soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 23.10.2011

Nenkovice - Lužice 1:4 (1:0)

73., 75. a 87. Hasoň, 80. Ingr

Lužičtí fotbalisté zavítali v neděli 23. října do Nenkovic, kde odehráli mistrovské utkání 12. kola. Trenér Horníček měl k dispozici třináct hráčů. Vzájemné zápasy jednoznačně hovořily ve prospěch hostů, kteří za posledních třicet let prohráli s Nenkovicemi jediný zápas, jak informoval tradiční nenkovický zpravodaj.

Úvodní minuty přinesly vyrovnanou hru. Brzy dal o sobě vědět nejlepší střelec Lužic Hasoň, když přízemní střelou mířil k bližší tyči. Brankář se po tomto pokusu natáhl a míč vyrazil na roh. Nenkovice byly ve své první šanci úspěšnější a v 17. minutě se ujaly vedení. Domácí mohli vést o dvě branky, ale výborný zákrok předvedl Buchta. Vyrovnání měl na kopačce J. Skočík, ale přes vyběhnutého brankáře pálil nad. Z více než dvaceti metrů střílel z přímého kopu Čechovský, jeho rána letěla o kousek vedle. Lépe mířil o chvíli později, ale golman jeho střelu zneškodnil. Nenkovice ustály velký tlak a šly do kabin s hubeným vedením.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s Ingrem na levé záloze a ten se hned po několika minutách mohl představit gólem. Szabó centroval z poloviny hřiště a Ingr hlavičkou trefil vzdálenější tyčku. Nenkovice mohly zvýšit vedení, po závaru před bránou už se radovaly z překonání Buchty, ale míč putující do brány zastavil Balus. Lužický trenér se pokusil oživit hru hostí střídáním, do hry poslal na levou zálohu Pazderu, Ingr se posunul na pravou. A oživení se mu podařilo nevídaně, lužický Baník zahrál dvacetiminutovku snů. V 73. minutě čerstvý Pazdera skvěle našel Hasoně a ten s přehledem vyrovnal. O dvě minuty později unikl po křídle Anovčín, našel Čechovského, jehož ránu brankář vyrazil k Hasoňovi, který otočil skóre zápasu. V 80. minutě Čechovský vyslal Ingra, ten přesnou střelou k zadní tyči rozhodl o vítězi utkání. Aby toho nebylo pro domácí málo, rozjetý Hasoň předčil obranu i s brankářem a technickou střelou zvýšil už na 1:4. Útočník Anovčín přihrávkou před prázdnou bránu nabídl šanci Šugovi, ale ten na míč nedosáhl. Domácí, kteří do 73. minutě drželi hubené vedení, nakonec odcházeli ze hřiště s nelichotivým výsledkem 1:4.

Josef Anovčín ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Vít Čechovský ~ Ivan Šuga ~ František ŠevčíkVáclav Sedlák (46’ Ingr) ~ Jakub Skočík (64’ Pazdera) ~ Miroslav FinčPetr SzabóJakub Buchta

zdroj videa: sokolnenkovice.cz