online 25.10.2014

Svatobořice B - Lužice 3:2 (2:1)

30. a 70. Pospíšil

V sobotu 25. října nastoupili lužičtí hráči za chladného počasí na hřišti Svatobořic, kde se utkali s tamní rezervou. Papírovým favoritem byli hosté z Lužic, kteří v této sezóně nasbírali dvakrát více bodů než jejich dnešní soupeř. Ovšem lesk lužického výběru z úvodu sezóny se v posledních týdnech vytratil. Na půdě posledního Archlebova jen remízovali a pak dokonce prohráli na vlastním hřišti s Věteřovem, který tím pustili do čela tabulky. I tentokrát se trenéři museli obejít bez Brhela, Hrušky, Mitríka či Pazdery.

Úvod zápasu hostům nevyšel a už ve třetí minutě inkasovali první gól. Lužičtí měli velkou územní převahu, na perfektním trávníku se jim dařilo kombinovat, ale všechny jejich šance skončily u dosud jistého brankáře domácích. Jeden výtečný zákrok si připsal také lužický Fojtů. Přibližně po půlhodině hry Ingr získal míč na středu hřiště, v rychlosti přešel přes jednoho protihráče a kolmou přihrávkou vyslal Pospíšila, který s míčem oběhl brankáře a trefil odkrytou bránu. Vyrovnaný stav však netrval dlouho, lužičtí inkasovali podruhé.

Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal. Lužičtí namísto kombinačního fotbalu, který v prvním poločase na soupeře platil, začali nakopávat a s postupem času byli více a více nervózní. Přibližně dvacet minut před koncem obránce Ingr přesným centrem našel Pospíšila, který hlavou vyrovnal. Lužickým však remíza nestačila a pokračovali v útočném tažení. Největší šanci a prakticky vítězný gól měl na kopačce Rakvica, ale v dobré pozici selhal. V poslední minutě lužičtí inkasovali z rychlého protiútoku. Utkání skončilo 3:2 pro béčko Svatobořic.