online 12.10.2014

Archlebov - Lužice 1:1 (1:0)

62. Kříž

Lužičtí hráči v neděli 12. října cestovali do Archlebova, kde ještě nikdy nevyhráli. Poslední vzájemný souboj skončil na Baníku výhrou domácích 4:0. Zde se ukázalo, jaké jsou fotbalové kvality obou týmů. Tentokrát však bylo zřejmé, že tento faktor na mizerném trávníku v Archlebově rozhodovat nebude. Trenérovi Pazderovi chyběli především motor týmu Hruška a zkušený stoper Mitrík.

Utkání začalo velkými nepřesnostmi na obou stránách. Postupně začali přebírat iniciativu domácí a vytvořili si také první šanci zápasu. Hráč v úniku přestřelil bránu. O chvíli později se však z podobné pozice prosadil jeho spoluhráč a domácí se ujali jednogólového vedení. Stav se do konce první půle nezměnil.

Do druhého poločasu šli hosté posíleni o běhavého Vávru, střed zálohy šel hrát Kříž a byli to právě tito dva hráči, kteří se postarali o vyrovnání. Vávra si skvěle naběhl na Ingrovu kolmou přihrávku, našel Kříže a ten přízemní střelou ke vzdálenější tyči skóroval. Ještě předtím mohl skórovat Pospíšil po hrubé chybě brankáře, ale přibližně z 25 metrů netrefil prázdnou bránu. Za stavu 1:1 byli lepší domácí, ale svou převahu zužitkovat nedokázali. Utkání skončilo nerozhodně. Hosté se i díky bodu z Archlebova dostali do čela IV.A třídy.

Fotografií ze zápasu v Archlebově najdete na našem Facebooku (zde).