online 11.10.2009

Prušánky - Lužice 0:1 (0:1)

30. Měchura

Po jedenácti týdnech se muži lužického Baníku opět představili v Prušánkách. Domácí tým tehdy ukončil Lužicím působení v okresním poháru, když byl po remíze 1:1 úspěšnější na penalty. V předminulém ročníku III.A třídy se tato dvě mužstva utkala dvakrát, v obou případech zvítězili Lužičtí o jediný gól. Zápas sedmého týmu soutěže s druhým sliboval velkou podívanou. Zvláštní zápas to byl především pro Mráku, který v Prušánkách působil sedmnáct let!

Utkání začalo mírnou převahou domácích, ale do vážnější šance se nedostali. Naopak na druhé straně střílel Janošek, jeho zablokovaný pokus však bránu neohrozil. Nebezpečí od domácích hrozilo především ze standardních situací, ale na lužickou obranu nevyzráli. Otevřít účet zápasu mohl Hasoň, ale střílel pouze do dobře postaveného brankáře. První poločas přinesl velmi vyrovnanou a vyhrocenou hru. Jedinou gólovou akci první půle nachystal Mráka, když přesným centrem našel Měchuru, který hlavičkou poslal Baník do vedení. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Ve druhém poločase měl obrovskou šanci Ševčík, ale z přímého kopu trefil jen břevno a nenapodobil svůj přímý kop z před dvou let, kdy v Prušánkách vystřelil Lužicím vítězství. Velmi nervózní utkání dohrály oba týmy v desíti, z hostů byl vyloučen Hasoň. Rozhodčí Miléř udělil hostům osm žlutých karet. Lužice vyhrály 1:0 a slaví další důležité vítězství. Jedinou branku vstřelil sváteční střelec Měchura. Prušánky poprvé v letošním ročníku na domácím hřišti prohrály.

Petr Janošek (80’ Hasík) ~ Petr Hasoň (85’ ČK) Kamil Balus ~ Zdeněk Šebestík ~ Jindřich Mráka ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýTomáš ŠimčíkJakub Buchta

23.8.2020Lužice - Prušánky 1:2 (1:1)více >>
27.5.2018Prušánky - Lužice 2:3 (0:1)více >>
8.10.2017Lužice - Prušánky 3:0 kont.více >>
14.5.2017Lužice - Prušánky 2:4 (0:0)více >>
25.9.2016Prušánky - Lužice 9:2 (5:1)více >>
10.4.2016Lužice - Prušánky 0:3 (0:0)více >>
30.8.2015Prušánky - Lužice 2:3 (2:2)více >>
1.5.2013Prušánky - Lužice 5:2 (1:1)více >>