online 3.6.2012

Lužice - Nenkovice 6:0 (1:0)

50. a 85. Hasoň, 53. a 61. Daniel, 39. Ingr, 63. Balus

V neděli 3. června přijeli do Lužic s nelichotivou sérií sedmi zápasů bez výhry fotbalisté Nenkovic. Domácí mužstvo vedené trenérem Číhalem bylo i bez chybějících hráčů Hasíka, Mokroše, Skočíka a Šugy papírovým favoritem. K deseti mužům se přidali dorostenci Fojtů a Kokeš a také jejich trenér Milan Pazdera. Od postupu do III. třídy v roce 2005 se mužstva proti sobě utkala sedmkrát, pět zápasů skončilo ku prospěchu Lužic, dvě utkání skončila remízou. Nenkovice z pozice aktuálně jedenáctého týmu soutěže chtěly v Lužicích překvapit.

Utkání začalo vyrovnanou hrou. Lužičtí, poznamenaní nucenými zásahy do základní sestavy, zpočátku vypadali nesehraně a velice nervózně. Diváci si na první velkou šanci museli počkat pěkně dlouho. Ve 38. minutě Ingr centrem vyslal Daniela, který v plném sprintu střílel jen do brankáře. K následnému rohu se postavil dorostenec Fojtů, přesným centrem našel Ingra a ten poslal Baník do vedení. To mohl o chvilku později zvýšit Hasoň po perfektní přihrávce Daniela, ale ze skvělé pozice přestřelil. Výměna stran proběhla za stavu 1:0.

Druhá půle už byla z pohledu diváků o mnoho atraktivnější. Radost z překrásného vyrovnávacího gólu pokazil hostům neskutečným zákrokem brankář Buchta, který zneškodnil perfektní střelu letící přímo do šibenice. Na druhé straně Čechovský patičkou poslal míč úplně volnému Balusovi, který umístil přesný centr přímo na nohu Hasoňovi a ten zvýšil na 2:0. O tři minuty později skóroval hlavičkou Daniel, když zužitkoval centr Hasoně. V 61. minutě Čechovský posunul míč Danielovi, který se prodral obranou a chladnokrevně zvýšil na 4:0. Neuplynuly ani dvě minuty a do střelecké listiny se zapsal i Balus, který přesnou hlavičkou skóroval po Čechovského rohu. Blízko hattricku byl Daniel, po přihrávce Ingra nastřelil tyč. V 85. minutě Hasoň zvýšil na konečných 6:0, hlavičkou překonal brankáře po volném kopu Daniela. Lužice jednoznačným vítězstvím poskočily na čtvrté místo.

Luděk Fojtů ml. ~ Petr HasoňMartin Ingr ~ Vít Čechovský ~ Milan Daniel ~ Ondřej PazderaJan Skoumal ~ Roman Vričan (72’ Kokeš) ~ Kamil BalusMiroslav FinčJakub Buchta

zdroj videa: sokolnenkovice.cz

9.6.2013Lužice - Nenkovice 1:1 (0:0)více >>video
28.10.2012Nenkovice - Lužice 2:1 (1:0)více >>video
3.6.2012Lužice - Nenkovice 6:0 (1:0)
23.10.2011Nenkovice - Lužice 1:4 (1:0)více >>video
2.5.2010Nenkovice - Lužice 1:1 (1:1)více >>video
20.9.2009Lužice - Nenkovice 2:2 (1:0)více >>
27.4.2008Nenkovice - Lužice 1:4 (1:2)více >>