online 22.9.2012

Svatobořice B - Lužice 2:2 (2:0)

72. Němec, 90. Batrla

V sobotu 22. září nastoupili lužičtí fotbalisté ve Svatobořicích, kde se utkali s tamní rezervou. Trenér Číhal se musel vypořádat s absencí ofenzivních hráčů Čechovského, Šugy a Zemana. Kvůli zranění nemohl mužstvo doplnit ani talentovaný dorostenec Brhel. Lužičtí hráči přijeli do Svatobořic rozšířit skvělou bilanci z venkovních prostředí a navázat na letošní výhry v Miloticích, Dolních Bojanovicích i Šardicích. Naopak domácí chtěli poprvé na domácí půdě naplno bodovat.

Zápas začal útokem hostů, který byl odvrácen až za obranu Lužic. Tam hosté předvedli nevídanou chybu, kterou Svatobořice potrestaly. Již od první minuty tedy hosté dotahovali ztrátu. Jejich mizerný výkon k vyrovnání nevedl, naopak domácí už ve dvacáté minutě zvýšili na rozdíl dvou branek. Snížit mohl po Balusově centru Pazdera, ale z dobré pozice hlavičkoval vedle.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se dvěma čerstvými hráči, Němcem a dorostencem Fojtů. Domácím se podařilo udržet dvoubrankový náskok jen do 72. minuty. Balusova hlavička se od tyče odrazila k Němcovi, který bez rozmýšlení pálil na bránu a míč se i přes zákrok obránce dostal za brankovou čáru. I přesto, že kvůli zranění Finče hráli posledních dvacet minut v desíti, si hosté vytvořili výraznou převahu. K vyložené šanci se nedostali, na druhé straně domácí své protiútoky neproměnili. Poslední příležitost na vyrovnání měly Lužice v podobě standardní situace v nastaveném čase. Do šestnáctky soupeře se dostal i brankář Buchta. Lužičtí se k zakončení nedostali, míče se chopil golman domácích, vyběhl na kraj šestnáctky a pokusil se o střelu přes celé hřiště. Výkop se mu však nezdařil, míč zachytil obránce Batrla a neskutečným způsobem jej z padesáti metrů nastřelil přímo pod břevno bezmocného golmana. Utkání skončilo 2:2.

Tomáš Hasík (46’ Němec) ~ Pazdera OndřejKamil Balus ~ Miroslav Finč ~ Jaroslav Měchura ~ Martin IngrJan Skoumal (46’ Fojtů) ~ Jiří Mokroš ~ Lukáš BatrlaDušan MitríkJakub Buchta

6.4.2019Svatobořice B - Lužice 0:5 (0:3)více >>
27.10.2018Lužice - Svatobořice B 5:0 (3:0)více >>
13.6.2015Svatobořice B - Lužice 0:6 (0:0)více >>
26.4.2015Lužice - Svatobořice B 6:1 (2:1)více >>
25.10.2014Svatobořice B - Lužice 3:2 (2:1)více >>
7.9.2014Lužice - Svatobořice B 3:0 (1:0)více >>
5.5.2013Lužice - Svatobořice B 1:1 (1:0)více >>
22.9.2012Svatobořice B - Lužice 2:2 (2:0)