soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 26.4.2015

Lužice - Svatobořice B 6:1 (2:1)

Balus 2, Hruška, Němec, Rakvica, Fojtů z pen.

V neděli 26. dubna nastoupili lužičtí fotbalisté k domácímu mistrovskému zápasu s rezervou Svatobořic. Trenéři měli k dispozici patnáct hráčů. Poprvé se museli obejít bez nejlepšího střelce soutěže Pospíšila, který dostal ve Věteřově červenou kartu.

Byli to domácí, kdo si hned v úvodu zápasu vytvořil převahu, všechny jejich šance však skončily v náruči brankáře Svatobořic. Po deseti minutách hry nastal pro domácí nešťastný okamžik, kdy si útočník Brhel obnovil zranění kotníku. Hosté krátkodobé přesilovky využili a ujali se vedení. Po chvilce se pokračovalo znovu za vyrovnaného stavu, postaral se o to přesný kop Vacenovského a následná hlavička Baluse. Rakvica v obrovské šanci neskóroval. Ve 29. minutě už bylo pro domácí veseleji, Němec se uvolnil po levé straně, přihrál do šance Hruškovi a ten zblízka prostřelil golmana soupeře. Svatobořice si vytvořili dva nebezpečné protiútoky, Fojtů nakonec neměl práci, skvěle zasáhli obránci Hasík s Mitríkem. Lužičtí svůj náskok před odchodem do kabin už nezvýšili a strany se točily za stavu 2:1.

Ve druhém poločase postupně přebírali iniciativu domácí. Hostům rychle docházely síly. Nejprve Vávra trefil tyč. O chvíli později stejný hráč získal míč, rychle rozehrál na Rakvicu a ten vymyslel přihrávku pro Němce, který parádní střelou zvýšil na 3:1 a prakticky zápas rozhodl. Když přibližně po dalších třech minutách skóroval Balus po Hasíkově rohu, o vítězi nebylo pochyb. Trenéři poslali na hřiště tři čerstvé hráče a unavení hosté bez možnosti střídání rezignovali. Nádhernou akci vymyslel záložník Vávra, přesnou přihrávkou poslal do šance Ingra, který předložil míč před prázdnou bránu Rakvicovi a ten zvýšil na 5:1. O chvíli později byl Rakvica faulován v šestnáctce a Fojtů gólem z penalty pečetil výsledek na konečných 6:1.

Tomáš Němec (66’ Mokroš) ~ Tomáš Brhel (12’ Rakvica)
Michal Vávra ~ Filip Kříž ~ Jan Hruška (70’ Ingr) ~ Miroslav Finč (72’ Bimka)