online 26.4.2014

Lužice B - Hrubá Vrbka 3:2 (1:0)

3. a 76. Hasík, 67. Mičulka

V sobotu 26. dubna se na Baníku v Lužicích představili fotbalisté lužického béčka. Proti nim se postavili hráči Hrubé Vrbky. Domácí měli minulý týden volný los a tak mohli zregenerovat síly a doléčit zranění po náročném utkání s veseleským béčkem. Trenér Číhal měl k dispozici čtrnáct hráčů, chyběli obránci Batrla, Mokroš a Skoumal. Lužičtí si chtěli před domácím publikem spravit reputaci po mizerném výkonu s Veselím a zároveň se dotáhnout na pátou Vrbku, která měla před zápasem na Lužice náskok pěti bodů. Vzájemná střetnutí na podzim byla herně vyrovnaná, ale zkušený tým z Vrbky z nich dokázal vytěžit 4 body.

Lépe do zápasu vstoupili domácí a už ve třetí minutě se ujali vedení, když se míč po Zemanově rohu šťastně dostal k Hasíkovi, který neměl problém trefit odkrytou část brány. Domácí mohli zvýšit vedení, ale Hasík s Vávrou míč do brány nedostali. Domácí měli i další šance, ale ke skórování to nevedlo. Na druhé straně hrozili také hosté, ale se svými příležitostmi naložili prachbídnou koncovkou. Brankář Buchta posbíral všechny nebezpečné míče a do kabiny šel s čistým kontem.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se dvěma změnami v sestavě. Lužičtí zanedlouho využili své herní převahy. Přímo skvěle se uvedl Mičulka, kterému při svém prvním vystoupení v útoku stačilo 20 minut, aby zvýšil hlavou na 2:0. Velký podíl na tom měl přesný centr Horníčka. O deset minut později se Mičulka elegantní kličkou zbavil obránce a nabídl Hasíkovi přihrávku před prázdnou bránu. Rychlonohý záložník tak vstřelil svůj sedmý letošní gól. Zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Navíc domácí měli i další šance. Třináct minut před koncem pro zranění odstoupil obránce Michal Skočík, kterému se zápas nadmíru podařil, a obranou fázi Baníku to značně zkomplikovalo. Závěr zápasu lužičtí podcenili a dovolili soupeři utkání zdramatizovat. V 88. minutě hosté snížili na rozdíl dvou branek a o dvě minuty později dokonce skórovali na 3:2. Na senzaci v podobě vyrovnání však už jim nezbyl čas. Domácí slavili první jarní vítězství.

Tomáš Němec ~ Jaroslav Melichar (46’ Mičulka)Tomáš Hasík ~ Michal Vávra ~ Tomáš Zeman (46’ Vričan) ~ Luboš HorníčekMichal Skočík (78’ Bimka) ~ Robert Vacenovský ~ Martin IngrMiroslav SkočíkJakub Buchta

14.6.2014Hrubá Vrbka - Lužice B 12:1 (5:1)více >>
26.4.2014Lužice B - Hrubá Vrbka 3:2 (1:0)
27.10.2013Hrubá Vrbka - Lužice B 1:1 (0:0)více >>
7.9.2013Lužice B - Hrubá Vrbka 1:4 (0:1)více >>
31.7.2011Hrubá Vrbka - Lužice 0:4 (0:2)více >>
18.6.2005Hrubá Vrbka - Lužice 1:2více >>
7.11.2004Lužice - Hrubá Vrbka 0:0více >>