online 14.4.2012

Svatobořice B - Lužice 2:1 (2:0)

70. Mokroš z pen.

V sobotu 14. dubna zavítali lužičtí fotbalisté do Svatobořic, kde se na vedlejším hřišti utkali s tamní rezervou. Přestože podzimní vzájemný zápas skončil 3:0 pro domácí Lužice a dle tabulky se utkal čtvrtý tým s dvanáctým, utkání na mizerném povrchu a za silného větru nemělo favorita. Trenérovi Horníčkovi chyběli nejen zraněný Finč, ale také Pazdera, Sedlák, J. Skočík a Szabó.

Lépe do utkání vstoupili hosté z Lužic, ale i přes mírnou převahu branku soupeře neohrozili. Po chybě lužické obrany domácí ještě neskórovali, ale z následného rohového kopu se jim to podařilo. Přízemní centr prošel malým vápnem až ke vzdálenější tyči, kde jej hlavou do odkryté brány usměrnil fotbalista Svatobořic. Zatímco hráči Baníku se snažili kombinovat, úspěšnější styl hry měli domácí při nakopávání dlouhých míčů. V kombinaci se silným větrem byly pro lužické zadáky velmi nepříjemné. Skvělý zákrok předvedl brankář Buchta, když správně vyběhl a reflexivním zákrokem se nenechal přehodit. O chvíli později brankář hostů znovu zasahoval, když vytahoval prudkou střelu na břevno. Domácí útočník se řítil na lužického brankáře Buchtu, ale na poslední chvíli jej zastavil důrazný Ingr. Svatobořičtí se dožadovali penalty, ale rozhodčí Fridrich – stejně jako předtím na druhé straně při zákroku na Čechovského – do píšťalky nefoukl. Další z mnoha diskutabilních rozhodnutí si přivodil při akci domácích, kdy při finální přihrávce pomezní avizoval ofsajd, nezkušený sudí však jeho signalizaci překvapivě ignoroval a branku domácích chybně uznal. Hosté z Lužic si proti silném větru žádnou gólovou šanci nevytvořili, a tak šli do kabin s dvougólovým mankem.

Po výměně stran se situace obrátila a s větrem v zádech útočili hosté. Vytvořili si výraznou převahu. Obrovskou šanci měl po Čechovského rohu Hasoň, ale jeho prudká hlavička šla těsně nad břevno. Lužičtí při zakončování jen obstřelovali svatobořickou svatyni. Nebezpečnou střelu vyslal lužický Šuga, brankář tento pokus vyrazil jen k volnému Ingrovi, ale ten z dorážky trestuhodně trefil jen boční síť. Přibližně dvacet minut před koncem zápasu zahrával Čechovský roh, odvrácený míč se dostal k Ingrovi, jehož pokus z voleje se vrátil zpět k Čechovskému, který byl při snaze o průnik faulován a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil šestatřicetiletý Mokroš a snížením na 2:1 vykřesal hostům naději na přijatelný výsledek. Z lužické strany to však bylo vše. I přes velký tlak si hosté už žádnou šanci nevytvořili a ze zápasu odcházeli se sklopenou hlavou po hořké porážce.

Petr Hasoň ~ Milan DanielKamil Balus ~ Ivan Šuga ~ Vít Čechovský ~ Tomáš Zeman (68’ Hasík)Jiří Mokroš ~ František Ševčík ~ Martin IngrMiroslav SkočíkJakub Buchta
Skoumal se do hry nedostal. Žluté karty dostali Ševčík a Šuga.

6.4.2019Svatobořice B - Lužice 0:5 (0:3)více >>
27.10.2018Lužice - Svatobořice B 5:0 (3:0)více >>
13.6.2015Svatobořice B - Lužice 0:6 (0:0)více >>
26.4.2015Lužice - Svatobořice B 6:1 (2:1)více >>