online 27.4.2008

Nenkovice - Lužice 1:4 (1:2)

20. Ingr, 35. Anovčin, 60. Hasoň, 75. Ševčík z pen.

V neděli 27. dubna bylo na programu dvacáté kolo okresních soutěží. III.A třída nabídla souboj šestého a sedmého týmu tabulky, Nenkovice hostily Lužice. Domácí tým návštěvníkům zápasu poskytnul zpravodaj, ve kterém jsme se mohli dozvědět spoustu zajímavých informací. Za posledních 30 let se Lužice s Nenkovicemi utkaly podesáté, z předchozích devíti zápasů se sedmkrát radovaly Lužice, jednou Nenkovice a jednou zápas skončil remízou. Poslední čtyři meření sil skončila vždy jednoznačně pro Lužice. Tentokrát byl však v očekávání vyrovnanější duel. Lužice v minulém týdnu utrpěly domácí porážku od Dambořic, Nenkovice nečekaně podlehly béčku Milotic. Před zápasem domácí Nenkovice na Lužice ztrácely šest bodů.

Zápas začal mírnou převahou hostů, jejich kombinace končily zakončením z větší vzdálenosti. Do vedení se v 10. minutě dostali domácí, když dokázali proměnit rychlý protiútok. O pár minut později se dostali do další velké šance. Na hranici faulu získal míč domácí útočník, ale přečíslení skončilo výtečným zákrokem brankáře Lamače. Velmi důraznou hru povolil rozhodčí i na druhé straně hřiště, když se v pokutovém území dokázal prosadit Hasoň a přesnou přihrávkou umožnil Ingrovi vyrovnat stav utkání. V průběhu prvního poločasu si oba týmy vytvořily slibné příležitosti, tu domácí zastavil stoper Mitrík za cenu žluté karty. Ve 35. minutě přihrával Bušek Anovčinovi, který si pohrál s obranou Nenkovic a bez problému poslal Lužice do vedení.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s cílem vstřelení rychlé branky, ale ani jednomu týmu se to nepodařilo. Pojistku v podobě třetího gólu přinesla až standartka Buška, při které se nejlépe zorientoval Hasoň. Domácí hráči i fanoušci porážku neunesli, a tak přidělávali na práci pouze rozhodčímu Vajdíkovi. Přibližně čtvrt hodiny před koncem zápasu byl v pokutovém území faulován Ševčík. Sám postižený penaltu s přehledem proměnil. Po této brance se snesly další nevole domácích hráčů, které dokonce vyvrcholily červenou kartou. Baník si z Nenkovice zaslouženě odevzl tři body za výhru 4:1.

Josef Anovčin (87' Staňo) ~ Petr HasoňMartin Ingr ~ Roman Bušek (67' Fučík) ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač

9.6.2013Lužice - Nenkovice 1:1 (0:0)více >>video
28.10.2012Nenkovice - Lužice 2:1 (1:0)více >>video
3.6.2012Lužice - Nenkovice 6:0 (1:0)více >>video
23.10.2011Nenkovice - Lužice 1:4 (1:0)více >>video
2.5.2010Nenkovice - Lužice 1:1 (1:1)více >>video
20.9.2009Lužice - Nenkovice 2:2 (1:0)více >>
27.4.2008Nenkovice - Lužice 1:4 (1:2)
23.9.2007Lužice - Nenkovice 3:0více >>