online 17.8.2014

Želetice - Lužice 1:2 (1:1)

30. Pospíšil, 65. Brhel

V neděli 17. srpna odehráli lužičtí fotbalisté mistrovské utkání v Želeticích. Tento souboj byl pro některé hráče z Lužic obzvláště pikantní, neboť právě Želetice před dvěma lety očekávanou remízou v posledním zápase s Bohuslavicemi poslaly Baník do IV. třídy. Navíc poslední vzájemný zápas skončil vítězstvím domácích Želetic 1:0. Trenéři měli tentokrát k dispozici patnáct hráčů, přesto jim chyběli tři členové základní sestavy, levý bek Skočík, levý záložník Němec a střední záložník Hruška.

Utkání začalo vyrovnanou hrou. První šanci si přibližně v páté minutě vytvořili domácí, ale akci zakončili velice nepřesnou střelou. Na druhé straně mohl skórovat Brhel po Ingrově dlouhém autu, ale z voleje míč napálil těsně nad břevno. Brhel se ocitl v další šanci, když v rychlosti obešel brankáře, ale pak z těžké pozice netrefil bránu. Lužičtí měli hru víceméně pod kontrolou, byli lepším týmem, ale domácí z ničeho nic udeřili, když želetický Kludák získal míč na středu hřiště a přibližně z 25 metrů vypálil nechytatelnou ránu k zadní tyči. Brankář Fojtů se natahoval marně a hráči Baníku letos poprvé pocítili nepříznivý stav. Ten však netrval dlouho, ve 30. minutě Vacenovský našel Pospíšila, který svým šestým gólem v sezóně vyrovnal. Blízko ke gólu měli domácí, ale míč mířící do prázdné brány odkopl do bezpečí lužický stoper Balus. Také hosté mohli jít do vedení, ale několik akcí vyřešili nesprávně. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale svou mírnou převahu nevyužili. Lužičtí se trápili. Gól Kříže nemohl být uznán pro ofsajd. Až v 65. minutě získal míč Finč, centrem z pravé strany našel Pospíšila, od kterého se míč dostal k volnému Brhelovi a ten skóroval v pátém utkání za sebou. Kdo čekal převahu favorita z Lužic, mýlil se. Hráči Baníku úporně bránili hubené vedení. Domácí si vytvořili obrovský tlak a dvě gólové šance, ale v obou mířili vedle. Hosté bránili na hranici fyzických sil. Trenéři oživili hru střídáním, do hry se zapojili Štylárek, Bortlík i Bimka a společně s ostatními hráči se podíleli na tom, že lužická obrana vedená skvělým brankářem Fojtů už neinkasovala. Utkání skončilo 2:1 pro hosty z Lužic, kteří zvyšují svůj náskok v tabulce na pět bodů před Archlebovem, se kterým se utkají následující neděli. Fotografie ze zápasu najdete na našem Facebooku.