online 1.6.2008

Lužice - Milotice B 1:1 (1:1)

10. Anovčin

Na Den dětí – 1. června se odehrálo 25. kolo fotbalových soutěží na Hodonínsku. Do Lužic zavítala milotická rezerva, která letošní sezónu, narozdíl od té loňské, dohrává bez starostí týkajících se sestupu. Milotice B se před dnešním utkání nacházely na 12. místě s osmibodovým náskokem na třinácté Dubňany B a desetibodovým náskokem na poslední Čejč. Lužice si na podzim z Milotic odvezly tři body za hladkou výhru 4:1 a také dnes se očekávalo jednoznačné utkání.

Lužice do utkání vstoupily bez středního záložníka Buška, který se omluvil z osobních důvodů, a bez levého záložníka Ingra, kterého o start v dnešním zápase připravilo zranění kotníku z pátečního tréninku. Trenér Staňo tak při nízkém počtu hráčů měl starosti již před výkopem. Ofenzivní hráči Balus a Hasoň si zahráli v záloze, na postu útočníka nastoupil náhradní brankář Fučík. Na střídačce tak zbyl trenér Staňo a dorostenci Mich. Skočík a Zeman, kteří již měli v nohách vyčerpávající dorostenecké utkání s Vnorovami.

Domácí začali podle očekávání s úmyslem vstřelit rychlou branku, ale první velkou šanci si vytvořili hosté, když se v páté minutě před brankářem Lamačem objevil milotický útočník. Jeho úspěšnému zakončení zabránila nejen tyčka, ale i praporek čárového rozhodčího. První velkou šanci Lužic založil kapitán Šimčík, který perfektní přihrávkou vyslal Anovčina, ten překonal brankáře hostů, když jeho přízemní střelu tečoval jeden z obránců. Radost domácích však netrvala příliš dlouho, za necelé tři minuty hosté po pohledné kombinaci vyrovnali. Vrátit vedení Lužicím mohl Fučík, ale jeho střelu obránce skluzem vyrazil na tyčku. Přibližně ve 25. minutě měl obrovskou šanci Anovčin, ale překonaného brankáře opět zastoupil na brankové čáře obránce. O několik minut později ve slibné pozici mířil Hasoň nad. Po úspěšné kličce na brankáře doběhl Šimčík s míčem až do brány, ale jeho gól byl podle pomezního neregulérní. Týž hráč ještě před koncem poločasu vyzkoušel pozornost brankáře, který se jen díval, jak střela těsně míjí vzdálenější tyčku. Po změně stran pokračovalo lužické trápení, Anovčin trefil v 55. minutě tyčku, Šimčíka pohotově vychytal brankář. Úspěšný zákrok si připsal i domácí golman, když vyrazil prudkou střelu hostů a po rohu chytil i jejich hlavičku. V další velké šanci se objevil Hasoň, ale jeho střelu brankář zastavil před brankovou čárou. Po 70. minutě se dostal třikrát k zakončení Balus, ale jeho střely prokletí neprotrhly. Vrcholem zápasu byla v 80. minutě neproměněná penalta. Faulovaný Ševčík trefil pravou tyč a Balus dorážkou minul prázdnou bránu. Utkání se dohrálo v tragikomickém žánru. Rozhodčí Petříček byl ošetřován pro křeče. Do utkání se aktivně zapojil i hostující trenér, který svým chováním rozesmál nejednoho přítomného diváka. Týmy si po remíze 1:1 body rozdělily.

Josef Anovčin ~ Jiří Fučík (60' Mich. Skočík)Petr Hasoň (75' Zeman) ~ Kamil Balus ~ Tomáš Šimčík ~ František ŠevčíkJiří Mokroš ~ Jaroslav Měchura ~ Zbyněk RychnovskýDušan MitríkMilan Lamač

9.9.2023Lužice - Milotice B 0:0více >>
2.4.2023Milotice B - Lužice 0:2 (0:2)více >>
21.8.2022Lužice - Milotice B 2:2 (0:1)více >>
10.4.2022Milotice B - Lužice 3:0 (2:0)více >>
22.8.2021Lužice - Milotice B 0:1 (0:0)více >>
11.10.2020Lužice - Milotice B 7:2 (2:0)více >>
1.9.2019Lužice - Milotice B 1:2 (1:1)více >>
10.6.2018Milotice B - Lužice 4:1 (3:0)více >>