online 19.8.2012

Lužice - Prušánky 0:4 (0:2)

Za horkého nedělního odpoledne se na Baníku v Lužicích uskutečnilo utkání mezi domácími fotbalisty a výběrem nedalekých Prušánek. Trenér Číhal se musel obejít bez obránce Mokroše i zraněného středního záložníka Kováře, naopak poprvé mohl počítat s Čechovským či talentovaným dorostencem Brhelem. Od postupu do III. třídy se mužstva proti sobě v soutěžních utkáních postavila desetkrát, šestkrát vyhrály Lužice, čtyřikrát Prušánky. Lépe do nového ročníku vstoupil soupeř, který ve dvou odehraných zápasech nasbíral čtyři body.

Utkání začalo mírnou převahou hostů. Už v deváté minutě udělali domácí velkou chybu v zadních řadách a nabídli Prušánkám jednobrankové vedení. Hosté soupeře přehrávali a docela snadno se dostávali do velkých šancích. Dvě zlikvidoval nohama Buchta, jedna skončila hlavičkou na spojnici jeho brány. Ve 30. minutě hosté zaslouženě zvýšili na 0:2. Až za tohoto stavu si domácí vytvořili první slibné akce. Ingr vyslal Šugu, ten si obhodil stopera, ale při zakončení jen těsně minul vzdálenější tyč. Útočník Lužic byl o chvíli později znovu v dobré pozici, ale obtěžován obráncem střílel jen do brankáře. Do kabin se šlo za stavu 0:2.

Ani do druhého poločasu nevstoupili šťastně. Už po šesti minutách překonal Buchtu z přímého kopu technickou střelou stoper Prušánek Herka. A o čtyři minuty později to bylo už 0:4, když hosté proměnili bleskový protiútok. Čestný gól měl na kopačkách Šuga po skvělém centru Brhela, ale ve vyložené šanci nastřelil golmana a z dorážky minul bránu. Hosté byli od pátého gólu skutečně kousek, jejich střela do břevna se odrazila na brankovou čáru. Do střelecké listiny se mohl zapsat střídající Hasík, ale jeho střela jen proletěla malým vápnem. Šugovi nebylo přáno ani v poslední minutě, po přihrávce Ingra mířil znovu do brankáře. Hosté ovládli celý zápas a zaslouženě si odvezli vysokou výhru, díky níž se posunuli na druhé místo tabulky.

Martin Bortlík (46’ Hasík) ~ Ivan ŠugaKamil Balus ~ Vít Čechovský (75’ Lamač) ~ Tomáš Zeman (46’ Brhel) ~ Martin IngrMiroslav Finč ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš BatrlaDušan MitríkJakub Buchta

23.8.2020Lužice - Prušánky 1:2 (1:1)více >>
27.5.2018Prušánky - Lužice 2:3 (0:1)více >>
8.10.2017Lužice - Prušánky 3:0 kont.více >>
14.5.2017Lužice - Prušánky 2:4 (0:0)více >>
25.9.2016Prušánky - Lužice 9:2 (5:1)více >>
10.4.2016Lužice - Prušánky 0:3 (0:0)více >>
30.8.2015Prušánky - Lužice 2:3 (2:2)více >>
1.5.2013Prušánky - Lužice 5:2 (1:1)více >>