online 22.9.2013

Lužice B - Suchov 1:2 (0:1)

56. Melichar

V neděli 22. září nastoupili fotbalisté lužického béčka na domácím hřišti proti lídrovi soutěže. Poslední vzájemné utkání těchto dvou celků se odehrálo před osmnácti dny na hřišti soupeře, Suchov v něm jednoznačně vyhrál 4:1. Trenér Číhal měl k dispozici jen třináct hráčů včetně teprve šestnáctiletého dorostence Holého, chyběli obránci Gegaj, Skoumal, Tutovič, Vričan nebo záložník Horníček.

Utkání začalo převahou domácích, ale první šance zápasu se zrodila před brankářem Buchtou. Útočník Suchova po centru hlavičkoval nad bránu. Lužičtí znovu zatlačili soupeře, ale ani Salajka, ani Kříž brankáře nepřekonali, ten obě střely vyrazil. Suchov tlak domácích ustál a začal se více prosazovat ve hře dopředu. Hostující hráč se objevil sám před Buchtou, ale na posledních chvíli jej o míč obral obránce Ingr. Domácí obrana měla vůbec velký problém uhlídat rychlonohé útočníky Suchova. Ti ovšem neměli svůj den, ačkoli šancí měli dost. Několikrát se řítili sami na brankáře Buchtu, ten dva pokusy skvěle zlikvidoval, ostatní střely šly mimo bránu. Hostům se nakonec podařilo skórovat, Švrček využil nedorozumění domácích, kteří si před vlastní šestnáctkou dávali přednost, a technickou střelou ke vzdálenější tyči poslal favorita do vedení. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

V úvodu druhého poločasu měli více ze hry hosté, ale zvýšit vedení se jim nepodařilo. Naopak domácí vyrovnali, když brankář střelu Vávry vyrazil jen k Melicharovi, který se zblízka nemýlil a svým třetím gólem v sezóně se postaral o zdramatizování zápasu. Domácí po gólu ožili a lídra soutěže začali výrazně přehrávat. Nejblíže ke skórování měl Zeman po přihrávce Holého, ale bránu přestřelil. Několik minut před koncem však domácí chybovali. Mizernou přihrávku na brankáře zachytil útočník, kterého Buchta stihl jen zfaulovat. Poté inkasoval jak žlutou kartu, tak rozhodující gól z penalty. Hráči Suchova si už jednogólové vedení pohlídali. Utkání skončilo 1:2.

Jaroslav Melichar ~ Martin BortlíkTomáš Němec (65’ Bimka) ~ Tomáš Zeman ~ Lukáš Salajka ~ Filip KřížTomáš Hasík (46’ Holý) ~ Michal Vávra ~ Martin IngrJiří MokrošJakub Buchta

11.5.2014Lužice B - Suchov 0:3 (0:2)více >>
8.5.2014Suchov - Lužice B 3:0 (1:0)více >>
22.9.2013Lužice B - Suchov 1:2 (0:1)