soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 25.5.2008

Prušánky - Lužice 1:2 (0:1)

26. Balus, 61. Ševčík

Čtyřiadvacáté kolo hodonínské III.A třídy skýtalo dlouho očekávaný duel. Nejlepší tým jarní části se utkal se současným lídrem soutěže. Ždánice vyhrály v Dambořicích 2:1 a po domácí výhře Uhřic mají první tři celky tři kola před koncem sezóny stejný počet bodů. Čtvrtý tým, Lužice, musel pro uhájení své pozice vyhrát na hřišti bývalého účastníka třetí nejvyšší české ligy, na půdě Prušánek. Na pozdim diváci v Lužicích viděli při měření sil těchto dvou týmů jedinou branku, z vítězsví se radovali domácí.

Zpočátku zápasu byla znát mírná převaha hostů, ale desítky přítomných diváků si na první šance musely počkat. Přibližně ve třinácté minutě se uvolnil Anovčin, běžel sám na brankáře, ale neměl dostatečnou rychlost a domácí obrana mu akci zastavila. O několik minut později se po rohu prosadil Mokroš, ale jeho hlavička do země brankáře neohrozila. Pozornost golmana vyzkoušeli z větších vzdáleností Ševčík a Bušek, ale ani jeden se úspěchu nedočkali. Na druhé straně domácí poprvé ohrozili Lamačovu bránu, když přízemní střela z volného kopu jen těsně minula zadní tyč. Mezi dvacátou a třicátou minutou se k zakončení dostali Bušek a Šimčík, ale jejich střely skončily v náruči brankáře domácích. Prušánky hrozily především z protiútoků, dvakrát se k zákroku dostal brankář Lamač. Po odkopu stopera Mitríka Anovčin prodlužoval za sebe, Balus utekl obraně, s přehledem míč uklidil k tyčce a poslal svůj tým do vedení. Statistikám střel vévodil Bušek, který na brankáře Prušánek pálil jeden míč za druhým. Ve 34. minutě golman jeho standartku vyboxoval, o dvě minuty později po krásné kombinaci hostů přestřelil, stejně jako na druhé straně hráč domácích. Hráči Prušánek si vytvořili ještě několik šancí na konci prvního poločasu, jednou si před brankou dělal pořádek Lamač, podruhé mířili jen těsně vedle. Poté se ještě Ševčík řítil po pravé straně, domácí ho zastavili až za cenu faulu. Z volného kopu Bušek minul bránu. Ihned po výměně stran musel dvakrát zasahovat Lamač. Zatímco Lužice nedokázaly proměnit další z mnoha rohových kopů, Prušánkám se to podařilo. Hlavičkou pod břevno vyrovnaly stav utkání. Okamžitá odpověď přišla o necelé tři minuty později, když Ševčík z volného kopu překvapil brankáře domácích a svou devátou brankou v sezóně poslal Lužice do vedení. Vedení mohli zvýšit Anovčin, Bušek i Měchura, ale jejich střely brankovou síť nerozvlnily. Zhruba v 70. minutě nastřelili domácí břevno, o několik okamžiků později Lamač s obtížemi vyrazil nepříjemný míč. Domácí si v závěru zápasu vytvořili výraznou převahu, jejich páteční duel v Miloticích na nich opticky nebyl poznat. Velký tlak domácích vyvrcholil až v posledních vteřinách zápasu, když téměř všichni hráči byli při zahrávání rohových kopů v šestnáctce před Lamačovou brankou. Prušánkám se podařilo jen nastřelit břevno a Lužice tak uhájily nejen vítězství 2:1 na hřišti soupeře, ale také čtvrtou příčku v soutěži.

Josef Anovčin (90’ Staňo) ~ Kamil BalusMartin Ingr (88’ Mir. Skočík) ~ Roman Bušek (83’ Mich. Skočík) ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač