soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 13.8.2011

Prušánky - Lužice 2:1 (1:1)

7. Hasoň

Lužičtí fotbalisté v sobotu 13. srpna zavítali do Prušánek, kde sehráli hodové utkání s domácím celkem. Po vítězném utkání s Šardicemi 5:0 v týmu panovala výborná náladu, tu ovšem narušila nečekaně velká absence. Trenér Horníček měl k dispozici jen deset zdravých hráčů, a tak museli hrát i zranění Anovčín s Kučerou. Omluvili se Čechovský, Finč, Mir. Skočík, Valdes, nepřijeli ani Daniel, Hasík, Lamač, Sedlák, Staněk, Ševčík, Šuga nebo Zeman.

V úvodních minutách nabídli nervózní hosté Prušánkám šanci, domácí útočník však zblízka trefil Buchtovu náruč. V sedmé minutě Kučera vyslal Hasoně, který bez problémů překonal golmana a poslal Baník do vedení. O dvacet minut později domácí vyrovnali, když po nakrátko rozehraném rohovém kopu přišel přesný centr a hlavička z malého vápna, která prošla za Buchtova záda. Vrátit vedení hostům mohl Anovčín, ale jeho pokus jen prosvištěl okolo bližší šibenice. Prušánky byly více u míče, ale na vytvoření další gólové příležitosti to nestačilo. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá půle dlouho nenabízela žádnou šanci. Až po patnácti minutách herní převahy domácích měl v protiútoku příležitost ke skórování Hasoň, ale na poslední chvíli zachránil z pohledu domácích situaci stoper. V 70. minutě dlouhý centr Prušánek vytáhl z brány Buchtu, útočník trefil odkrytou bránu a poslal Prušánky do vedení. O chvíli později mohl vyrovnat Mokroš, ale situaci opět skvěle přečetl domácí stoper. Lužičtí se pokusili otevřít hru, ale šance přišla v 80. minutě na druhé straně. Útočník se řítil na Buchtu, který jej před šestnáctkou srazil k zemi a od rozhodčího uviděl červenou kartu. Do branky se postavil Ingr. Následný přímý kop jej neohrozil, neboť letěl na bránu. Hosté se na závěrečný tlak nezmohli, naopak skórovat mohly Prušánky. Jejich útočník šel sám na Ingra, ten ho dobře načasovaným vyběhnutím donutil ke kličce do pravé strany, kam se dříve k míči dostal Balus. O chvíli později šli na Ingra tři osamocení hráči, fotbalista s míčem však nehledal spoluhráče a jeho přizemní střelu k bližší tyči Ingr vyrazil na roh. Zesměšnit vyběhnutého Ingra se pokusil po špatné rozehrávce Lužic jeden z hráčů Prušánek, ale jeho střela z vlastní poloviny skončila kousek za bránou. Prušánky zaslouženě vyhrály hodový zápas 2:1.

Josef Anovčín ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Petr Szabó ~ Jan Kučera ~ Ondřej Pazdera (46’ Mich. Skočík)Jiří Mokroš ~ Jakub Skočík ~ Martin IngrDušan MitríkJakub Buchta (80’ ČK; Martin Ingr)