online 30.10.2011

Lužice - Milotice B 3:0 (1:0)

65. a 73. Hasoň (druhý z pen.), 37. Čechovský

V neděli 30. října zavítali do Lužic fotbalisté rezervy Milotic. Trenér Horníček měl k dispozici jen jedenáct hráčů, oproti vítěznému utkání v Nenkovicích vyměnil celou obranou řadu a dvě změny byl nucen udělat i v záloze. Kapitánem byl zvolen Miroslav Finč, který poprvé v životě nastoupil na postu stopera.

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi nejistě. První šanci si vytvořili domácí, když po standardce Finče hlavičkoval Anovčín, ale brankář se proti jeho pokusu vytáhl. Do střelecké listiny se nezapsal ani Ingr, jehož střela po přihrávce Anovčína skončila blokem početné obrany. Šanci si vytvořily také Milotice, ale jejich zakončení bylo mizerné. Záložník Szabó zkoušel střelecké štěstí z přímého kopu, jeho projektil se nesl nad bránu. Uklidnění do řad lužických fotbalistů přinesla až nechytatelná střela Čechovského, jehož přímý kop skončil v bližší šibenici soupeřovy brány. Do kabin se šlo za stavu 1:0.

Ani druhý poločas nebyl zpočátku bohatý na šance. Parádní akci sehráli krajní záložníci Pazdera s Balusem. Prvně jmenovaný skvělou přihrávkou vyslal Baluse, který parádní střelou ke vzdálenější tyčce rozvlnil síť. Radost z nádherného gólu mu však pokazil hostující pomezní, který zamával ofsajd, a Balus tak místo gólu obdržel žlutou kartu za oprávněné protesty. Hra pokračovala za stavu 1:0 a stále tedy bylo o co hrát, ačkoli milotičtí hráči byli v útoku takřka neškodní. Až v 65. minutě lužičtí fotbalisté zvýšili vedení. Ševčíkův přetažený centr z více než padesáti metrů se po zákroku brankáře odrazil od břevna k Hasoňovi, který třináctým gólem v sezóně zvýšil na 2:0. O sedm minut později se útočník Hasoň snažil prosadit přes obránce, který si při zákroku pomohl rukou. K nařízené penaltě se postavil kanonýr Hasoň a s přehledem zvýšil svůj gólový účet. Skvělý centr poslal do šestnáctky Pazdera, ale Balus brankáře nepřekonal. Skórovat mohl i Szabó, ale při zakončení nastřelil brankáře a z dorážky o kousek přestřelil. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 3:0. Brankář Buchta si připsal čtvrté čisté konto, výrazně mu k tomu pomohla pozorná obrana, dirigovaná kapitánem Finčem.

Josef Anovčín ~ Petr HasoňKamil Balus ~ Vít Čechovský ~ Petr Szabó ~ Ondřej PazderaJiří Mokroš ~ František Ševčík ~ Martin IngrMiroslav FinčJakub Buchta
žk: Hasoň, Balus, Ingr, Ševčík

13.4.2024Milotice B - Lužice 2:1 (0:1)více >>
9.9.2023Lužice - Milotice B 0:0více >>
2.4.2023Milotice B - Lužice 0:2 (0:2)více >>
21.8.2022Lužice - Milotice B 2:2 (0:1)více >>
10.4.2022Milotice B - Lužice 3:0 (2:0)více >>
22.8.2021Lužice - Milotice B 0:1 (0:0)více >>
11.10.2020Lužice - Milotice B 7:2 (2:0)více >>