online 22.4.2012

Lužice - Terezín 0:4 (0:1)

V neděli 22. dubna zavítali do Lužic na jaře ve skvělé formě hrající fotbalisté Terezína. Ačkoli se aktuálně pohybovali na nelichotivém předposledním místě tabulky, netajili se tím, že si do Lužic přijeli pro tři body. V kabině domácích nastaly výrazné změny, ta největší byla zaznamenána na postu trenéra – Horníčka nahradil Číhal. Nespokojenost s výměnou trenéra dal radikálně najevo Ševčík, který odmítl do utkání nastoupit. Číhal tak měl k dispozici jen dvanáct mužů, včetně nemocného Čechovského a Mokroše, který přijel až na druhý poločas. Mužstvo bylo doplněno třemi dorostenci.

Úvod zápasu přinesl vyrovnanou hru, ani jedno z mužstev si nevytvořilo žádnou šanci. Ačkoli více na kopačkách měli míč domácí, byl to právě soupeř, kdo vstřelil první gól. Terezín se prosadil hlavičkou po rohovém kopu. Hosté mohli skórovat i z dalšího rohu, ale hlavička se od země odrazila nad břevno. Domácí se snažili kombinovat, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Hosté, hrající na protiútoky, byli o poznání nebezpečnější. Terezín překonal Buchtu podruhé, tentokrát z volného kopu, ale branka nemohla být uznána kvůli ofsajdu při finální přihrávce. Velkou šanci hostů vyrazil nohama Buchta. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Nesmírně důležitý moment přinesl úvod druhého poločasu. Daniel se řítil sám na brankáře, v maximální rychlosti dokázal vystřelit, ale golman Terezína jeho pokus fantasticky zlikvidoval. A o několik okamžiků později hosté zvýšili na 0:2, když záložník ze strany prostřelil Buchtu. Domácí vsadili všechno do útoku a propadali v obraně. Po dalším protiútoku to bylo již rozdílem tří gólů a hosté se dokázali prosadit i počtvrté. Utkání skončilo 0:4.

Petr Hasoň ~ Ondřej Pazdera (46’ Mokroš)Tomáš Zeman ~ Milan Daniel ~ Vít Čechovský (75’ Brhel) ~ Tomáš Hasík (54’ Pecůch)Kamil Balus ~ Ivan Šuga ~ Martin IngrMiroslav SkočíkJakub Buchta

26.5.2013Lužice - Terezín 0:1 (0:1)více >>
14.10.2012Terezín - Lužice 3:0 (0:0)více >>
22.4.2012Lužice - Terezín 0:4 (0:1)
4.3.2012Lužice - Terezín 2:4 (1:1)více >>
26.2.2012Lužice - Terezín 8:1 (3:0)více >>
11.9.2011Terezín - Lužice 1:2 (1:1)více >>
25.4.2010Lužice - Terezín 3:1 (0:1)více >>video
13.9.2009Terezín - Lužice 1:3 (0:1)více >>