soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 8.5.2014

Suchov - Lužice B 3:0 (1:0)

Ve čtvrtek 8. května fotbalisté lužického béčka cestovali do Suchova. Trenér Číhal měl k dispozici jen dvanáct hráčů, chyběli obránci Batrla, Skoumal, Mir. Skočík, Vričan a nejproduktivnější hráč týmu, střední záložník Zeman. Utkání mělo jasného favorita, lídr soutěže hostil předposlední tým.

Utkání začalo očekávanou převahou domácích. Lužičtí úporně bránili a hráči Suchova měli velké problémy se prosadit. Nakopávané míče perfektně sbírala stoperská dvojice Mokroš-Vacenovský. Zcela suverénně si počínal brankář Buchta. Hráči Suchova na něj nemohli najít recept. Přesto šli domácí do kabin s jednogólovým náskokem. Lužičtí si přízemní centr nešťastně srazili do vlastní brány. Největší šance prvního poločasu skončila na břevně brankáře Baníku. Lužičtí se prosadit nedokázali, párkrát zahrozili z protiútoku, několikrát ze standardek či dlouhých autů, ale bránu soupeře neohrozili.

Ve druhé půli hosté i nadále bránili nadějný výsledek. Suchovští na hřišti dominovali. Výborně organizovaná obrana mařila jednu šanci domácích za druhou. Několik jistých zákroků předvedl Buchta, který se v bráně rozhodně nenudil. Dvakrát jej na brankové čáře zastoupil kapitán Ingr a domácí byli za stavu 1:0 čím dál více nervozní, i když hosté ve hře dopředu zatím nic nepředvedli. Čtvrt hodiny před koncem hráči lužického béčka otevřeli hru ve snaze vyrovnat. V 80. minutě domácí z protiútoku skórovali na 2:0 a bylo rozhodnuto. Blízko gólu byl Mokroš, jeho střela jen těsně minula tyčku. V 85. minutě domácí zvýšili na 3:0 gólem do prázdné brány. Suchov zaslouženě vyhrál, ale rozhodně to pro něj nebylo snadné vítězství. V neděli se týmy utkají znovu, tentokrát na Baníku v Lužicích.

Jaroslav Melichar (60’ Bimka) ~ Marek MičulkaTomáš Němec ~ Michal Vávra ~ Tomáš Hasík ~ Luboš HorníčekMichal Skočík ~ Robert Vacenovský ~ Martin IngrJiří MokrošJakub Buchta