soubory ke stažení » kde nás najdete | historie | jak se stát členem | přihláška do TJ | žádost FAČR | návštěvní řád | stanovy TJ | kontakty

archivní článek

online 31.7.2011

Hrubá Vrbka - Lužice 0:4 (0:2)

11. a 49. Hasoň, 23. Sedlák, 53. Daniel

Lužičtí fotbalisté v neděli 31. července odjeli do Hrubé Vrbky, aby sehráli utkání prvního kola Okresního poháru. Po dvou neúspěšných účastech, kdy vypadli na penalty (v roce 2009 v Prušánkách, v roce 2010 v Násedlovicích), měli za cíl přehrát soupeře ze čtvrté třídy a bez problémů postoupit do druhého kola. Trenér Horníček měl k dispozici čtrnáct hráčů, a tak ani nevyužil přítomného, ovšem zatím nedoléčeného Kučeru. Trest za červené karty si odpykávali Anovčín s Vaškem, zahrát si nemohl ani Šuga, jehož hostování ze Slovenska ještě stále není vyřízené, na dovolené byl Mokroš a kvůli zranění nejeli Čechovský a Valdes.

Hosté z Lužic vstoupili do zápasu ohromným tlakem. První šance skončila na konstrukci brány, o což se po pěkné akci postaral J. Skočík. K zakončení se dostali i domácí, a to z přímého kopu. Míč sice směřoval k bližší šibenici, ale k překonání Buchty neměl dostatečnou rychlost. Po deseti minutách hry se lužičtí hráči dostali šťastně do vedení, když centroval Szabó, obránce domácích si srazil míč před prázdnou bránu, kde stál Hasoň a pohodlně míč dopravil za brankovou čáru. Ve 23. minutě si na parádní centr Finče naběhl Sedlák a zvýšil na 0:2. Tento stav už se v prvním poločase nezměnil.

Brzy po změně stran hosté zvýšili svůj náskok. Szabó vyslal Hasoně, ten přešel přes brankáře a bez problémů skóroval. V 53. minutě zahrávali domácí rohový kop, Balus nejen, že míč odkopl do bezpečí, ale zároveň poslal do brejku Daniela, který vyhrál sprinterský souboj a vstřelil čtvrtý gól hostů. Hráči Hrubé Vrbky mohli snížit z penalty, ale prudká rána do břevna se od země vrátila zpět na břevno. Penalta se kopala i na druhé straně, ale nový kapitán týmu Szabó na brankáře nevyzrál. Pátý gól se nepodařilo vstřelit ani čerstvému Lamačovi, který ve vyložené šanci trefil náruč brankáře. Lužice potvrdily roli favorita, vyhrály 0:4 a postoupily do druhého kola Okresního poháru.

Milan Daniel ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Jakub Skočík ~ Petr Szabó ~ Martin Ingr (73’ Mich. Skočík)Finč (75’ Lamač) ~ Dušan Mitrík ~ Václav Sedlák (68’ Pazdera) ~ Miroslav SkočíkJakub Buchta