online 26.9.2010

Lužice - Suchov 8:0 (1:0)

63., 75. a 90. Čechovský, 70., 80. a 86. Rychnovský, 23. Měchura, 67. Šuga

V neděli 26. září se v Lužicích na Baníku představilo mužstvo Suchova, které se minulý týden po domácí porážce s Novou Lhotou osamostatnilo na posledním místě soutěže. Suchov přijel do Lužic jen o devíti hráčích, na což trenér Baníku Vyškovský reagoval maximálně útočnou sestavou. Naopak vyztužit obranu mohl novou posilou ze Starého Poddvorova J. Fialou. Ani v utkání osmého kola nemohli lužický dres obléknout slovenští fotbalisté Burianovi s Vašíčkem a chyběli také kapitán Anovčín, obránci Mitrík a Mokroš a záložník Ševčík.

Hráči Baníku, hrající v početní výhodě, si od prvních minut vytvořili velký tlak, ale přes pevnou obranu hostů se dlouho nemohli prosadit. Nepodařilo se to Hasoňovi po pěkném centru Měchury, do branky neletěla ani hlavička Šugy po centru nového hráče Lužic Fialy. Když se domácí nemohli prosadit z šestnáctky, zkoušel střílet z dálky Čechovský, ale jeho projektil jen prosvištěl nad bránou Suchova. Balus dalekonosným centrem našel na druhé straně hrajícího Klimka, jehož prudká volej těsně minula zadní tyč. Ve skvělé pozici se s míčem objevil Měchura, ale nastřelil vyběhnuvšího brankáře. Podobně si počínal i útočník Šuga. Lužičtí se po více než dvaceti minutách hry dočkali vedoucího gólu, když se kuriózně trefil kapitán Měchura, na jehož hlavičku asi ze sedmnácti metrů brankář Suchova nedosáhl. Tlak Lužic po úvodním gólu výrazně upadl a proti bezmocnému soupeři si domácí nedokázali vytvořit žádnou další gólovou šanci. Až ve třicáté minutě si připsal první zákrok domácí brankář Buchta, když nadvakrát chytil přímý kop hostů, a několik minut poté včasným vyběhnutím zmařil jejich nadějnou akci. I přesto, že se hrál prakticky celý první poločas na jednu bránu, šli do kabin domácí za nespokojenosti svých fanoušků s hubeným vedením 1:0.

Ani s úvodem druhé půle nepřicházely žádné šance. Až po patnácti minutách domácím výrazně prospělo střídání, kdy se do hry dostal Šimčík, ale také další oslabení Suchova, který po zranění jednoho ze svých fotbalistů dohrával utkání jen o osmi hráčích. Šuga v šestnáctce soupeře vybojoval míč, přihrál pod sebe Čechovskému, který ránou k tyči zvýšil na 2:0. O pár minut později zvýšil vedení samotný Šuga, když přesnou střelou zblízka nedal brankáři šanci a připsal si tak první gól za lužický Baník. Trenér Vyškovský mírně promíchal sestavou, do útoku se dostal Rychnovský a hned skóroval po přihrávce Čechovského. Ten byl i u dalšího gólu, když si hosté jeho centr srazili do vlastní brány. O chvilku později hledal Klimek centrem Rychnovského, ten s nechtěnou pomocí bránícího hráče dopravil míč za brankovou čáru. Sváteční střelec Rychnovský se dočkal hattricku, když Balusův parádní centr usměrnil hlavičkou do šibenice soupeřovy brány. Na konečných 8:0 zvyšoval rovněž svou třetí brankou v utkání Čechovský, když využil přihrávky Měchury a poslal míč ke vzdálenější tyčce. Lužičtí hráči vyhráli vysoko 8:0.

Ivan Šuga ~ Vít Čechovský ~ Petr Hasoň (60' Šimčík)Kamil Balus ~ Jaromír Polášek (68' Král) ~ Jaroslav Měchura ~ Miroslav KlimekZbyněk Rychnovský ~ Miroslav Skočík ~ Jan FialaJakub Buchta (71' Staněk)

11.5.2014Lužice B - Suchov 0:3 (0:2)více >>
8.5.2014Suchov - Lužice B 3:0 (1:0)více >>
22.9.2013Lužice B - Suchov 1:2 (0:1)více >>
4.9.2013Suchov - Lužice B 4:1 (1:0)více >>
15.5.2011Suchov - Lužice 4:3 (2:0)více >>
26.9.2010Lužice - Suchov 8:0 (1:0)
19.4.2009Suchov - Lužice 0:2 (0:1)více >>
14.9.2008Lužice - Suchov 3:2 (0:2)více >>