online 28.3.2010

Želetice - Lužice 0:3 (0:2)

10., 43. a 90. Janošek

Lužičtí muži se v zápase 15. kola III.A třídy představili v Želeticích. V posledním vzájemném měření sil byli jednoznačně lepší Lužičtí, když před vlastním publikem zvítězili 4:0. Trenér Lamač se musel obejít bez Čechovského a Ševčíka. I přesto byly Lužice jednoznačným favoritem.

První šanci zápasu si vytvořil ve čtvrté minutě Anovčin, ale jeho střelu zablokovala obrana. Fantastický zákrok předvedl o dvě minuty později Buchta, když vyrazil prudkou střelu zblízka. Po dalších dvou minutách si Buchta připsal druhý zákrok. V desáté minutě vyslal Mráka Janoška, který v dobré pozici nastřelil tyčku, od níž se míč k němu vrátil a pro lužického střelce už nebyl problém skórovat. O chvíli později se Janošek mohl dočkat druhé trefy, ale po skvělé individuální akci pálil vedle. Ve třicáté minutě Janošek přihrál do běhu Mrákovi, ten z první vyslal Anovčina, který se přes zákrok brankáře k zakončení nedostal. Mrákova střela skončila těsně vedle brány. Buchtův výkop Janošek hlavou usměrnil Balusovi, ten byl v dobré pozici nedovoleně zastaven. Sám faulovaný z přímého kopu mířil do brankáře. Po vyhraném souboji Anovčina se ke střele dostal Janošek, obrana míč zablokovala. Stejný konec měla i volej Baluse. Anovčinovu tečovanou střelu brankář s obtížemi vyrazil, k míči se nejrychleji dostal Janošek a prudkou střelou pod břevno nedal ležícímu golmanovi šanci.

V úvodu druhého poločasu měli, stejně jako po většinu první půle, míč na kopačkách více hosté. Buchta si připsal další zákrok, když chytil dalekonosnou střelu domácích. Anovčin byl v dobré pozici zfaulován a následný přímý kop Mráka přestřelil. Do šancí se dostali i domácí, ale skvělého Buchtu neohrozili. V 83. minutě Anovčin zatáhl míč po lajně, nachystal Janoškovi šanci v podobě prázdné brány, ale tomu míč v rozhodujícím okamžiku přeskočil nohu. V 87. minutě si další důležitý zákrok připsal Buchta. Fantastický zákrok předvedl brankář Želetic, když včasným vyběhnutím zlikvidoval šanci Anovčina a Krále. V další akci Lužic už byl ovšem bezmocný, Anovčin svůj výborný výkon korunoval další gólovou přihrávkou, když přešel přes obránce domácích a znovu nachystal Janoškovi míč před prázdnou bránu. Tentokrát se lužický kanonýr nemýlil a hattrickem zpečetil výsledek utkání na 3:0.

Lužičtí hráči získali další tři body a poskočili na druhé místo.

Josef Anovčin ~ Petr JanošekKamil Balus ~ Jindřich Mráka (67’ Klimek) ~ Zdeněk Šebestík (75’ Král) ~ Petr HasoňJiří Mokroš ~ Tomáš Šimčík ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkJakub Buchta

24.5.2015Lužice - Želetice 11:0 (3:0)více >>
4.4.2015Želetice - Lužice 2:5 (0:1)více >>
5.10.2014Lužice - Želetice 6:1 (3:0)více >>
17.8.2014Želetice - Lužice 1:2 (1:1)více >>
28.4.2013Želetice - Lužice 1:0 (0:0)více >>
16.9.2012Lužice - Želetice 2:2 (1:0)více >>
28.3.2010Želetice - Lužice 0:3 (0:2)
16.8.2009Lužice - Želetice 4:0 (2:0)více >>