online 16.8.2009

Lužice - Želetice 4:0 (2:0)

21. a 55. Hasoň, 44. Mráka, 82. Janošek

V neděli 16. srpna se lužičtí muži poprvé v této sezóně představili na domácím hřišti, kde hostili Želetice. Ačkoli Lužice v současné době disponují širokým kádrem, dres si obléklo jen čtrnáct hráčů, včetně dorostence Lamače. Zákaz startu kvůli červené kartě z Násedlovic si odpykával Měchura. Na vyřízení hostování stále čekají Sládek a Ševčík. Kvůli zranění chyběli kapitán Anovčin a Zeman. Galatík, Hasík a Skočíci se omluvili z rodinných důvodů. I přes absenci těchto hráčů byli domácí velkým favoritem. Kapitánem pro toto utkání byl zvolen brankář Buchta. Želetice se již několik let pohybují v dolní polovině tabulky okresní soutěže, v loňském ročníku skončily jedenácté. Poslední měření těchto dvou týmů spadalo do května 2008. Lužice tehdy v Želeticích po první půli prohrávaly už 2:0, ale Anovčin se dvěma góly postaral o vyrovnání. V říjnu 2007 Baník vyhrál domácí zápas s přehledem 2:0.

Utkání začalo vyrovnanou hrou obou týmů. K první střele se dostali až po deseti minutách hry domácí, pozornost brankáře vyzkoušel Mokroš. Na druhé straně velkou chybu obrany hasil Buchta. V 15. minutě našel Hasoň Šebestíka, ale ani on nenašel recept na želetického brankáře. Po dvaceti minutách hry využil chyby hostů Hasoň a prudkou střelou z voleje nedal golmanovi šanci. Zvýšit vedení mohl po Mokrošově přihrávce Král, ale hostující brankář byl proti. Po rohu Mráky se k odraženému míči dostal Šebestík. Jeho akrobatický kop skončil těsně nad bližší tyčkou. Při chuti hrající útočník Hasoň se dostal do další šance, ale tentokrát brankáře nepřekonal. A když si v poslední minutě první půle Mrákův centr našel cestu až do šibenice želetické brány, Lužice šly do kabiny s dvoubrankovým vedením.

Na začátku druhého poločasu zahrával rohový kop Mráka, centimetry dělily Baluse od svého prvního gólu v této sezóně. Krásnou akci po levé straně předvedl Šebestík, když přešel přes tři želetické hráče a přesným pasem našel volného Hasoně, který svým druhým gólem v utkání zvýšil již na 3:0. Želetice se po dlouhé době dostaly ke střele, se kterou Buchta nemohl mít problémy. Do hry se dostali Janošek a Ingr, když vystřídali Šebestíka a Rychnovského. V 70. minutě se k přímému kopu postavil Klimek a svou prudkou střelou nechal vyniknout golmana hostů. O střelu z dálky se pokusil i Čechovský, ale mířil nad. O chvilku později přibližně ze stejné pozice střílel Mokroš, ale míč skončil v brankářově náručí. Lužice ovládly druhou půli poločasu, ale o další šance se obraly samy špatnou komunikací, když nejprve po Králově centru Ingrovi míč z hlavy sebral Hasoň a o pár minut později po Mrákově rohu Janoškovi Mokroš. Do hry se dostal také dorostenec Lamač, když vystřídal útočníka Hasoně. Želetičtí si nakonec vytvořili územní převahu, ale do šance se nedostali. Naopak po Balusově přízemním centru za obranu Janošek ve sprinterském souboji nedal obráncům šanci a samostatný nájezd na brankáře bez problémů zakončil střelou k tyčce. Po rohu Mráky se ke střele dostal znovu Janošek, ale asi o metr minul bližší tyč. Utkání skončilo 4:0. Lužický Baník se posunul na třetí místo.

Zdeněk Šebestík (60' Janošek) ~ Petr Hasoň (79' Lamač ml.)Kamil Balus ~ Vít Čechovský ~ Jindřich Mráka ~ Lukáš Král Miroslav Klimek ~ Jiří Mokroš ~ Zbyněk Rychnovský (62' Ingr)Dušan MitríkJakub Buchta

24.5.2015Lužice - Želetice 11:0 (3:0)více >>
4.4.2015Želetice - Lužice 2:5 (0:1)více >>
5.10.2014Lužice - Želetice 6:1 (3:0)více >>
17.8.2014Želetice - Lužice 1:2 (1:1)více >>
28.4.2013Želetice - Lužice 1:0 (0:0)více >>
16.9.2012Lužice - Želetice 2:2 (1:0)více >>
28.3.2010Želetice - Lužice 0:3 (0:2)více >>video
16.8.2009Lužice - Želetice 4:0 (2:0)