online 6.9.2009

Lužice - Svatobořice B 4:0 (1:0)

54. a 83. Ševčík, 15. Šebestík, 78. Král

V neděli 6. září nastoupili lužičtí muži k dalšímu mistrovskému utkání. Do Lužic přijela rezerva Svatobořic. Postavení týmů v tabulce jasně poukazovalo na favorita tohoto zápasu a i když Lužicím chybělo osm hráčů, v tomto souboji nesměly připustit jakékoli bodové zaváhání. Trenérovi Lamačovi se omluvili kapitán Anovčin, Galatík, Janošek, Měchura, Mitrík, Sládek, Mir. Skočík a Zeman. I přesto měl lužický kouč k dispozici čtrnáct hráčů.

Utkání začalo podle očekávání velkým tlakem domácích. Již v první minutě se mohl prosadit po Rychnovského kolmici Ševčík, ale brankář Svatobořic předvedl svůj první výborný zákrok. Převaha domácích brzy polevila, brankář Lužic Buchta posbíral několik prudkých přihrávek za obranu. V 15. minutě začala krásná akce domácích u Čechovského, který vyslal Hasoně za obranu, ten našel z druhé vlny naběhnuvšího Šebestíka, který prudkou střelou nedal golmanovi šanci a poslal Baník do vedení. Do dalších šancí se dostali Mráka a Balus, ale ani jeden se gólově neprosadil. Slibnou šanci nachystal Ševčík Hasoňovi, ale ten v těžké pozici netrefil bránu. O pět minut později si to tito dva hráči zopakovali, ale opět bez úspěchu. Výborný zákrok si přispal také brankář domácích Buchta. A když brankář Svatobořic vychytal i Šebestíkovu šanci, do kabin se šlo za stavu 1:0.

První šance druhého poločasu vznikla u Šebestíka a Klimka, ke střele se dostal Mráka, následně Balus netrefil odkrytou bránu. O dvě minuty později si na pravé straně vyměnili míč Ševčík s Mrákou a prvně jmenovaný prošel hluboko do pokutového území, odkud přízemní střelou rozvlnil síť Svatobořic. Druhý gól domácí uklidnil, zvýšit vedení mohli Ševčík i Hasoň, ale opět zářil golman hostů. Parádní zákrok předvedl také Buchta, když zlikvidoval nepříjemnou přízemní střelu hostů. Do hry se dostal namísto Klimka Ingr. V momentě, kdy Svatobořičtí zakládali další útok, získal míč Král a po narážečce s Šebestíkem prošel do šestnáctky hostů a nedal golmanovi šanci. Do hry se dostal také Hasík, který byl hned u další akce domácích, která skončila střelou Ingra a jistým zákrokem brankáře. Poslední gólová akce Lužic se zrodila u Hasoně, který se svým typickým průnikem dostal až za brankáře Svatobořic, ale hradbu svatobořických obránců stojící na brankové čáře nepřekonal, to se nepovedlo ani Čechovskému, ale míč se dostal k dobře postavenému Ševčíkovi, který svým druhým gólem v zápase zpečetil výsledek zápasu na 4:0. Do hry se na posledních deset minut dostal také Michal Skočík. Přibližně tři minuty před koncem zápasu si poranil koleno záložník Ingr a po zápase byl převezen do nemocnice. Lužičtí se v letošní sezóně podruhé představili na domácí půdě a podruhé zvítězili jednoznačným výsledkem 4:0.

Zdeněk Šebestík (79' Hasík) ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Vít Čechovský (83' Mich. Skočík) ~ Jindřich Mráka ~ František ŠevčíkMiroslav Klimek (76' Ingr) ~ Lukáš Král ~ Zbyněk RychnovskýJiří MokrošJakub Buchta

6.4.2019Svatobořice B - Lužice 0:5 (0:3)více >>
27.10.2018Lužice - Svatobořice B 5:0 (3:0)více >>
13.6.2015Svatobořice B - Lužice 0:6 (0:0)více >>
26.4.2015Lužice - Svatobořice B 6:1 (2:1)více >>
25.10.2014Svatobořice B - Lužice 3:2 (2:1)více >>
7.9.2014Lužice - Svatobořice B 3:0 (1:0)více >>
5.5.2013Lužice - Svatobořice B 1:1 (1:0)více >>
22.9.2012Svatobořice B - Lužice 2:2 (2:0)více >>