online 16.9.2012

Lužice - Želetice 2:2 (1:0)

43. Mokroš, 86. Fojtů

V neděli 16. září do Lužic přivítali fotbalisté Želetic. Favoritem utkání byli domácí, kteří v posledních třech zápasech neztratili ani bod, navíc minulý víkend rozstříleli silné Šardice na jejich půdě 3:0. Také vzájemné zápasy hovořili jednoznačně pro Baník, ovšem v mužstvu nezůstal jediný hráč, který by někdy s Želeticemi skóroval. Trenér Číhal se musel vypořádat především s absencí útočníků Šugy a Zemana, Čechovský přijel na druhý poločas.

Začátek zápasu byl zejména z lužické strany velice rozpačitý. První šanci měl dorostenec Brhel, ale jeho střela bránu neohrozila. Domácí měli velké problémy v mezihře a zbytečnými ztrátami míčů posílali hosty do bleskových protiútoků. Želetice ovšem v koncovkách selhávaly, stejně jako Pazdera, který běžel sám na brankáře, ale svou střelou brankáře nepřekonal. Jistý zákrok předvedl Buchta, který chytil technický přímý kop, letící ke vzdálenější šibenici. Bezbrankový stav vydržel i obrovské šanci hostů, útočník Buchtu nepřekonal. Po mizérii, kterou domácí předváděli prakticky po celý první poločas, přišla nádherná akce započatá Měchurovým pasem na překvapivě vysunutého stopera Mitríka, který se s míčem dostal do šestnáctky a perfektním centrem našel volného Mokroše, který se přízemní střelou z první trefil přesně ke vzdálenější tyči. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Domácí ve druhé půli svou hru nezlepšili a potrestání přišlo po třinácti minutách hry, kdy se hosté prosadili tvrdou střelou z přímého kopu. Domácí věřili, že s příchodem Čechovského dojde ke zlepšení a že vedení dokážou vrátit na svoji stranu. Po Čechovského přihrávce se řítil do šestnáctky Měchura, ale střílel těsně nad bránu. Na druhé straně hostující útočník po dlouhém nákopu za obranu střelou z voleje prostřelil Buchtu a poslal Želetice do vedení. Hosté mohli utkání rozhodnout rychlým protiútokem, ale finální přihrávku na volného hráče před prázdnou brankou na poslední chvíli odvrátil obránce Batrla. Trenér Číhal se pokusil oživit útok střídáním, poslal do hry Bortlíka i dorostence Fojtů. Druhý jmenovaný přihrál Ingrovi, který zatáhl míč do šestnáctky a předložil jej Mokrošovi, ten z malého vápna trefil jen brankáře. O chvíli později se k volnému kopu postavil Balus, na jeho centr si skvěle naběhl brankář dorostu Fojtů a přesnou hlavičkou pod břevno zajistil Baníku vyrovnání. O to mohli domácí vzápětí přijít, ale útočník hostů ve vyložené šanci trefil dobře postaveného Buchtu. Poslední příležitost vstřelit gól měli domácí po centru Čechovského, ale Balus hlavičkou netrefil bránu. Utkání skončilo 2:2.

Tomáš Hasík (84’ Fojtů) ~ Pazdera Ondřej (82’ Bortlík)Kamil Balus ~ Miroslav Finč (63’ Čechovský) ~ Tomáš Brhel ~ Martin IngrJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Lukáš BatrlaDušan MitríkJakub Buchta

24.5.2015Lužice - Želetice 11:0 (3:0)více >>
4.4.2015Želetice - Lužice 2:5 (0:1)více >>
5.10.2014Lužice - Želetice 6:1 (3:0)více >>
17.8.2014Želetice - Lužice 1:2 (1:1)více >>
28.4.2013Želetice - Lužice 1:0 (0:0)více >>
16.9.2012Lužice - Želetice 2:2 (1:0)
28.3.2010Želetice - Lužice 0:3 (0:2)více >>video
16.8.2009Lužice - Želetice 4:0 (2:0)více >>