online 31.1.2010

Prušánky - Lužice 3:2 (3:0)

54. a 68. Hasoň (druhý z pen.)

Zimní turnaj v Mutěnicích měl v poslední lednový den na programu mimo jiné derby mezi Prušánkami a Lužicemi. Poslední měření sil těchto dvou mužstev dopadlo lépe pro Lužické, když v říjnu na půdě Prušánek zvítězili 1:0.

Fotbalisté Baníku vstoupili do zápasu nešťastně a už ve čtvrté minutě se po faulu Skočíka proti nim zahrával pokutový kop, který Prušánky bezpečně proměnily. Ve dvanácté minutě se k volnému kopu postavil Balus, ale jeho tvrdá střela skončila nad bránou. V devatenácté minutě se do brejku řítil Zeman, situaci vyřešil chytrou přihrávkou na Janoška, který se po špatném zpracování ke střele nedostal. Po dvaceti minutách hry se do další šance dostaly Prušánky, prudkou střelu Buchta jen zpomalil a ačkoli obránce Měchura rukou míč vytáhl z brány až za brankovou čarou, rozhodčí jej za asistence pomezního poslal do sprch a nařídil pokutový kop. Ten Prušánky opět proměnily a ujaly se již dvougólového vedení. Vzhledem k tomu, že pravidla turnaje umožňují vyloučeného hráče vystřídat, do hry šel Čechovský a Lužice pokračovaly v jedenácti. Ve 28. minutě zahrával volný kop Zeman, jeho dobře mířenou střelu vytáhl brankář a o chvilku později Zemanův podařený pokus z voleje zablokovala obrana. Ve 32. minutě začala pohledná akce na pravé straně u Skočíka, když přesnou přihrávkou vyslal Janoška, ovšem jeho zpětná přihrávka Skočíkovi skončila na kopačkách soupeře, který rychle zahájil protiútok zakončený parádní střelou k bližší šibenici. Buchta si s ní fantasticky poradil a vyrazil ji na tyč. Lužickým se po rohovém kopu soupeře nepodařilo ani nadvakrát odkopnout míč do bezpečí, což hráči Prušánek potrestali přesnou střelou přibližně z 18 metrů, na kterou Buchta nedosáhl. Ubohý herní projev Lužic pokračoval i za stavu 3:0 až do konce prvního poločasu.

Lužičtí do druhé půle nastoupili se Staňkem v bráně. V 54. minutě utekl obraně Hasoň a přesnou střelou snížil na 1:3. O deset minut později nastřelily Prušánky tyč a následný gól z dorážky nemohl být uznán kvůli ofsajdu. Na druhé straně si výborný zákrok připsal brankář Prušánek. Slibnou šanci měl také Anovčin, ale golman mu včasným vyběhnutím snížil střelecký úhel. V 68. minutě se Janošek řítil sám na brankáře, dosud výborně hrající stoper Prušánek jej zastavil za pomoci faulu, rozhodčí jej vyloučil a nařídil pro Lužice penaltu. K té se postavil útočník Hasoň a nekompromisní střelou rozvlnil síť. Buchta v poli nahradil Skočíka a hned byl u pěkné akce, která skončila těsně nad bránou. Lužičtí si po vstřeleném gólu vytvořili obrovský tlak, který však trval jen pět minut a vyjma šance Hasoně, která skončila centimetry od vzdálenější tyčky, si příležitost k vyrovnání nevytvořili. Prušánky si pohlídaly jednobrankové vedení a zaslouženě si ze zápasu odvezly tři body.

Petr Janošek ~ Petr HasoňMiroslav Klimek ~ Zdeněk Šebestík ~ Josef Anovčin ~ Tomáš ZemanKamil Balus ~ Jaroslav Měchura (22’ Čechovský) ~ Michal Skočík (70’ Buchta)Lukáš KrálJakub Buchta (46’ Staněk ml.)

23.8.2020Lužice - Prušánky 1:2 (1:1)více >>
27.5.2018Prušánky - Lužice 2:3 (0:1)více >>
8.10.2017Lužice - Prušánky 3:0 kont.více >>
14.5.2017Lužice - Prušánky 2:4 (0:0)více >>
25.9.2016Prušánky - Lužice 9:2 (5:1)více >>
10.4.2016Lužice - Prušánky 0:3 (0:0)více >>
30.8.2015Prušánky - Lužice 2:3 (2:2)více >>
1.5.2013Prušánky - Lužice 5:2 (1:1)více >>