soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 26.7.2009

Prušánky - Lužice 1:1 (0:1), pen. 4:2

11. vlastní

V neděli 26. července nastoupili lužičtí fotbalisté k utkání prvního kola poháru OFS Hodonín. Na zápas v Prušánkách se přišlo podívat několik desítek diváků, převážnou většinu tvořili fanoušci lužického Baníku. Do utkání nemohli nastoupit hráči, kterým dosud nebylo vyřízeno hostování, tedy Hasík, Klimek, Sládek, bratři Skočíci a Zeman. Kromě této šestice se musel trenér Lamač obejít i bez dovolenkujících Mitríka, Mráky a Šebestíka. Jedenáctičlennou výpravu tak posílili bývalí hráči Bohunský a Šimčík a dorostenec Batrla.

Utkání začalo velkou převahou hostů. Již ve čtvrté minutě připravil Hasoň dobrou pozici Anovčinovi, ale ten jen přestřelil. O tři minuty později se do šance dostal znovu Anovčin, ale brankář jeho přízemní střelu vyrazil. Velkou chybu domácí obrany mohl potrestat Hasoň, ale jeho levačka skončila skvělým zákrokem brankáře Prušánek. V 11. minutě se hosté dočkali vedoucího gólu, když stoper Šimčík kolmým centrem našel Anovčina, jeho hlavičku brankář sice vyrazil, ale jen do svého spoluhráče, který si míč srazil do vlastní brány. Zvýšit vedení mohl Balus, ale brankář jeho pokus vystihl. Vysoký míč letící do šestnáctky domácích vybojoval před brankářem Anovčin, ale Královi balon v rozhodující chvíli uskočil. Téměř po půlhodině hry si první důležité zákroky připsal lužický golman Buchta, když nejprve zlikvidoval technickou střelu domácích a následně i prudký přímý kop. Čechovský skvělým centrem za obranu našel Baluse, který hlavičkou prodlužoval na Hasoně. Lužický útočník byl na tuto přihrávku bohužel krátký. Prušánky od počátku utkání hrály velmi tvrdou hru, čímž soupeři nabídly výhodu hned v několika volných kopech okolo šestnáctky, ale při absenci Mráky výborný hlavičkář Anovčin i jeho spoluhráči marně čekali na dobrý centr. Ve 35. minutě si domácí vytvořili obrovskou šanci na vyrovnání, ale Buchta výtečným zákrokem odvrátil nebezpečí, stejně jako o minutu později. První poločas skončil 0:1.

Ve 49. minutě Ingr prudkým centrem hledal Hasoně, ale míč letící k zadní tyči brankář vytáhl na roh. O minutu později se po Šimčíkově přihrávce dostal do šance Hasoň, jeho prudkou střelu brankář vyrazil do tyče. Hráči Baníku Prušánkám nabídli vyrovnání špatně sehranou ofsajdovou pastí, po které domácí útočník nedal Buchtovi šanci. Po hodině hry se na hřiště dostal Galatík, když vystřídal Ingra. Vrátit vedení hostům mohla útočná dvojice Anovčin-Hasoň, ale další výtečný zákrok si připsal brankář Prušánek. Prušánky se dočkaly dalšího gólu, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. Za hrubě nesportovní chování byl vyloučen hráč domácích a Prušánky tak zápas dohrávaly v deseti. Střídajícího Krále nahradil dorostenec Batrla. Pohledná kombinace přišla z levé strany, Čechovský míč vrátil Balusovi, ten utekl obraně a v souboji dva na brankáře namísto přihrávky úplně volnému Anovčinovi volil střelu k bližší tyči, ta se však otřela jen o boční síť. Do hry se dostal na posledních deset minut také Bohunský, když vystřídal Baluse. Lužice odmítly vítězství několika neproměněnými šancemi a po remíze 1:1 se šlo k pokutovému rozstřelu.

Po čtvrté sérii bylo rozhodnuto. Zatímco domácí proměnili všechny penalty, za Lužice skórovali jen Mokroš a Hasoň. Čechovský netrefil bránu a Bohunský nastřelil tyč. Prušánky tak postoupily do druhého kola poháru OFS Hodonín, v němž se utkají s Mikulčicemi.

Děkujeme fanouškům za podporu, projevovanou po celou dobu utkání, a také T. Šimčíkovi, který pomohl svým bývalým spoluhráčům, když ho potřebovali.

Josef Anovčin ~ Petr HasoňK. Balus (83’ Bohunský) ~ Vít Čechovský ~ L. Král (73’ Batrla) ~ M. Ingr (61’ Galatík)Jiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýTomáš ŠimčíkJakub Buchta