soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 7.9.2014

Lužice - Svatobořice B 3:0 (1:0)

33. Vávra, 80. Pospíšil, 82. Brhel

V neděli 7. září přivítali lužičtí hráči svatobořickou rezervu. Hosté přijeli o deseti hráčích, protože áčko hrálo ve stejnou dobu domácí zápas. To lužičtí trenéři měli zcela opačné starosti, pro devatenáct hráčů měli jen šestnáct dresů. Tentokrát nevyšlo na Holého, který měl za sebou zápas dorostu, na Rakvicu, který ještě úplně nedoléčil kotník, a na Zemana, který z pracovních důvodů neabsolvoval letní přípravu. Chyběli vykartovaný kapitán Balus, dlouhodobě zraněný Skočík a pracovně odjetý Němec.

První poločas byli o malinko lepší domácí, kteří byli více na míči, více útočili, ale také více chybovali a více se hádali. Překvapivě hodně práce měl lužický brankář Fojtů i přesto, že hosté hráli v deseti. Jediná gólová akce se zrodila na pravé straně, rychlonohý Kříž přešel přes soupeře a perfektním centrem našel osamoceného Vávru, který měl dostatek času na zpracování a následné přesné zakončení. Do kabin šli lužičtí s hubeným náskokem.

Ve druhé půli domácí předvedli o mnoho lepší výkon. Pomohlo tomu i postupné prostřídaní a také to, že oslabenému soupeři docházely síly. Skórovat mohl Brhel, ale přízemní střelou trefil tyč, Polášek ránou z dálky nastřelil břevno, Pospíšil hlavou minul odkrytou bránu, Ingr zblízka pálil do brankáře, neskóroval ani Finč, ani Kříž a ani dalším se nedařilo prostřelit nejistého brankáře Svatobořic. Když se zrodila gólová akce, v sestavě už byli i střídající Polášek, čerstvý Hasík a především motor týmu Hruška, kterému dali trenéři dvacetiminutový prostor po měsíční pauze vynucené zraněním kotníku. Z pravé strany centroval Brhel a hlavou skóroval Pospíšil. O chvilku později Hruška našel Brhela a ten zvýšil náskok Lužic na tři góly. Do hry se na posledních deset minut dostali Bimka s Bortlíkem. Domácí nakonec vyhráli jednoznačně 3:0. Fotografie ze zápasu najdete na našem Facebooku.

Tomáš Brhel (83’ Bimka) ~ Patrik Pospíšil (83’ Bortlík)