online 5.10.2014

Lužice - Želetice 6:1 (3:0)

35. a 56. Fojtů (oba z pen.), 6. Pospíšil, 27. Hruška, 64. Pazdera, 83. Kříž

V neděli 5. října do Lužic zavítali fotbalisté Želetic. Poslední vzájemný zápas byl velmi vyrovnaný, lužičtí fotbalisté vyhráli na hřišti soupeře jen těsně 2:1. Lužičtí trenéři měli tentokrát k dispozici šestnáct hráčů, chyběl střelec Brhel a obránci Rakvica, Skočík a Štylárek.

Utkání začalo výraznou převahou domácích a už v šesté minutě se dostali do vedení. Finč vyslal Pospíšila, který využil velké chyby brankáře hostů a vstřelil svůj desátý gól v sezóně. Zvýšit vedení mohl Hruška, ale v šanci nastřelil břevno. Skórovat mohl Finč, který hlavičkou chytře přehazoval brankáře, ale jeho pokus skončil centimetry nad břevnem. Hosté byli blízko vyrovnání, ale proti parádní střele z dálky předvedl Fojtů ještě lepší zákrok a za pomoci tyče podržel svůj tým. Na druhé straně Pazdera našel Hrušku, který bez problémů zvýšil na 2:0. Hruška byl i u dalšího gólu, když byl po rychlé kličce na obránce faulován a brankář Fojtů z penalty zvýšil na rozdíl tří gólů. Lužičtí mohli znovu skórovat, ale podruhé nastřelili břevno. Domácí šli do kabiny i tak s luxusním náskokem.

Deset minut po změně stran byl znovu v šestnáctce faulován Hruška a golman Fojtů se ani podruhé z penalty nemýlil. O dalších deset minut později Finč dlouhým pasem vyslal Pazderu, který v úniku skóroval přízemní střelou ke vzdálenější tyči. Na druhé straně měli dvě obrovské šance hosté, ale Fojtů si znovu počínal výborně. Po parádním rohu Pazdery se hlavou mohl trefit kapitán Balus, ale z dobré pozice přestřelil. Pazdera o chvíli později rozehrál i další roh, tentokrát z druhé strany, a na tento centr si skvěle naběhl Kříž, který hlavou zvýšil na 6:0. V té době už bylo na hřišti všech pět náhradníků. Pět minut před koncem kvůli křečím odstoupil ze hřiště obránce Vacenovský a domácí dohrával v deseti. Želetice přesily využily a v poslední minutě snížily na konečných 6:1.