online 3.11.2013

Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)

20. Zeman, 55. Salajka

V neděli 3. listopadu přivítali fotbalisté lužického béčka na své půdě hráče Nové Lhoty. Mužstva se proti sobě postavila již potřetí v této sezóně. Na Baníku to skončilo 4:4, v Nové Lhotě vyhráli hosté 2:1. Tento duel nabídl měření sil posledních dvou celků soutěže, vzhledem k bodovým rozdílům bylo však zřejmé, že Lužice přezimují na šestém místě a Lhota poslední. Trenér Číhal měl k dispozici takřka kompletní kádr, chyběl jen Horníček a dlouhodobě zraněný Tutovič.

Lužičtí vstoupili do zápasu s velkým odhodláním a hned v úvodu si vytvořili několik slibných šancí. Ta první skončila zákrokem brankáře. Domácí pohrozili několika nebezpečnými centry, ale žádný z nich se zatím neujal. Ve dvacáté minutě hosté odvrátili rychlý protiútok Salajky, míče se rychle chopil Ingr a dlouhým autem za obranu vyslal znovu Salajku, který stříleným centrem našel Zemana a ten se hlavou nemýlil. Domácí šli do vedení 1:0. Zeman mohl hubené vedení zvýšit, když si vyskočil na Skočíkův centr, ale hlavičkou míč usměrnil jen těsně vedle tyčky. Do šance se dostal také Vávra, ale jeho střelu brankář s problémy chytil. Obrovskou šanci měli hosté, když v přečíslení poslali svého útočníka samotného na Buchtu, ten se ovšem vyznamenal a jen jeho zásluhou se šlo do kabin za stavu 1:0.

I ve druhém poločase domácí pokračovali v mírné převaze. Blízko ke skórování měl Němec, jehož pokus se odrazil od břevna do hry. Následovala prudká střela Salajky, který však minula vzdálenější tyč. V 55. minutě Salajka využil chyby brankáře a, byť byl faulovaný, zvýšil vedení Baníku na rozdíl dvou gólů. Hosté během tří minut odpověděli gólem po rychlé akci z autu. Hráči Lhoty mohli vyrovnat, ale jeden z jejich hráčů z třinácti metrů minul bránu. Domácí si pohlídali jednogólový náskok a zaslouženě vyhráli 2:1. Lužické béčko ve své první půlsezóně získalo dvanáct bodů a přezimuje na šestém místě se ztrátou dvou bodů na pátou Hrubou Vrbku.

Jaroslav Melichar ~ Lukáš Salajka (88’ Kos)Tomáš Němec (63’ Bortlík) ~ Filip Kříž ~ Tomáš Zeman ~ Martin IngrTomáš Hasík ~ Michal Vávra ~ Jiří MokrošMiroslav SkočíkJakub Buchta

18.5.2014Nová Lhota - Lužice B 2:2 (1:1)více >>
3.11.2013Lužice B - Nová Lhota 2:1 (1:0)
29.9.2013Nová Lhota - Lužice B 1:2 (0:0)více >>
10.8.2013Lužice B - Nová Lhota 4:4 (2:1)více >>
22.5.2011Lužice - Nová Lhota 5:1 (3:1)více >>
3.10.2010Nová Lhota - Lužice 1:5 (0:3)více >>
12.4.2009Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)více >>
7.9.2008Nová Lhota - Lužice 1:0 (0:0)více >>