoto léta skončilo na Baníku remízou 4:4. Trenér Číhal měl tentokrát k dispozici takřka kompletní kádr, chyběli jen veteráni Mokroš, Skoumal a Vričan, dlouhodobě zraněný Tutovič či dorostenec Holý. Naopak poprvé se k mužstvu připojil Mir. Skočík a hned dostal důvěru v podobě místa v základní sestavě.

Utkání začalo velkou převahou hostů. První šanci měl Salajka, ale ve skvělé pozici trefil jen vzdálenější tyč. O chvíli později zazvonila konstrukce domácí branky podruhé, tentokrát na tyči skončil přímý kop Vávry. Dobře postavenou branku měl i hostující Buchta, nikým nebráněný útočník zblízka z voleje před odkrytou bránou selhal a nastřelil břevno. Lužičtí zakončili první poločas další velkou šancí Salajky, ale jeho střela skončila vedle brány. Diváci se v prvním dějství gólu nedočkali.

Také v druhé půli měli míč více na kopačkách hosté, ale ze své převahy dlouho nemohli vytěžit žádnou šanci. Naopak domácí po závaru před lužickou brankou se štěstím skórovali. Jejich vedení však netrvalo ani dvě minuty, okamžitě totiž odpověděl přesně kopnutým přímým kopem Zeman. Šance v podobě přímého kopu byla k vidění také na druhé straně. Domácí nemohli uvěřit tomu, jak Buchta vyškrábl prudkou ránu letící přímo do šibenice a za pomocí tyče bylo jen jeho zásluhou, že se pokračovalo za stavu 1:1. Lužičtí stupňovali svůj tlak. Ingrův dlouhý aut se dostal až ke vzdálenější tyči, kde Melichar ve vyložené šanci nastřelil vybíhajícího brankáře. Podruhé v zápase se mohl trefil Zeman, ale jeho střela skončila vedle. Závěr zápasu patřil lužickému Horníčkovi. V 75. minutě byl blízko ke skórování, když jeho přetažený centr skončil na tyči. V 82. minutě Ingrův další dlouhý aut perfektně hlavou prodloužil Němec za všechny domácí hráče, kde číhal nikým nehlídaný Horníček a zblízka překonal brankáře domácích. Za stavu 1:2 se hosté soustředili na ubránění vítězného stavu a dařilo se jim držet míč daleko od Buchtovy brány. Vítězství mohl pojistit Horníček, když domácímu brankáři vypadl míč z náruče, ale zakončení uspěchal a netrefil prázdnou branku. Lužické béčko se po výborném výkonu dočkalo prvního vítězství a v tabulce poskočilo na předposlední místo právě před poraženou Novou Lhotu.

Jaroslav Melichar (77’ Bimka) ~ Tomáš NěmecFilip Kříž ~ Tomáš Zeman ~ Lukáš Salajka (70’ Bortlík) ~ Luboš HorníčekTomáš Hasík ~ Michal Vávra ~ Martin IngrMiroslav SkočíkJakub Buchta