soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 12.4.2009

Lužice - Nová Lhota 3:0 (3:0)

21. Balus, 30. a 37. Anovčin

Za slunného počasí přivítali Lužičtí na domácí půdě mužstvo z Nové Lhoty. Poslední střetnutí těchto dvou týmů skončilo lépe pro domácí Lhotu, když jejich jediný gól stačil na vítězství. Třináct lužických mužů doplnili tři dorostenci, jejichž zápas byl zrušen. Baníku chyběli obránci Král, Mitrík a Rychnovský a záložník Klimek. Ačkoli předvedená hra domácích nebyla podle jejich představ, povinnost zvítězit s předposledním týmem tabulky splnili. Skvělou formu opět potvrdil čerstvý kapitán Anovčin, který se blýskl dalšími dvěma brankami.

Již v úvodních vteřinách zápasu Nová Lhota vyzkoušela brankáře Buchtu prudkou střelou, která skončila těsně nad jeho bránou. Lužice poprvé zahrozily až ve 13. minutě, když po Ingrově autu zakončoval Zeman rovněž nad branku. Hosté si vytvořili mírnou herní převahu, která vyvrcholila několika dalekonosnými pokusy. Asi ve dvacáté minutě se domácí fanoušci dočkali gólu, když po Mrákově standardce z voleje zakončoval Balus. Asi o deset minut později Mráka vyslal Hasoně, ten se prosadil přes obránce hostů a přihrál volnému Anovčinovi, který se štěstím dostal míč za brankouvou čáru. Lužice brzy vstřelily třetí branku, když po Mokrošově centru hlavičkoval Anovčin. Do konce poločasu se už nic zajímavého nekonalo a hráči šli do kabin za takřka rozhodnutého stavu 3:0.

Hned v úvodu druhé půle se do slibné šance dostal Zeman, jeho dělovku brankář s obtížemi chytil. Další pohlednou akci předvedli Lužičtí, po Anovčinově přihrávce mohl Hasoň skórovat, ale rozhodl se přihrávat Mrákovi. Akce skončila v brankářově náručí. Po Ingrově centru zakončoval střelec prvního gólu Balus, ale brankář jeho pokus tentokrát vyrazil. O chvíli později zahrozila také Nová Lhota, ale k překonání brankáře Buchty to nestačilo. Po Mrákově rohových kopech hlavičkovali Měchura a později Balus, ale brankář v obou případech skvěle zasáhl. Do hry zasáhli také Šebestík, Sládek a dorostenec Galatík. Lužice dohrávaly utkání s cílem neinkasovat, což se jim bez větších problémů podařilo.

Petr Hasoň ~ Josef AnovčinKamil Balus ~ Tomáš Zeman ~ Jindřich Mráka ~ Martin IngrJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Tomáš HasíkMiroslav SkočíkJakub Buchta