online 11.5.2008

Želetice - Lužice 2:2 (2:0)

65. a 80. Anovčin

V neděli 11. května se za slunečného počasí odehrálo na skvěle připraveném hřišti v Želeticích mistrovské utkání 22. kola, domácí fotbalisté hostili Lužice. Trenér Baníku Staňo se musel obejít bez stopera Mitríka a středního záložníka Buška, ale naopak se k týmu po měsíční pauze připojil Balus.

Utkání začalo výraznou převahou hostů, kteří si hned v úvodu zápasu vytvořili gólové šance. Domácí golman v bráně čaroval, když vyrazil přesné střely Rychnovského a Ševčíka. Neúspěšně pálil také kapitán Šimčík a když už se Lužičtí radovali po brance Hasoně, domácí pomezní zamával ofsajd. Sudí Hodonský povolil tvrdou hru na hranici faulů, což vyhovovalo především důrazným domácím fotbalistům. Ve 30. minutě využili domácí své výškové převahy při zahrávání standartní situace a přesnou hlavičkou pod břevno se dostali do vedení, které navíc o několik minut později navýšili další přesnou hlavičkou po standartní situaci. Nutno dodat, že při obou gólech brankář Lamač neměl ani minimální šanci, naopak se blýsknul skvělým zákrokem proti prudké střele k bližší tyči. Želetice ustály další tlak a do konce poločasu ubránily svůj dvoubrankový náskok.

Do druhé půle nastoupili lužičtí fotbalisté odhodlaní zápas minimálně vyrovnat, jejich pohlednou kombinační hru však domácí kouskovali očividným zdržováním hry. Po necelé hodině se lužické vedení rozhodlo oživit útok střídáním Fučíka za Hasoně. V 65. minutě se hosté konečně dočkali kontaktního gólu, když po standartní situaci Rychnovský hlavičkoval do břevna, míč se dostal k volnému Anovčinovi, který akci bezpečně zakončil. Domácí fotbalisté hrozili především nebezpečnými protiútoky, ale třetího gólu se kvůli zodpovědné lužické obraně dirigované trenérem Staněm nedočkali. Deset minut před koncem zápasu se k míči dostal čerstvý Fučík, který přihrál Šimčíkovi, ten se s míčem dostal až na rožek malého vápna, odkud našel volného Anovčina, jež se svou desátou brankou v sezóně dostal do nejlepší desítky kanonýrů soutěže. Domácí hráči už neměli sílu na odpověď a nakonec bránili i remízu 2:2. Zápas tímto výsledkem také skončil.

Josef Anovčin (85' Rybka) ~ Petr Hasoň (58' Fučík)Martin Ingr ~ Roman Bušek ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač

24.5.2015Lužice - Želetice 11:0 (3:0)více >>
4.4.2015Želetice - Lužice 2:5 (0:1)více >>
5.10.2014Lužice - Želetice 6:1 (3:0)více >>
17.8.2014Želetice - Lužice 1:2 (1:1)více >>
28.4.2013Želetice - Lužice 1:0 (0:0)více >>
16.9.2012Lužice - Želetice 2:2 (1:0)více >>
28.3.2010Želetice - Lužice 0:3 (0:2)více >>video
16.8.2009Lužice - Želetice 4:0 (2:0)více >>