online 17.4.2010

Svatobořice B - Lužice 2:3 (1:2)

16. Janošek, 21. Mráka, 86. Anovčín

V sobotu 17. dubna sehráli lužičtí fotbalisté mistrovské utkání ve Svatobořicích, kde se utkali s tamním béčkem. Poslední měření sil těchto dvou týmů skončilo v létě jednoznačným vítězstvím domácího Baníku 4:0, když vítězný gól dal Šebestík, dvě branky přidal Ševčík a jednu Král. Pár minut před koncem tohoto zápasu se zranil Ingr, který absolvoval operaci kolene a od té doby lužický dres neoblékl. Trenér Lamač měl při absenci Krále, Ševčíka a Šimčíka k dispozici čtrnáct hráčů. Na střídačce zůstali Hasoň, Klimek a náhradní brankář Staněk. Lužice z pozice vedoucího týmu soutěže byly jednoznačným favoritem, i když Svatobořice ve čtyřech jarních zápasech nepoznaly porážku.

Hosté z Lužic do zápasu vstoupili obrovským tlakem a už ve druhé minutě do šestnáctky soupeře pronikl Šebestík, vyslal Anovčina, ale jeho centr zablokovala obrana. Na roh Mráky si naběhl Balus, ale hlavičkoval vedle. O minutu později byl ve skvělé pozici po Šebestíkově pasu Janošek, ale k zakončení ho bránící hráč domácích nepustil. Velkou šanci měl Šebestík, ale golman Svatobořic zlikvidoval jak jeho střelu, tak dorážku Janoška. Po čtvrthodině výrazné převahy se hosté dočkali prvního gólu. Balusův centr za obranu našel Janoška, který míč hlavou prodloužil za záda bezmocného brankáře. Netrvalo ani pět minut a hosté z Lužic se radovali podruhé. Po Šebestíkově přihrávce se Mráka uvolnil a prudkou střelou zvýšil na 2:0. Další přihrávka Šebestíka směřovala k Čechovskému, který střelou z dálky vystrašil domácího brankáře. Po hrubé chybě lužické obrany se osamocený domácí hráč řítil na Buchtu a úspěšným zakončením snížil na rozdíl jediné branky. Po půlhodině hry se k zakončení po kombinaci Šebestíka a Anovčina dostal Janošek, ale mířil příliš vysoko. Zvýšit vedení mohl Anovčin, ale ani nadvakrát golmana nepřekonal. A když Janošek po Čechovského přihrávce minul bránu, do kabin se šlo za stavu 1:2.

Do druhé půle nastoupili hosté s čerstvým útočníkem Hasoněm, který nahradil střelce prvního gólu Janoška. Lužičtí na první šanci druhého poločasu nečekali dlouho a už po několika vteřinách hlavičkoval Anovčin z bezprostřední blízkosti těsně nad branku domácích. Anovčin byl na konci lužické akce i v 53. minutě, ale jeho střele chyběla přesnost. Hráči Baníku si kombinační hrou vytvářeli další šance. Čechovského prudkou střelu tečovala obrana a po následném rohu Mráky Hasoň poslal míč hlavou těsně vedle brány. Po hodině hry unikajícího hráče faulem zastavil Mitrík a dostal žlutou kartu. Domácí přímý kop namířili do lužické zdi, míč se odrazil k volnému hráči Svatobořic, ten s velkým štěstím překonal brankáře Buchtu a srovnal stav utkání. Tento gól dosud suverénní Lužice výrazně zchladil a Svatobořice si vytvořily další šance. V jedné z nich si výtečný zákrok připsal Buchta a zachránil tak svůj tým od úplné potupy. Asi deset minut trvalo hostům, než se vzpamatovali z vyrovnání a než vymysleli kloudnou akci. Blizoučko ke gólu byl Balus, ale brankář jeho hlavičku fantasticky vyrazil. Asi pět minut před koncem šel Anovčin sám na golmana, ale skvělou příležitost promrhal zbytečnou kličkou. O minutu později toto zaváhání dokonale napravil, když se ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval a prudkou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kapitán týmu tak v 86. minutě vrátil vedení na stranu Lužic. O tři minuty později Anovčin zatáhl míč po pravé straně, našel Hasoně, ten prudkou střelou trefil na brankové čáře stojícího brankáře. I když se hrálo až do 95. minuty, domácí si už nevytvořili ani náznak šance. Lužice vyhrály ve Svatobořicích 3:2 a získaly další důležité tři body.

Josef Anovčin ~ Petr Janošek (46’ Hasoň)Kamil Balus ~ Jindřich Mráka ~ Zdeněk Šebestík (80’ Klimek) ~ Vít ČechovskýJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkJakub Buchta

6.4.2019Svatobořice B - Lužice 0:5 (0:3)více >>
27.10.2018Lužice - Svatobořice B 5:0 (3:0)více >>
13.6.2015Svatobořice B - Lužice 0:6 (0:0)více >>
26.4.2015Lužice - Svatobořice B 6:1 (2:1)více >>
25.10.2014Svatobořice B - Lužice 3:2 (2:1)více >>
7.9.2014Lužice - Svatobořice B 3:0 (1:0)více >>
5.5.2013Lužice - Svatobořice B 1:1 (1:0)více >>
22.9.2012Svatobořice B - Lužice 2:2 (2:0)více >>